Sayfa 1976/7020 İlkİlk ... 97614761876192619661974197519761977197819862026207624762976 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 15,801 - 15,808 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Six Feet Under dizisinde Claire Fisher karakterine can veren Amerikali aktris (Lauren Anne D'Ambruoso) Lauren Ambrose'un dogum gunu (20 Subat 1978)

2. Barbados asilli Amerikali sarkici, soz yazari, rapci, dansci, plak yapimcisi ve aktris (Robyn Rihanna Fenty) Rihanna'nin dogum gunu (20 Subat 1988)

3. Madonna Bedtime Story sarkisi icin ilk ve tek canli performansi 20 Subat 1995'de Brit odullerinde gerceklestirdi.

4. Brezilyali heavy metal grubu Sepultura, 6.studyo albumu Roots'u 20 Subat 1996'da Roadrunner etiketiyle Avrupa'da piyasaya surdu.

5. Fransiz yazar Maurice Blanchot’nun olum yildonumu (20 Subat 2003)

“Bilmek icin korkunc olani kabul etmeye kadar giden bilgi, bilmenin korkunclugunu, bilginin dibini, bilgiyi iktidarin en katlanilmaz yaniyla iliskide tutan o ketum suc ortakligini aciga cikarir. Auschwitz'deki su genc tutsagi dusunuyorum (basina gelebilecek en kotu seyleri yasamis, ailesini firinlara goturdukten sonra kendini asmis; son anda kurtarilmis -ama bunu soylemek nasil mumkun olabilir: kurtarilmis? - ve cesetlerle temas etme isinden muaf tutulmus, ama bunun yerine SS'ler tutsaklari kursuna dizerken kursun enseyi daha iyi tuttursun diye kurbanlarin kafalarini tutmasi gerekmis). Buna nasil katlanabildigini soranlara ise verdigi yanit: "Insanlarin olum karsisindaki davranislarini gozlemleyerek" Felaket Yazisi

“Knowledge which goes so far as to accept horror in order to know it, reveals the inner horror of knowledge, its squalor, the discrete complicity which maintains it in a relation with the most insupportable aspects of power. I think of that young prisoner of Auschwitz (he had suffered the worst, led his family to the crematorium, hanged himself; after being saved at the last moment—how can one say that: saved? - he was exempted from contact with dead bodies, but when the SS shot someone, he was obliged to hold the head of the victim so that the bullet could be more easily lodged in the neck). When asked how he had been able to bear it, he is said to have answered that he 'had observed the bearing of men before death.”

6. Amerikalİ gazeteci ve yazar Hunter (Stockton) Thompson'in olum yildonumu ( 20 Subat 2005)

"Akilli cocuklarin tuhaf hareketler yapmasi gayet dogaldir, tipki yavru bir kedinin merakli olmasi gibi."

"Isler tuhaflasinca, tuhaf adam profesyonellesir."

"Iyi olur muyum, hatta kendimi bu yolla gecindirebilir miyim bilmiyorum ama kaderin karanlik parmagi beni toza bastirip ‘sen bir hicsin,’ diyene dek bir yazar olacagim."

"Eger deli gibi davranacaksaniz karsiliginda bir ucret almalisiniz yoksa sizi parmakliklarin arkasina tikarlar."

"Ozgurluk kullanilmazsa olur."

7. Alman hard rock grubu Scorpions, 18.studyo albumu Return to Forever'i 20 Subat 2015'te Sony Music Germany ve RCA Records etiketleriyle piyasaya surdu.

8. " 'Bana bakmamis olan tum bu bakislariniz.' - 'Soylediginiz ve muhatabi olmadigim tum bu sozler.' - 'Ve geciken, direnen mevcudiyetiniz.' - 'Ve zaten olmayan siz.' " Maurice Blanchot, Bekleyis Unutus

" 'Tous ces regards de vous qui ne m'ontpas regardée.' - 'Toutes ces paroles quevous avez dites et qui ne m'ont pas parlé.'– 'Et votre présence qui s'attarde et résiste.'- 'Et vous déjà absente.' "

Sayfa 1976/7020 İlkİlk ... 97614761876192619661974197519761977197819862026207624762976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •