Sayfa 186/1002 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - IV

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    Sermaye şirketleri için üç önemli düzenleme
    Sermaye şirketlerine ilişkin sınırlamalar 3 ay uzatıldı.

Sermaye şirketleri için üç önemli düzenleme
    FİNANS18 Eylül 2020

Hüseyin GÖKÇE

ANKARA-Türk Ticaret Kanunu’nun, sermaye şirketlerinin 2019 yılına ilişkin net dönem kârının yüzde 25’inden fazlasını dağıtamayacağına ilişkin düzenlemenin de yer aldığı sınırlamanın süresi üç ay uzatıldı.

Sermaye şirketlerine ilişkin sınırlamalar 3 ay uzatıldı

1-Kâr dağıtımını yüzde 25’i geçemeyecek

2-Geçmiş yıl kârları ve serbest yedek akçeler dağıtılamayacak

3-Yönetim kuruluna kâr payı avansı yetkisi verilemeyecek

16 Nisan 2020’de yayınlanan torba yasa ile TTK’ya geçici 13’üncü madde eklenmişti. Bu madde uyarınca sermaye şirketleri 30 Eylül 2020’ye kadar 2019 yılı net dönem kârlarının sadece yüzde 25’ine kadar olan kısmının dağıtımına karar verebiliyorlardı. Aynı madde kapsamında, geçmiş yıl kârları ve serbest yedek akçelerin dağıtıma konu edilemeyeceği hükme bağlanırken, genel kurulun yönetim kuruluna kâr payı avansı dağıtımı yetkisi veremeyeceği de öngörülmüştü.

Devlet, il özel idaresi, belediye, köy ile diğer kamu tüzel kişilerinin ve sermayesinin yüzde ellisinden fazlası kamuya ait fonların, doğrudan veya dolaylı olarak sermayesinin yüzde ellisinden fazlasına sahip olduğu şirketler hakkında bu fıkra hükmü uygulanmıyor.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Afad : Malatya'nın Hekimhan ilçesinde saat 09.54'de 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

TCMB:
    -Net uluslararası yatırım pozisyonu Temmuz'da 378,9 milyar dolar açık verdi(Önceki -341,5Mlr)
    -Yurt dışı varlıklar Temmuz'da 232,1 milyar dolar(Önceki 227,2Mlr)
    -Yurt dışı yükümlülükler Temmuz'da 611,0 milyar dolar(Önceki 568,9Mlr)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Moody's 8 Türk şirketinin kredi notunu düşürdü
    Moody's, Türkiye'nin kredi notunu düşürmesinin ardından 8 şirketin de notunu indirdi.
    18.09.2020 10:09
    Moody's'den yapılan açıklamaya göre, Anadolu Efes, Coca Cola İçecek, Erdemir, Koç Holding, OYAK, Turkcell, TÜPRAŞ ve Şişe Cam'ın kredi notları 'B1'den 'B2'ye çekildi. Kredi notlarının görünümü 'Negatif' olarak belirlendi.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 186/1002 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •