Sayfa 138/189 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Nedir bu gapın sebebi
    Sebep aramayı bırakalı çok oldu

2. Endeks etkisi çok olan ve hacimli ilk 5 hisseye baktigim zaman 4 hisse dün akşam long devam ediyor ama endeks grafikte short olmuşuz

yine ayni şekilde cuma günü garan ve thy baktim sadece onlarda short görünürken endekste kapanisa yakin long girmişim

Demek istedigim piyasa gittikçe zorlasiyor artik tek bir grafige bakip sinyal olusturmak cok basit kaliyor gibi artik hisselerdende destek almak gerekiyor gibi

Tek bir seans acilişında 1 haftalik kari masaya birakmak her ne kadar riskli bir piyasa olsada bu kadar basit olmamali

Hisselerden sinyal destegi alarak yada hisselerdede belli bir oran islem yaparak bir miktarda dolara islem yaparak katalizör gibi önlemler almaliyiz bence

Tek sepete ayni yumurtalari koyuyoruz sonra gaplara kizmaya hakkim yok

Ve 1 haftada 2 tane % 1 den büyük gap yemek sistemden çok degisik strateji ihtiyacim oldugunu gösteriyor, ben böyle düşünüyorum

3.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Endeks etkisi çok olan ve hacimli ilk 5 hisseye baktigim zaman 4 hisse dün akşam long devam ediyor ama endeks grafikte short olmuşuz

yine ayni şekilde cuma günü garan ve thy baktim sadece onlarda short görünürken endekste kapanisa yakin long girmişim

Demek istedigim piyasa gittikçe zorlasiyor artik tek bir grafige bakip sinyal olusturmak cok basit kaliyor gibi artik hisselerdende destek almak gerekiyor gibi

Tek bir seans acilişında 1 haftalik kari masaya birakmak her ne kadar riskli bir piyasa olsada bu kadar basit olmamali

Hisselerden sinyal destegi alarak yada hisselerdede belli bir oran islem yaparak bir miktarda dolara islem yaparak katalizör gibi önlemler almaliyiz bence

Tek sepete ayni yumurtalari koyuyoruz sonra gaplara kizmaya hakkim yok

Ve 1 haftada 2 tane % 1 den büyük gap yemek sistemden çok degisik strateji ihtiyacim oldugunu gösteriyor, ben böyle düşünüyorum
    Haklısınız aynı zamanda diğer futurelarda, hisselerde belki yabancı piyasalarda da işlem yapabiliyor olmak lazım. Risk dengelemesi açısından.

Bende bir takım arayışlar içerisindeyim, daha öncede bahsetmiştim.
    1) Diğer future larda yeteri kadar derinlik yok.
    2) Keçi nin yaklaşımına benzer bir şeyler yapılabilir, çok zor tabi o ayrı.
    3) Yabancı piyasalar için yerli aracı kurumlarla çalışılamıyor, farklı data sağlayıcı ve farklı altyapı lazım.

Ama bence kesinlikle farklı 1 2 bacak daha lazım, getiri eğrisini dengelemek ve salınımını azaltmak için.

4. Hacim olarak viopta endeks, dolar, euro, thy, garan , gram altin, ons altin diye gidiyor

Ben zaten dolar ve gram altinda yaklisik 3 haftadir islemlere basladim simdilik guzel gidiyor ters gunlerdede teselli ikramiyesi oluyor belli bir miktar hisseyi zaten tutuyorum endeks disi

Fakat garan ve thy gibi endeks kagitlarina basarili yavas sistemler olusturamadim

Olusturabilirsem Amacim kimine ters gelsede viop hisselerden kazanctan cok total kar zarar grafigindeki dalgalanmayi azaltmak

Hem islem yapip hem kendimizi yipratiyoruz geniş bir yelpaze olsun kazanc düşsün ama saglikli ve güvenli bir yatirim olsun

Endeksde terse kaldiysam dolara bakayim onda tersdeysem hisselere bakayim ondada tersteysem altina bakayim

Endeks yatay gidiyorsa dolarda yada altinda hareket vardir yada bazi endeks hissesu hareketlidir

Sistemlerin hepsi farkli ensturumanlarda terse kalacak degil yaa

Illaki teselli ikramiyesini buluruz bir yerden

5. Yaw halde hade kontra robotlarla basa çıkamadık demiyorsunuzda. Sepet yumurta hesabina giriyorsunuz.

Kontratlar heryerde
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Erhan endekste 2 defa terse düşsemde dolar ve altinda dogru yöndeydim ama geçmiste hep böyle olmuş diyemiyorum elimde detayli veri yok

Ben savunma sanayinde , Çok riskli sayilan bir fabrikanin en riskli bölümünde çalisiyorum

Viopta bu kontra robatlar var diyorsaniz bilmiyorum ama benim hayatimdada hep paylayici maddeler var 11 yildir hala ölmedim

Yani risk almak sorun degil , vioptada risk aliyorum

Ama çalistigim Sektörde ögrendiklerime ve yaptiklarima bakinca viopta tek bir grafikte islem yapmayi saglikli bulmuyorum dedim

Sorgulama yapinca önlemlerim ve koruyucu donanimlarinin eksik oldugunu farkediyorum

Ben bunu sorgulamaya ve anlatmaya calistim

son bir aydır bir gap hariç gaplerin hepsinde terse yakalandım

kontraların parmağı olabilir bu işte

ismin kontra robot koymak doğrumu bilmiyorum ama bir karıştırıcı var gibi gibi.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Düzce
    Gönderi
    2,749
    4 saatlikte basit bi macd veya cci kullansanız bunlardan daha iyi

Sayfa 138/189 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız