Sayfa 152/189 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Kod içerisinde optimizasyon yok.
    Var olan sistemlerin getirilerini 5'er günlük periyotlarda inceleyip en yüksek olanı alıyorum.
    Optimizasyon dışında dediğin gibi, 1 tane trend takip eden sistem ile 1 tane RSI sistemini birleştirmeyi planlıyorum. Yatay piyasada trend takip eden hızlı bir şekilde 5 günlük getiride geri kalacağı için sinyaller RSI'dan geliyor olacak.

Optimizasyon ile kastım ben sistemi direk 5 günlük yapıp test ettim. 1 günlükten 60 günlüğe kadar getiriler nasıl değişiyor görmek için optimizasyon yapmam lazım. Yoksa normal kodda optimizasyon yok.
    Sisteminiz ile pazarın toplam potansiyelini karşılaştırabilmek için zigzag sistem ile benchmark yapın...
    Hedefin yok ise yardım edecek rüzgarı bulamazsın.

2.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Kod içerisinde optimizasyon yok.
    Var olan sistemlerin getirilerini 5'er günlük periyotlarda inceleyip en yüksek olanı alıyorum.
    Optimizasyon dışında dediğin gibi, 1 tane trend takip eden sistem ile 1 tane RSI sistemini birleştirmeyi planlıyorum. Yatay piyasada trend takip eden hızlı bir şekilde 5 günlük getiride geri kalacağı için sinyaller RSI'dan geliyor olacak.

Optimizasyon ile kastım ben sistemi direk 5 günlük yapıp test ettim. 1 günlükten 60 günlüğe kadar getiriler nasıl değişiyor görmek için optimizasyon yapmam lazım. Yoksa normal kodda optimizasyon yok.
    Caglar hocam buna dair, ornek kod paylasmaniz mumkun mudur.
    bang bang you shot me down..

3.  Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Sisteminiz ile pazarın toplam potansiyelini karşılaştırabilmek için zigzag sistem ile benchmark yapın...
    Pazarda 6800 puanlık potensiyel görüyorum:

1000 puanlık sistemler için bile şüphe etmeye gerek görmüyorum.
    Son düzenleme : Caglar; 22-10-2017 saat: 16:45.

4.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    Merhaba Stradivarius.

Sistem karşılaştırmaya yeni bir sistem koymadan önce hep tereddüt yaşıyorum. Kodunu sorarlarsa kırmadan nasıl verecemeyeceğimi söyleyeceğim diye düşünüp duruyorum.

2 sene önce ucundan sistem geliştirmeye başladığımda kullandığım sisteme baktım dün. Bugün ne yapmış diye baktığımda sonuçlar şu şekilde:

İlk sisteme göre çok iyi karar vermişim. Düşük getirili ancak ilk robotunu geliştiren birisine göre MaxDD iyi ve işlem sayısı çok az. Keza ilk başladığımda komisyon oranım binde 2 orana sahipti. Dolayısıyla az işlemle ve düşük MDD ile kazandıracak sistem geliştirmişim. Peki geçmişte doğru karar vermemi sağlayan ne olmuştu?

Esk forumdaki binlerce sayfayı kim ne yazmış diye ayırt etmeden tek tek okudum. Yaklaşık 3 ayımı aldı ancak bir sistem nasıl olmalı, net getirisi nasıl hesaplanır, kayma nedir vs gibi temelde kazandıran en önemli bilgileri oradan öğrendim.

Aradığınız birçok sorunun cevabını aşağıdaki sayfalarda bulacaksınız:

Sistem Karşılaştırma:
    http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=153590

Sistem Yaklaşımları:
    http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=146009

İndikatörler, robotlar:
    http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=112740

Özellikle Tiberius'un yazdıklarını 2 kez okumanızı tavsiye ederim.
    Saygılar...

5.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    Caglar kesinlikle kendine has bir yol izlemistir ama Zannediyorum sn anonimin farkli sistemlerin yön listelerini cagirip getiri egrisine toma uygulayarak sistem degistirdigi bir kod vardi. Burdan hareketle yapilabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Caglar kesinlikle kendine has bir yol izlemistir ama Zannediyorum sn anonimin farkli sistemlerin yön listelerini cagirip getiri egrisine toma uygulayarak sistem degistirdigi bir kod vardi. Burdan hareketle yapilabilir.
    Aynen öyle
    Birden fazla sistem ve birden fazla sembol ile işlem yapmak amacıyla yazılmış bazı örnekler var.

Örneğin başka bir sembol ile karar verip emirleri viop a göndermek için:
    http://www.hisse.net/forum/showthrea...0#post14042950

Veya birden fazla sembol ile verilen emirler aynı yönde olduğunda işlem yapmak için:
    http://www.hisse.net/forum/showthrea...5#post13005545

Eğer bu çalışmaları kendiniz anlayıp yapabiliyorsanız birden fazla sistemi birleştirmeniz daha kolay olacaktır.

7. Bu kar rakamlarından komisyon/kayma düşülmüş mü... düşülmemiş mi..
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

8.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Bu kar rakamlarından komisyon/kayma düşülmüş mü... düşülmemiş mi..
    Rakamlar brut.
    Keşke net olsa

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Sayfa 152/189 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •