Sayfa 765/1002 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 6,113 - 6,120 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - IV

Merkez bankası faiz kararı bekleniyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

TCMB bir hafta vadeli repo faiz oranını 200 baz puan artırdı, %17,00 (Beklenti %16,50, Önceki %15,00)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

TCMB: Küresel ekonomiye dair veriler üçüncü çeyrekte başlayan kısmi toparlanmanın devam ettiğine işaret etmektedir. Ancak, aşıya dair olumlu gelişmelere karşın, son dönemde artış gösteren Covid-19 vakaları nedeniyle küresel ekonomiye ilişkin belirsizlikler devam etmektedir

TCMB: Diğer yandan, salgın döneminde sağlanan yüksek kredi büyümesinin birikimli etkileriyle güç kazanan iç talep cari işlemler açığını artırmaktadır

TCMB: İç talep koşulları, döviz kuru başta olmak üzere birikimli maliyet etkileri, uluslararası gıda ve diğer emtia fiyatlarındaki yükseliş ve enflasyon beklentilerindeki bozulma, fiyatlama davranışları ve enflasyon görünümünü olumsuz etkilemeye devam etmektedir

Hani faiz artmazdı.

Niye biz bunları yaşadık.

135 milyar dolar kimlere verildi?

Eksi rezervi bile bile nasıl yaptınız.

Kamu doları hala kullanıyormu?

İhracat yapmak için ithalata gebemiyiz?

Tarımı ithal ediyormuyuz?

Enflasyon gerçekleri yansıtıyormu?

Faiz bayagı bir zaman kalıcı kalacak lakin yabancılar yüklü dalış yapmadıkları sürece doların yönü belli.

Tansu diretti sonu hüsran.

Buda diretti sonumuz tümden batık.

Borcumuz yoktu lakin 70 cente mühtaçtık.

Şimdi peki ne durumdayız?

Borcumuz var içerdeki işler içinde tahaütlerimiz var dolarlı artı eksi 49 milyar dolarda rezerv daha artı durumlarda ürettiğimiz bazı mallarıda ithal eder olduk.

YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Birileri derki bizim işimizde gücümüzde bu memleket.

Tabiiii canımmm

Neden?

Çünkü dışarda çalıştırmazlar iş vermezler böyle kayyyyymaklı tahminim.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

EEEEE.. şimdi ne olacak ?

bist her türlü fiyatlamayı HOVARDACA ( BENCE ) fiiyatladı uzun süredir.. neym,iş...USD BAZINDA bist hala ucuzmuş...teknik olarak doğru..da..nereye kadar gidebilecek..

gerçek olan şu ki YABANCI MALDA...son zamanlarda ciddi alışlar yyaptılar. gerek ülkenin gerekse dünyanın konjonktürü dha da

gitmeye uygun..

tercihiniz yapın ona göre ..
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 765/1002 İlkİlk ... 265665715755763764765766767775815865 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •