Sayfa 57/156 İlkİlk ... 747555657585967107 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 449 - 456 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

432 no lu gönderiye erhan beyin verdiği 437 nolu cevabı okuyun lütfen

halk arasında buna ''topu taca atmak'' deniliyor
    borsa yatırımcılar içindir.

2. hayali bir senaryo ....

'' oto galeriye gittim, kallavi bir araba beğendim, pazarlık mazarlık, sıra ödemeye geldi .. galericiye dedim ki; ben xxxx şirketinin % 0.0000234566 ortağıyım , her senede aldığım temettüler ile yüzdemi arttırıyorum !! galerici bön bön suratıma baktı ! ''

parasal değer, yüzdesel oranı döver.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Extra hesap yapmana gerek yok. Gün içinde nereden aldıgını goremeyız o gun hisse %7 cıkmıs.

O yüzden düz hesap yapmalısın. cunku gun ıcınde aldıgın fıyat getiriyi değiştiriyor.

Öncelikle sunu belirtelim. Grafiğe bakıp SoyluyorSAN ile SOYLUYORSUN arasında fark var.

Asıl konuya gelelım grafiğe bakarsın. 11 ağustos 2011 de düzeltilmiş fiyat yani grafikteki fiyat 8,50 mi diyor mesela

Bugunku fiyat kaç 41,16 / 8,50 = 4,84 KAT GETİRİ SAGLAMIŞ TEMETTÜ İLE LOT ALDI İSEN.

EĞER TEMETTÜLERİ BEN LOTA CEVİRMESEYDİM NE KAZANIRDIMI TEK TEK HESAPLAMAN LAZIM.

Daha kısa yöntemı varmı bilmiyorum. ANCAK 4,84 Katlık getiriden daha az cıkacagı kesin.

Kısacası senın "9.95 LİRASI 49.2 TL OLDU" dediğin yer 4,94 kat cıkmakta.

Ya aldıgın fiyat kapanısa göre altta kalmış bir fiyat oldugu için bu getiriye ulasmıssın yada hesaplaman yanlış.
    Ya güzel kardeşim o baktığın grafikler temettuden arındırılmış!!! Yalan borcum mu var.. Hisse 10 liraydı diyorum.. Hisse bugün kaç para 41 lira..hiç temettü dağıtmasa zaten 10 liran 40 lira olmuş.. Paranı 4 e katlamışın.. Toplamda 7.8tl de temettü aldın. 10 liran 49.2 TL OLDU..DAHA ne diyeyim nasıl anlatayım..keşke seansları kayıt altına alsaydım ya hala o kadar yüksek getiri olamaz diyosun..SEN NE DERSEN DE 11 AĞUSTOS 2011 TARİHİNDE 10 TL LİK FORD ALAN BİRİNİN BUGÜN EN AZ 40 TL HİSSE SENEDİ 7.8 TL NAKİTİ VAR!!!

4. Allah aşkına 2011 ağustosundan sonra biri frotonun ne kadar temettü dağıttığını burada paylaşsın...!! 7.8 tl değilse allah belamı versin erhan kardeşimden her platformda özür dilecem..HAYIR GERÇEKTEN ANLATAMIYORUZ!! 10 tl bi hisse alıyosun 6 sene dolmadan bütün dağıttığı temettüleri nakitte tutsan 7.8 tl sermaye getirin oluyo..gerçekten şirketi yönetenlere elimde hiç hisse olmasada teşekkürü bir borç bilirim.. DÜNYADA BÖYLE Bİ YATIRIM BÖYLE Bİ KAZANÇ VAR MI ALLAH AŞKINA YA...

5. Buradaki arkadaşların 1. amacı para kazanmak.. Sistemleriyle para kazanıyorlarsa, riskini kabul etmişlerse, kişiliklerine uygun olduğuna karar vermişlerse ve en önemlisi GETİRİLERİNDEN MEMNUNLARSA en iyi sistemi bulmuşlardır. Bu arkadaşların sistemlerini sorgulamak en azından onların geçmişlerini-tecrübelerini bilmediğimizden, en azından uygun değildir. Ama sistemlerini savunmalarına, gelen eleştirilere karşı verdikleri cevaplara bakılırsa hem sistemlerinden memnunlar, hem de getirilerinden.....Eğer sistem bana 2012 de 7,5 liradan tüpraş aldırmış ve tüpraş bugün 98 lira olmuşsa, sistemime inancım benim bu süre içindeki olaylara katlanarak herkes çatır çatır satarken satmamı engellemişse, zamanın testinden geçmişse, yeterli değil midir? Bu durumda temettüye nasıl baktığım, nasıl hesapladığım önemli midir?

temettü konusuna ilgi duyan birinin "TEMETTÜ ETKİSİZLİĞİ" topiğini görmemesi, oradaki düşüncelere aşina olmaması düşünülebilir mi? yazılanların doğruluğunu kabul etsede "her şey matematik değil" diyerek kendi sistemine sahip çıkan birini Anlamayabilirsiniz, bilimsel bulmayabilirsiniz ama en azından tecrübelerine saygı duyabilirsiniz.

"Ama bilimsel değil ?" Ne olmuş ? Nazara inanmak çok mu bilimsel ? yada okunmuş pirinç yutmak?

Bilimsellik, eğitim vb. diğer herşey ikincil amaçlardır. Amaç finans dersinden 100 almak değil, para kazanmak...

Forum öncelikle bir paylaşım mekanıdır; eğitim mekanı değil....Eğitim için istek gerekir, ilgi gerekir; istemeyen birini eğitebilir misiniz? Foruma "finans eğitimi alayım" diye giren var mıdır? Ya da " abi ne güzel yazmış, 10 yıldır kullandığım yöntemim meğer bir yalanmış çok ikna edici bir yazıydı" diyen.....

Uyarımızı yapalım, kanıtlarımızı sunalım fakat sonrası onlara kalmış; ikna etmeye çalışmayalım......diye düşünüyorum.

Bol kazançlar.......

....

6.  Alıntı Originally Posted by mikroyatırım Yazıyı Oku
    432 no lu gönderiye erhan beyin verdiği 437 nolu cevabı okuyun lütfen

halk arasında buna ''topu taca atmak'' deniliyor
    Hepinize nasil yetiseyim. Topu taca atacak son kisiyim.

Simdi maliyet dusmesini oylr bir anlatmissinki kendin ispatlamissin aslinda maliyet dusurmek icin temettunun sart olmadigini cunku kazandigin parayi maliyetinden dusmussun

O halde 5 liradan mal alip 10 lirada sadece karini ceken birinin maliyeti 0 dir. Ozman maliyet dusumu bahsedilen gibi sadece temettuye mahsus degilmis. Eger maliyet dusumu senin anlattihin gibi ise
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7. Sercana cevabimi vereyim hicbir grafik temettuden arindirilmamistir tum grafikler temettu ile lot alinmis gibi hesaplanir. Eger froto hic temettu dagitmasaydi.

Bugun 40 da degil 50 kusurlerde belkide daha fazla bir fiyatta olacakti. Senin hesaplamana yanlis demiyorum gun icinde aldigin fiyat kapanis fiyatinin altinda bir yerde ise hesaplaman dogru gun icindeki fiyati biz bilemeyecegimiz sadece sen bilecegin icin kapanis fiyatindan hesapladigimizda getirimiz 4.84 kat cikar. Hiddetlenmene gerek yok.

Drzim hocam konu baska birseydi dagildi gitti.

Soru etkisizlik veya degil veya yatirimlari sorgulamak degil.

En basa don konu neydi temettuden gelen parayi bir arkadasimiz isyatirima 30 bin tl mal alirsan 2012 yilinda 155 bin tl ediyormus dedi bende bu yanlis dedim.

Hayir dogru diyen varmi aranizda buna var diyeniniz varsa kusura bakmayin ona hepimiz dogruyu anlatalim haklisin is yatirimda temettusu ile lot arttirmis biri yuzde yuz civarinda para kazanabilmistir diyorsaniz benim avimdan konu kapandi.

Evet soruyor isyat 2012 de alan biri temettu ile lotlarini arttirmasina ragmen yuzde kac kazandi ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

8. Dun gece cektigim resimdr ustteki resim sanal borsa adli uygulamaya aittir.

Kurdugunuzda program size 50 bin tl para verir. Fiyata mudahle edemediginiz gibi sadece al ve sat tuslarina basabilir lot miktarinizi yazabilirsiniz sat dediginizde o anki satis fiyatindan satar al dediginizde o anki alis fiyatindan alir.

Programi kurup deneme amacli bir kac alim satim yapin dedigimi anlarsiniz. Programda ne zaman tusa basti iseniz saat olarak otomatik o saati baz alir. Ornegin gece 12 de sat tusuna basarsaniz saat 12 de satmis var sayar kapanis fiyatindan. Yine gece 12 de alimda yaparsaniz son fiyata bakar kacsa oradan almis gibi isler.

Aldigim sattigim hisselere bakarsaniz. Asels tavhl banvt orge ihlas ve en son sise almisim.

Twitter adresimde o resmi yayinladim tarihlere tekrar bakip fiyatlari kontrol edebilirsiniz. Aldigim sattigim.tum.hisse senetleri ben sattiktan sonrada yukseldi. Kontrol edebilirsiniz. Sadece ihlas yukselmedi onuda zaten zararina vermistim

Sayfa 57/156 İlkİlk ... 747555657585967107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •