Sayfa 973/996 İlkİlk ... 473873923963971972973974975983 ... SonSon
Arama sonucu : 7963 madde; 7,777 - 7,784 arası.

Konu: Viop - XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Bakan ogretmen konusunda cok haksiz degil
    Tum kamu saglikci polisi bankasi ptt si hayati kaydi 6 aydir
    Ogretmenler yan gelip yatti hala agliyorlar twiter da tag aciyorlar okula gitmeyelim diye
    Öğretmenlere net bir duzeltme bir titretme sart
    Öğretmenler değil bu ülkedeki birçok kurumda laçkalık diz boyu.O belediyelerde 3-4 dört kurumda birden çalışıp 3 4 ayrı maaş alanları niye belirtmediniz?Ya da benim seçtiğim o belediye başkanları yardımcılarının makam araçlarından niye bahsetmediniz?Ya da babasının makam aracını alıp çakarlarla emniyet şeridinden giderken canlı yayın yapan o gariban babası vekilden niye bahsetmediniz.ya da 1000 odadan ya da ya da ya da................................................ ......BİR İNSANI BİLGİ BAKIMINDAN EĞİTİP AHLAK BAKIMINDAN EĞİTMEZSENİZ TOPLUMUN BAŞINA SADECE BİR BELA YETİŞTİRİRSİNİZ.Maalesef bizim ülke bu.Bilgili ama ahlaksız bir toplum

2. Eğitim deyince bir fıkra aklıma geldi.

>>>>
    Temel iş yerinde çalışırken holding bir yöneticilik eğitimi hazırlamış. Şirketlerden bir genel müdür yardımcısı dersde anlatıyor.

- Arkadaşlar, Managament'in 4 M ilkesi vardır. Man, Mataerials, Money..
    sonra biraz durmuş
    - 4 üncüyü hatırlayamadım.

Temel elini kaldırmış
    - Hocam Time olmasın.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Eğitimde asıl yük öğretmenin maaşıyla ilgilidir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesine bakarsanız, yatırım bütçesinin çok çok küçük olduğunu görürsünüz. Neye göre; personel maaşına göre... Bu tüm okullar için böyledir. Yani asıl yük kira varsa kirada ve öğretmen maaşındadır. Geri kalan yük vergi yüküdür ve elektrik su parasıdır. Eğer vergi yükü devam ederse, eğer maaş devam ederse büyük ihtimal bizim masraflarımız da büyük bir azalma olmaz."

eğer maaş devam ederse ne demek ki.?
    Bedava çalışacak öğretmenmi aranıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben PTT çalışanıyim bu pandemi sürecinde belkide en çok çalışan kamu kurumlarından biriyizdir diğer devlet kurumları dönüşümlü çalışırken bırak dönüşümlü çalışmayı haftanın her günü ise gittiğim oldu altta kalanın canı çıksın birde direk validen emir geliyordu çalışmamız için ve mesai bile almadık öyle diyim en son herkese 2000 TL dağıtmak zorunda kaldılar ve bunu bize bir lütuf gibi sundular öğretmenler için şunu diyebilirim onların elinde olan birsey değil Di onları suçlamak da doğru değil hele ki maaş konusunu gündeme getirmek hiç doğru değil vergisini biz veriyoruz demi sonuçta devleti yönetmek ayrı şirketi yönetmek ayrı devletin aslı görevi eğitim sağlık ve güvenlik son zamanlarda sağlık çalışanların işlerinden istifa ettiğini duyuyoruz onların da takaati kalmadı sonuçta çalışanları kusturmemek lazım bu iş öyle birlik beraberlik naraları atmak la olmuyor bir devlet çalışanına bunu yap dersen yapar görevi o çünkü önemli olan yönetim bakanın konuşmaları pek yakışık kalmamış zor bir dönemde okullar kapandı ve sen okula gitmeyen öğretmene maaş ini verdin bu öğretmenin elinde olan birsey değildi zaten ama full ek ders niye verdin bunun mantığı yok şimdi ise eleştirilerin odak noktası öğretmenler oldu ben öğretmenlerin ek ders talebinin olduğunu düşünmüyorum

Alıntı Originally Posted by Maximum Yazıyı Oku
    Öğretmenlerden önce devlet işçisine çeki düzen versin. Gidin bakın devletin fabrikalarına, hepsi verimsiz çoğunda üretim bile yok. Ama bir işçi 6bin liradan aşağı almaz, emekli maaşı 6bin civarında olur. Limanda 10 bin lira maaş alıp, evrak getirip götüren işçi var.

Öğretmenler yıllarca fedakarlık yapmış insanlardır. Pandemi sürecinde uzaktan eğitim yaptılar yan gelip yatmadılar. Sürekli öğrencileri ile irtibat halinde oldular.

Sizin zihniyetiniz kokuşmuş, kararmış kalp zihniyeti. Allah bilir şehit olmayan polis, askeri de yan gelip yatıyor sayarsınız. Şehit olmamış ya demek ki terörle mücadele etmemiş hesabı.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Memleketin tüm çivileri çıktı.böyle şeyler Avrupa’da olsa ortalık ayağa kalkar.
    Neler konuşuluyor şakınlık içindeyim

Viop - XXIII

Bugün Avrupa’da öğretmenler nerdeyse mühendislerden çok para alıyor
    Ama orada özel okullar yok.
    Böyle saçmalıklarda konuşulmuyor
    Özel hastanelerde yok
    Paran var diye farklı muayene görmüyorsun

özel okullar zaten eğitimde tüm dengeleri bozdu.
    öğretmenleri yüksek not vermeye zorlayarak,okulun kalite puanını arttırarak üniversite sınavlarında dengeleri bozuyorlar.
    özel üniversitelerde örencilerde bir şey öğrenmeden tamtakır geliyorlar.
    mühendis olmuş,yerçekimi ivmesinin birimini bilmiyorlar.

Araç ÖTVsi fena artmış. Çoğu aracın girdiği 1600cc altı matrahı 130bin tl üzeri olan %60'lık oran %80e çıkmış.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...8/20200830.pdf

8.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Bakan ogretmen konusunda cok haksiz degil
    Tum kamu saglikci polisi bankasi ptt si hayati kaydi 6 aydir
    Ogretmenler yan gelip yatti hala agliyorlar twiter da tag aciyorlar okula gitmeyelim diye
    Öğretmenlere net bir duzeltme bir titretme sart
    VEFA grupları kimlerden oluşturuldu
    Filyasyon ekiplerinde kimler var
    Esnaflara Covid konusunda rehberlik faaliyetlerini kimler yapıyor bir sorsaydınız önce
    Yatırım tavsiyesi değildir. Uymayın, ütülürsünüz!...

Sayfa 973/996 İlkİlk ... 473873923963971972973974975983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •