Sayfa 42/189 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    arada 2 kere yaklaşık 1.000 puanlık zıplama oldu kısa vadeli 1-5 dk sistemler oralarda AL verdiyse düşüşten kar olarak birşey kalmamıştır pek...yine de bizim vob için en iyi periyot 1-5 dk...bana kalırsa hatta 5 dk bile uzun en iyisi 1 dk...

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Bu düşüşü sistemler pek iyi değerlendiremedi kanısındayım belkide benimki öyledir.

2. Benim vds de de sorun yoktu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
    Zıplamanın birinden kurtulduk ama diğerinde yakalandık

Poyraz2008

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Bu düşüşü sistemler pek iyi değerlendiremedi kanısındayım belkide benimki öyledir.
    Sayın emlak, özelden size mesaj atamadım. mesajlaşma sisteminizi açın. Kolay gelsin.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5. bir sistemin içerisinde 20 tane alım satım koşulu var diyelim. 20 si al dediğinde alıyor 20 si sat dediğinde satıyor. ama bu koşulların optimizasyonlarını tek tek elle yapmadan, toplu bir şekilde en verimli sayılarını bulabilir miyiz ?
    NOT= Tek tek optimizasyonlarını yapıp birleştirince getiri düşük çıkıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by deptors Yazıyı Oku
    bir sistemin içerisinde 20 tane alım satım koşulu var diyelim. 20 si al dediğinde alıyor 20 si sat dediğinde satıyor. ama bu koşulların optimizasyonlarını tek tek elle yapmadan, toplu bir şekilde en verimli sayılarını bulabilir miyiz ?
    NOT= Tek tek optimizasyonlarını yapıp birleştirince getiri düşük çıkıyor.
    Optimizasyon kodunu yazarak optimize edebilirsin. Ancak ne kadar zaman alacağı meçhul. Aşağıda çeşitli senaryoları görebilirsin :

* 1 değişkenli optimizasyonu 1-100 aralığında 1 adım ile yapmak 100 deneme
    * 2 değişkenli optimizasyonu 1-100 aralığında 1 adım ile yapmak 100 * 100 deneme (10 ^ 4 )
    * 3 değişkenli optimizasyonu 1-100 aralığında 1 adım ile yapmak 100 * 100 * 100 deneme (10 ^ 6 )
    ..
    ..
    * 20 değişkenli optimizasyonu 1-100 aralığında 1 adım ile yapmak 10 ^ 40 deneme

5 dk'lık ya da 1 dk'lık grafik kullandığınız için bu tip sert tepki hareketlerini filtrelemek zor.Ancak hareketli stoploss koyarak bir nebze kontol edebilirsiniz.Piyasa doğrusal olmadığı için formülize edilmesi de imkansız.Sürekli kuralları değişiyor.Statik sistemlerle ancak trendlerde var olabilirsiniz.Kısaca o tip boğa tuzaklarını filtreleseniz bile bu filtreleme gelecekte size yol,su,elektrik olarak dönecektir.

Aşağıda iki farklı sistemimin grafik linklerini paylaştım. 1. sistem boğa tuzağına yakalanmamış fakat yıl başı itibari ile bakıldığında boğa tuzağına yakalanan sistem 1. sistemin neredeyse 4 katı daha karlı demek istediğim de tam olarak bu.

https://hizliresim.com/p0ODWo

https://hizliresim.com/DPjAd3

Sayın deptors;

Toplu şekilde optimizasyon uygulama yönetmine yanıt bulabilirim, aktif olarak ben de sistemlerimi o şekilde yapılandırıp daha dinamik halde ilerliyorum fakat bunu yaparken tabi ki ideal kullanmıyorum. Kendi yazılımımda bunu yapıp robotu oradan kontrol ediyorum.

[email protected]

8.  Alıntı Originally Posted by anonimm Yazıyı Oku
    Optimizasyon kodunu yazarak optimize edebilirsin. Ancak ne kadar zaman alacağı meçhul. Aşağıda çeşitli senaryoları görebilirsin :

* 1 değişkenli optimizasyonu 1-100 aralığında 1 adım ile yapmak 100 deneme
    * 2 değişkenli optimizasyonu 1-100 aralığında 1 adım ile yapmak 100 * 100 deneme (10 ^ 4 )
    * 3 değişkenli optimizasyonu 1-100 aralığında 1 adım ile yapmak 100 * 100 * 100 deneme (10 ^ 6 )
    ..
    ..
    * 20 değişkenli optimizasyonu 1-100 aralığında 1 adım ile yapmak 10 ^ 40 deneme
    kıyaslama için tüm yerkürenin ağırlığı 10^28 gram

Sayfa 42/189 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •