Sayfa 49/189 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ayrıca data terminalleri de geçmiş grafiği hisse senetlerinin temettü bedelsiz bölünmelerinde olduğu gibi oransal olarak geçmiş fiyatı değiştirecek. Birşey değişmeyecek yani. Hatta hep söylüyordum endeks böyle millete psikolojik olarak pahalı geliyor 2-3 sıfır atılsın millete ucuz gelir diyordum iyi bile oldu bence. Trendler dolayısıyla da sistemler daha etkili olacak bence
    Tüm hisseler neden aynı kademe değil hiç düşündünüz mü ?

Mesela tüpraşın bir kademesini krdmd ye yükleyin ?
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    açıkçası bende böyle düşünmüştüm...amaç sadece pahalı olan malı kuş gibi hafif göstermek ucuz göstermek olarak düşündüm...yani atıyorum bist100 150.000 insana başka gelir ama 2 sıfır attığın zaman bist100 1.500 başka gelir...ilki ürkütücü ikincisi daha masum ve almak için daha cazip bir görünüme bürünmüş oluyor...

Ayrıca data terminalleri de geçmiş grafiği hisse senetlerinin temettü bedelsiz bölünmelerinde olduğu gibi oransal olarak geçmiş fiyatı değiştirecek. Birşey değişmeyecek yani. Hatta hep söylüyordum endeks böyle millete psikolojik olarak pahalı geliyor 2-3 sıfır atılsın millete ucuz gelir diyordum iyi bile oldu bence. Trendler dolayısıyla da sistemler daha etkili olacak bence
    Son düzenleme : TÜRKOĞLU; 27-05-2017 saat: 01:39.

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Tüm hisseler neden aynı kademe değil hiç düşündünüz mü ?

Mesela tüpraşın bir kademesini krdmd ye yükleyin ?
    Ben matriks vb terminallerin hisse senetlerinde olduğu gibi fiyatların geçmişe doğru değişeceğini belirttim yine elma ile armutu karıştırıyorsunuz. Biz endeks trade ediyoruz Bizi atina rusya vb endekslerle karşılaştırın orda da endeksler en fazla binli hanelerde. Kimse 120 binde değil.

Ben matriks vb terminallerin hisse senetlerinde olduğu gibi fiyatların geçmişe doğru değişeceğini belirttim yine elma ile armutu karıştırıyorsunuz. Biz endeks trade ediyoruz Bizi atina rusya vb ile karşılaştırın orda da endeksler en fazla binli hanelerde. Kimse 120 binde değil.
    Niye elma ile armut olsun ? ikiside hisse

endekslere bakacak olursak ikiside aynı diyelim gerçi biri dax biri bist elma ile karpuz :D neyse.. daxta kademe ne ? bistte ne ? niye aynı değil rakam olarak bile eşitler yani eşit olacaklar yaklaşık 00 atıldığında.

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Niye elma ile armut olsun ? ikiside hisse

endekslere bakacak olursak ikiside aynı diyelim gerçi biri dax biri bist elma ile karpuz :D neyse.. daxta kademe ne ? bistte ne ? niye aynı değil rakam olarak bile eşitler yani eşit olacaklar yaklaşık 00 atıldığında.
    Hooop döndük mü başa?
    Anlamak mı istemiyorsunuz bilemedim. Biri gelişmiş ülke 24 saat açık tüm dünya onu trade ediyor dolayısıyla berbat etmiş piyasasını ve sonuç olarak endekslerinde gürültü had safhada diğeri ise gelişmekte olan ülke piyasa sığ oyuncular belli sınırlı saatte açık... Neyse ben yatıyorum hadi bye..

Kısaca 0,25 kademe imkansız.

00 atılacaksa kademelere 00 ekleyebilirler yani 0,0025 olabilir.veya 0.01-2 gibide olabilir.

10bin endeks 10.0025 değilde 10.00025 veya 10.0002 gibi ilerleyebilir ancak kademe.

neyse bu saatte benimde kafa durdu. :D

mantık olarak endeksi kaça bölmüş olursanız kademeyide yaklaşık aynı oranda bölmeniz lazım.

7. 1 sifir degil 2 sifir atilmasi duşünülüyor açiklamasi yapildi şuan 120.000 olan endeks 1200 olacak kademe konusunuda

1200,25
    1200,50
    1200,75
    1201
    çaliştirip geçerler degişen hic bir sey olmaz sadece virgul kullanmaya başlamis oluruz kafaya takilcak bir durum yok hayirli sahurlar...

HUAWEI Y320-U10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by yusuf06_tr Yazıyı Oku
    1 sifir degil 2 sifir atilmasi duşünülüyor açiklamasi yapildi şuan 120.000 olan endeks 1200 olacak kademe konusunuda

1200,25
    1200,50
    1200,75
    1201

çaliştirip geçerler degişen hic bir sey olmaz sadece virgul kullanmaya başlamis oluruz kafaya takilcak bir durum yok hayirli sahurlar...

HUAWEI Y320-U10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1200,25-1200,50-1200,75 bu şekilde mi kademeler

yakışır

Sayfa 49/189 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •