Arama sonucu : 2012 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Matriks Formülleri

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. merhabalar,
    matriks'de sistemini bağlı emir ile çalıştırmak istenirse, "son barda poz kapat" seçeneği var. bunu kullanan arkadaşlar var mı?
    tavsiye eder misiniz ve asıl şunu öğrenmek istiyorum:
    son barda pozisyon kapatmayı ne zaman yapıyor? son barın açılışı ile mi? yoksa son barın kapanışından önce yapılması için bir zaman ayarı mümkün mü? mesela son barın kapanışından 1 dk önce gibi....
    aynı şekilde ertesi gün kaldığı yerden devam etmek için ilk bar açılışı ile mi işlem yapıyor?
    teşekkürler, herkese bol kazançlar.

2. matriks ile görüştüm, böyle bir imkan yok.
    sadece gün sonu barında işlemi kapatıyor ve bir sonraki sinyale kadar flat kalıyormuş

3.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    matriks ile görüştüm, böyle bir imkan yok.
    sadece gün sonu barında işlemi kapatıyor ve bir sonraki sinyale kadar flat kalıyormuş
    Zaman ayarlama kodu vardı herhalde, 17:55 de poz kapat gibi. Bu tarz bir kod yazarsan gün sonu nakit dönersiniz..

4.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    merhabalar,
    matriks'de sistemini bağlı emir ile çalıştırmak istenirse, "son barda poz kapat" seçeneği var. bunu kullanan arkadaşlar var mı?
    tavsiye eder misiniz ve asıl şunu öğrenmek istiyorum:
    son barda pozisyon kapatmayı ne zaman yapıyor? son barın açılışı ile mi? yoksa son barın kapanışından önce yapılması için bir zaman ayarı mümkün mü? mesela son barın kapanışından 1 dk önce gibi....
    aynı şekilde ertesi gün kaldığı yerden devam etmek için ilk bar açılışı ile mi işlem yapıyor?
    teşekkürler, herkese bol kazançlar.
    Son barda poz kapat seçeneğini hiç denemedim ancak ;

1-) Son barda poz kapat yerine
    AL VE AÇIĞA SAT
    Kod:
    AND (HOUR()*100+MINUTE()>1000) AND (HOUR()*100+MINUTE()<1800)
    SAT VE AÇIK POZ KAPAT
    Kod:
    OR  (HOUR()*100+MINUTE()>1800)
    Sisteminizi oluşturan koşulların son kısımlarına yukarıdaki kodları ekleyerek sisteminizin belirli saatlerde çalışmasını sağlayabilirsiniz
    2-) Eğer sistem içerisinde cross fonksiyonu değilde > veya < kullanılmışsa zaman dilimi içerisinde ilk barda işleme geçecektir.
    3-)Kodunuzu C (kapanış) ile yazmışsanız mecburen bar ile işlem yapacağınızdan bana göre hangi periyodda grafik bakıyorsanız kapanış barının 1 önceki barını zaman olarak koda eklerseniz o barda kapanmış olacaktır.

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Yazıyı Oku
    Son barda poz kapat seçeneğini hiç denemedim ancak ;

1-) Son barda poz kapat yerine
    AL VE AÇIĞA SAT
    Kod:
    AND (HOUR()*100+MINUTE()>1000) AND (HOUR()*100+MINUTE()<1800)
    SAT VE AÇIK POZ KAPAT
    Kod:
    OR  (HOUR()*100+MINUTE()>1800)
    Sisteminizi oluşturan koşulların son kısımlarına yukarıdaki kodları ekleyerek sisteminizin belirli saatlerde çalışmasını sağlayabilirsiniz
    2-) Eğer sistem içerisinde cross fonksiyonu değilde > veya < kullanılmışsa zaman dilimi içerisinde ilk barda işleme geçecektir.
    3-)Kodunuzu C (kapanış) ile yazmışsanız mecburen bar ile işlem yapacağınızdan bana göre hangi periyodda grafik bakıyorsanız kapanış barının 1 önceki barını zaman olarak koda eklerseniz o barda kapanmış olacaktır.
    merhabalar,
    cevap ve ilginiz için teşekkürler. bu haliyle de yazdığınız işe yarar. fakat bazı eksik kalan yerler var. sistem 1800 da sat ve açık poz kapat ile kapanır. burada sorun yok. ama 0900 da son sinyal ne ise oradan poza devam etmesi lazım. eğer tek bir >< kullanıyorsanız pek sorun olmaz. ama birden çok >< varsa illa günün ilk barında son sinyal devam etmeyebilir. ikinci sorun matriks bağlı emirleri kapanış fiyatı ile kullanmaktır. ama istenen sabah açılış ile açılış fiyatından emir gönderilmeli. matriks in böyle bir alt yapısı yok. yani bağlı emir kullanarak, gün içi bar kapanış fiyatından işlem yapıp sabah açılış fiyatından emir göndermek imkansız. en iyi ihtimalle bir bar gecikmeli pozisyona girilir.
    pozisyonun al mı sat mı olduğunu takip etmek için bir örnek: (sayın Uufuk defalarca paylaştı)
    al:=cross(x,y) ; sat:=cross(y,x) ; z:=valuewhen(1,al-sat,al-sat) …….
    burada z nin 1 olması al pozisyonda olduğunu -1 ise sat pozisyonda olduğunuzu takip etmeye yarar.
    sonrasında al ve açığa sat koşuluna sabah saat kaçta devam etmesini istiyorsanız o saati ve yanına and z=1 ( a.sat için and z=-1) yazmanız yeterli.

ilgilenen herkese teşekkürler.
    Son düzenleme : ertpln; 11-09-2019 saat: 21:13. Sebep: ilave

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •