Sayfa 43/55 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon
Arama sonucu : 435 madde; 337 - 344 arası.

Konu: Temettü ile ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by mrhzr Yazıyı Oku
    Maliyet sıfır olmaz arkadaşlar. Şu anda ADBGR'nin fiyatı 4,79 TL. %10 temmetü vereceğini varsayarsak;
    Fiyatı: 4.79-(4.79*0.10) = 4.31 (Fark:48 Kuruş)
    Maliyeti: 1.22-(1.22*0.10) = 1.10 olur. (Fark:12 Kuruş)
    Maliyet, temettü kadar değil temmettü oranı kadar düşer. Bu yüzden temettü aldıkça maliyet sıfıra yaklaşır ancak hiçbir zaman sıfır olmaz.
    Diğer bankaları bilmemekle birlikte İşbankası yatırım hesabından net temettü oranı düşünüyor.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Onlara gore hersey olur.

Maliyet 0 olsa nr oluyor onuda anlamis degilim ama merak iste

Paula selamlar
    Onlar derken? Temettü ile ilgili herşey topic'inde onlar ve bunlar diye 2 grup varda benim haberim mi yok? Maliyet sıfır olsa hiçbirşey olmayacak ama bu tarz tartışmaları deney-gözlem metoduyla çözmek istediğim için Adbgr'den 500 lot alıp üzerine ekleme yapmadım. Allah ömür verirse en azından 3 yıl sonra; o dedi, bu arkadaş dedi, forumdan biri dedi gibi söylentiler yerine en azından gerçekde ne oluyor onu göreceğiz buda sevindirici bir durum en azından bu tarz tartışmalar ve soruların cevabına ulaşmış olacağız. Buda sevindirici bir gelişme bence. Saygılarımla...

2.  Alıntı Originally Posted by seanpaul Yazıyı Oku
    Diğer bankaları bilmemekle birlikte İşbankası yatırım hesabından net temettü oranı düşünüyor.

Onlar derken? Temettü ile ilgili herşey topic'inde onlar ve bunlar diye 2 grup varda benim haberim mi yok? Maliyet sıfır olsa hiçbirşey olmayacak ama bu tarz tartışmaları deney-gözlem metoduyla çözmek istediğim için Adbgr'den 500 lot alıp üzerine ekleme yapmadım. Allah ömür verirse en azından 3 yıl sonra; o dedi, bu arkadaş dedi, forumdan biri dedi gibi söylentiler yerine en azından gerçekde ne oluyor onu göreceğiz buda sevindirici bir durum en azından bu tarz tartışmalar ve soruların cevabına ulaşmış olacağız. Buda sevindirici bir gelişme bence. Saygılarımla...
    Temettu verim orani kadar dusmeli 3 lira dagitti diye 3 lira maliyet dusuyorsa hata var.

Verimlilik oranin kadar dusmesi dogru

Bunu hesaplamak icin senelerce beklemeye gerek yok

İlk temettunu alinca verimlilik orani kadar dustugun gorduysen.

2.temettuyu alirken mevcut maliyetin verimlilik orani kadarmi yoksa verilen temettu kadarmi dustu onu kontrol etmek lazim

Dolayisiyla verimlilik orani kadar dusuruluecegi icin hicbirzaman 0 a dusemez 0.000001 olur ama hicbirzaman tam 0 olamaz.

3. Yada bunu basitce anlayabilirsin hisse senedinin duzeltilmis fiyati ile senin maliyet ayni olmasi gerekir

4. HEKTS temettü düşülmüş fiyatı

yani 1991 de alan kişinin maliyeti 0.0005

1000 lotu şuanki parayla 0.50tl ye almış.

5.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    HEKTS temettü düşülmüş fiyatı

yani 1991 de alan kişinin maliyeti 0.0005

1000 lotu şuanki parayla 0.50tl ye almış.
    Yes 0.50 tl bugunun parasiyla kismi sanirim enflasyonu koyarak hesaplamamissin

6. Eger isin yoksa sunu hesaplarmisin.

Gecmiste faize para koyup her yil bileske faiz elde ederek 0.50 tl si bugun kac para olurmus ona bakabilirmisin.

Hektasta olsaymis ve temettu ile bileske yapsaymis 3.77 olacakmis

Faizle ne oluyor onu merak ettim

Birde bukadar gecmis fiyati gorebildigin adres neresi

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Eger isin yoksa sunu hesaplarmisin.

Gecmiste faize para koyup her yil bileske faiz elde ederek 0.50 tl si bugun kac para olurmus ona bakabilirmisin.

Hektasta olsaymis ve temettu ile bileske yapsaymis 3.77 olacakmis

Faizle ne oluyor onu merak ettim

Birde bukadar gecmis fiyati gorebildigin adres neresi
    bigpara.com

pc başına geçtiğimde bakayım tl faiz hesaplamaya

burada 2000 yılına kadar var faizler
    http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conne...ml?MOD=AJPERES

benim çıkardığım ortalama faizler

2000 %60
    2001 %60
    2002 %55
    2003 %44
    2004 %25
    2005 %18
    2006 %16
    2007 %18
    2008 %18
    2009 %13
    2010 %9
    2011 %9
    2012 %9
    2013 %8
    2014 %10
    2015 %10
    2016 %11

2000 yılında ortalama 0.20 kuruştan bir lot alınabiliyor
    20 kuruş faizde olsa 5.75tl oluyor

sermaye artıtımları ve temettüler , is yatırımdan
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=hekts
    Son düzenleme : mhtakif; 29-03-2017 saat: 15:07.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Temettu verim orani kadar dusmeli 3 lira dagitti diye 3 lira maliyet dusuyorsa hata var.

Verimlilik oranin kadar dusmesi dogru

Bunu hesaplamak icin senelerce beklemeye gerek yok

İlk temettunu alinca verimlilik orani kadar dustugun gorduysen.

2.temettuyu alirken mevcut maliyetin verimlilik orani kadarmi yoksa verilen temettu kadarmi dustu onu kontrol etmek lazim

Dolayisiyla verimlilik orani kadar dusuruluecegi icin hicbirzaman 0 a dusemez 0.000001 olur ama hicbirzaman tam 0 olamaz.
    Dediğim gibi diğer yatırım hesaplarını bilemem ama İşbankası yatırım hesabı net temettü oranı kadar düşüyor. Bugün Çimsa maliyetim tam olarak net temettü kadar düştü. Önce ki günlerdede İsyat ve İsgyo aynı oranlarda düştü. Bundan önce ki yıllarda da aynen net temettü kadar düşüyordu. Bu dediğim kağıtlarda 1 veya 2 temettüsü alınan kağıtlar değil. En az 4-5 temettü aldığım kağıtlar. Senin dediğine göre İşbankası hatalı düşüyor. Bana özel bir durum değilse ( ki olmadığını düşünüyorum) bankanın sistemi böyle kodlanmış demektir.

Sayfa 43/55 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •