Sayfa 142/189 İlkİlk ... 4292132140141142143144152 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

short girdim hafta sonuna.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    pazartesiye yine kitlediler gibi geliyor bana
    Hangi pozdayim wps yi acip bakmadim neler yapti bugun bilmiyorumda
    Niye böyle dedin erhan?

3. Robot bugün yeni sinyal vermedi

4.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Formüller sayfasında yani eski hisse.net sayfasında bununla ilgili idealin cevabı vardı

Poyraz2008
    Teşekkürler.arama sonucunda buldum. Sanırım bar kapanmadan ve sinyal kaybolmamış ise barın kapanmasına 1 saniye kala emir göndermek için bir fonksiyon yapılmış.fakat ne kadar yararlıdır bilemiyorum.fiyat kaymalarından kasıt bu olsa gerek.

M1453 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    nasıl ok cıktıgının önemi var.

eğer ma ile ok cıkıyorsa ma kapanısla hesaplanıyor.

ok cı8ktı ve emri gönderdiğini varsay kapanıs aşağıda olursa ok kaybolur ama sen alda beklersin.

kapanıslarla hesaplanan tüm indikatorlerde malesef bu sorunu aşamazsın.
    Anladigim kadarı ile sonuç olarak bir al yada sat koşullarının sağlanabilmesi için bir şekilde indikator kullanmak gerekiyor.

Fakat yaptığım testlerde çıkan oklardan sonraki bar ile alış yada satış yapıldığı zaman sistem zarar ediyor.

Fakat ok çıkan barın fiyat aralığından alınıp satılırsa artiya geçiyor.

Belki burada mili saniyelerde çok önemli internet hızı idealin hızı.

Hepsi birbirine zincirleme bağlıdır.

Eğer barın içinde oluşan sinyalin bar kapanmadan 1 saniye yada saniyeden daha az bir zamanda emrin iletilmesi sorunu bir şekilde aşılırsa iyi sistemler yapılabileceğini düşünüyorum.

Sonuçta barin içinde oluşan sinyal bar kapanmadan 1 saniye veya 1 saniyeden daha az zamanında kontrol edilip eğer sinyal hala aktif ise ve emir çok hızlı BIST gönderilirse bu sistemin başarılı olacağına inanıyorum.

Teoride iyi görünen pratikte aynı olmayabilir.bu neden ile sistem veya bu dediğim olayı çok az bir para ile gerçek hesapta deneyebiliriz.

Sadece bana barın kapanmadan önce saniyesini veya sadisesini ayarlayabilecegim kod lazım.

Yani bar kapanmadan saniye önce sinyali kontrol edecek ve sinyal varsa emri o anki fiyattan yollayacak.

Anlık işlem olması lazım tabi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,635
     Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku
    Anladigim kadarı ile sonuç olarak bir al yada sat koşullarının sağlanabilmesi için bir şekilde indikator kullanmak gerekiyor.

Fakat yaptığım testlerde çıkan oklardan sonraki bar ile alış yada satış yapıldığı zaman sistem zarar ediyor.

Fakat ok çıkan barın fiyat aralığından alınıp satılırsa artiya geçiyor.

Belki burada mili saniyelerde çok önemli internet hızı idealin hızı.

Hepsi birbirine zincirleme bağlıdır.

Eğer barın içinde oluşan sinyalin bar kapanmadan 1 saniye yada saniyeden daha az bir zamanda emrin iletilmesi sorunu bir şekilde aşılırsa iyi sistemler yapılabileceğini düşünüyorum.

Sonuçta barin içinde oluşan sinyal bar kapanmadan 1 saniye veya 1 saniyeden daha az zamanında kontrol edilip eğer sinyal hala aktif ise ve emir çok hızlı BIST gönderilirse bu sistemin başarılı olacağına inanıyorum.

Teoride iyi görünen pratikte aynı olmayabilir.bu neden ile sistem veya bu dediğim olayı çok az bir para ile gerçek hesapta deneyebiliriz.

Sadece bana barın kapanmadan önce saniyesini veya sadisesini ayarlayabilecegim kod lazım.

Yani bar kapanmadan saniye önce sinyali kontrol edecek ve sinyal varsa emri o anki fiyattan yollayacak.

Anlık işlem olması lazım tabi.

var Islem = Sistem.RobotViopAktif("SistemizininAdı", "GrafikSembol", "Emir Ver Sembol"," Periyot", ADET, SANIYE, 0/1);
    //0=Tüm barlarda, 1=SADECE SEANS/GÜN SONUNDA
    //Son parametre 0 ise, Girilen SANİYE kadar önce emir iletimi, sinyal gelmiş TÜM BARLARDA geçerli.
    //Son Parametre 1 ise, Sadece 12:30 ve 17:45 den önce, son barda SİNYAL VARSA, girilen SANİYE kadar önce emir iletilir.
    ////////////////////
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,635
     Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    sayın bear-bull
    paylaşmakta sizin için sakınca olmayan siztem ve robotlarınızı paylaşsanız biz amatörler için çok iyi olur
    http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=116174

eski başlıkta bir çok örnek bulunmaktadır.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. sanırım bear abi o kod kaldırıldı repaintten ötürü öyle hatırlıyorum.

1 saniye erken bile göndersen repaint yapabiliyordu. o 1 sanıyede kapanıs değişmez diyorduk bir çok kez değişiyor geçmişte denemiştik genel kanı verimli olmadıgı ve repaint yaptıgı yönündeydi en son hatırladıgımda ideal o robot kodunu kaldırmışlardı.

------------

bear abi varantı biraz araştırdım da.

sence varant mı viop mu

yani avantaj dezavantajları neler sence.

ANa parayı kaybediyorsun orasını anladım. daha fazlasını kaybetmiyorsun. kazanırkende sonsuza kadar kazanabılıyorsun.

Örnegın endeks varantı ile viop kontratı arasında bir hesaplama yapabilirmiyiz hangisi avantajlı veya dezavantajlı.

örnegın Viopta 100 bınden alıs yaptım. 10,000 TLlik

varanttada xu30alım varantı aldım 1 TL den 10,000 Tllik.

102,000 Oldugunda viopta kabaca 2000 TL kar ediyorum 98 olursada 2000 TL zarar yazıyorum.

peki ya varanttakı kar durumunu anlayamadım sanırım günde önemli burada her geçen gün haneme eksi yazılıyor galiba.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 142/189 İlkİlk ... 4292132140141142143144152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •