Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 71 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Platin neden 5000$ olacak?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    GLDTR ve GMSTR alıyorum ,bunların sözleşmeleri takasbankta fiziki altının veya gümüşün saklandığı şeklinde.Eğer takasbankta fiziki karşılık yoksa alınan ve saklanan tüm hisse senetleri de tuvalet kağıdıdır,bir ileri kademede benim emekli maaşım da sanaldır,ben işlerin o seviyeye geleceğini sanmıyorum.Bizi bekleyen tehlike mala çökme değil de hiperenflasyon olacak gibime geliyor.Devletler o kadar para basacaklar ki hiperenflasyon olacak herkes fakirleşecek falan.

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Finansal ürüne yatırım yapmışsınız ... 2 kaldıraclı etf... kademeli artışta sıkıntı olmaz...ama cuma piyasalar normal kapanır, pazartesi açıldığında fiziki arz talep üzerinde yeni fiyat belirlenecek olursa ...bu ürünlerin karşılığı olmaz, fiziki bu tarz olaylara karşı koruyor..
    risk her zaman var tabiki de. Kuruldugu 2008 yilindan bu gune urunun her zaman bir karsiligi olmus. Bahsettiginiz senaryonun gerceklesme ihtimali bence cok dusuk.

3. Bu muhabbeti kaçırmışsınız.

https://www.haberler.com/fatih-porta...623825-haberi/

Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    risk her zaman var tabiki de. Kuruldugu 2008 yilindan bu gune urunun her zaman bir karsiligi olmus. Bahsettiginiz senaryonun gerceklesme ihtimali bence cok dusuk.

4. Bakın burda fiziki karşılığından bahsediliyor mu ... evet bugün kanun var ... ama olağanüstü durumda bunların üzerine bir bardak soğuk su içilir... bkn: kıbrıs... yanlış anlaşılmasın bende 100% fiziki emtia da değilim... önemli olan risk yönetimi, bu tarz olaylar gercekleşirse en az hazarla atlatmak...

Bakın burda fiziki karşılığından bahsediliyor mu ... evet bugün kanun var ... ama olağanüstü durumda bunların üzerine bir bardak soğuk su içilir... bkn: kıbrıs... yanlış anlaşılmasın bende 100% fiziki emtia da değilim... önemli olan risk yönetimi, bu tarz olaylar gercekleşirse en az hazarla atlatmak...

Sayın kutsi burası türkiye.Kanunlarımız belli.GLDTR ve GMSTR nin kuruluş yönetmeliğini ben satır satır okudum.Fon fiziki teslimat yapar zaten demiyor.Fon altınları gümüşleri fiziki olarak alır sizin namınıza takasbankta saklar diyor.Gün gelir de fon kendini tasfiye ederse altınlar veya gümüşler o zamanki değeri ile satılır paramızı alırız.Bu fon neden kendini tasfiye etsin,bunlar özel fonlar,devlet bunları neden kapatsın.Ha devlet başka türlü fona çökerse ,o zaman zaten tapular da palavra emekli maaşımızda aldığımız hisse senetleri de ,devlet isterse onlara da çöker ,elbet mümkündür ve ülkemizde de zamanında olmuştur.Misal gayrımüslimlere gelen varlık vergisi ,misal 2000 yılında hazine bono faizlerine çıkarılan geriye doğru işletilen vergi,bunda da olabilir mi olabilir tabi.Kötünün iyisi diyoruz,fiziki saklamanın da onlarca sakıncası var.

6. Arkadaşın yatırım yaptığı etf'i tartışıyoruz . Olaya global bakış açım var. Konuyu TR'de ki emtia fonlarına yönlendiriyorsunuz ..şimdi katlanarak fiyat artışı olacaksa ... doğal olarak bankanın sanal emtiası yerine GMSTR'i tercih ederim ... evet kanun var
    https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...sladi-5344577/

Arkadaşın yatırım yaptığı etf'i tartışıyoruz . Olaya global bakış açım var. Konuyu TR'de ki emtia fonlarına yönlendiriyorsunuz ..şimdi katlanarak fiyat artışı olacaksa ... doğal olarak bankanın sanal emtiası yerine GMSTR'i tercih ederim ... evet kanun var
    https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...sladi-5344577/
    Kanun yoksa tapuda yok,borsa da yok,emekli maaşı da yok(geçenlerde akp li bakan emekli maaşlarını tıkır tıkır ödüyoruz dedi,demek ki bu başarıysa ödenmeme ihtimali de var),ben 55 yıllık TC vatandaşıyım memlekette her anlamda yenebilecek kazıkların hemen hepsini yemiş bir insanım,ama ehveni şer denirse bu fonlara güvenirim.Yoksa ne yapacağız evlere altınları,dolarları,gümüşleri koyalım sonra hırsızlara hedef mi olalım.Devlet zamanında bazı şirketler el koydu,o zaman borsaya da yatırım yapmayalım ,varlık vergisi konmuştu zamanında o zaman mal da üstümüzde olmasın.Bakın eve malını koyana bir şey demem,ben yapmam korkarım hepsi bu.Yoksa finansal yatırım yapmak başka muhalif olmak başka.Ben muhalifim ama sisteme dediğim anlamda güveniyorum.Global etf ler ilgim alanında değil onlar hakkında ne desem boş,anladığım konu değil.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Kanun yoksa tapuda yok,borsa da yok,emekli maaşı da yok(geçenlerde akp li bakan emekli maaşlarını tıkır tıkır ödüyoruz dedi,demek ki bu başarıysa ödenmeme ihtimali de var),ben 55 yıllık TC vatandaşıyım memlekette her anlamda yenebilecek kazıkların hemen hepsini yemiş bir insanım,ama ehveni şer denirse bu fonlara güvenirim.Yoksa ne yapacağız evlere altınları,dolarları,gümüşleri koyalım sonra hırsızlara hedef mi olalım.Devlet zamanında bazı şirketler el koydu,o zaman borsaya da yatırım yapmayalım ,varlık vergisi konmuştu zamanında o zaman mal da üstümüzde olmasın.Bakın eve malını koyana bir şey demem,ben yapmam korkarım hepsi bu.Yoksa finansal yatırım yapmak başka muhalif olmak başka.Ben muhalifim ama sisteme dediğim anlamda güveniyorum.Global etf ler ilgim alanında değil onlar hakkında ne desem boş,anladığım konu değil.

Yunanistan kendi matbaasına sahip olmadığından memur ve emekli maaşlarında ciddi kesintiye gitmişti ... ama bakın venezüella arjantin iran ... maaşlarda aksama yok tıkır tıkır ödüyorlar... ama burda ki can alıcı nokta alım gücü... doğal olarak kendi pencerenizden yorumluyorsunuz ama -TR'de ekstra risk mevcut olmasına rağmen- gelişmeler global ... güney kıbrısta kanun yok muydu ? peki ne oldu 100.000 üstü mevduatların 47,5% buharlaştı https://www.usatoday.com/story/money...vings/2595837/ ... olaylar cyclic döngüsel sistem aralıkla kendini resetler .. riskleri kabul ettiğinizde daha rahat oluyorsunuz ...

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •