Sayfa 34/1002 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Para dediğin şey zaten banknot,yani banka notu,yani banka diyor ki bu kağıdın karşılığında benim elimde altın var.Olay böyle başlamış böyle de biter.Banka notuna başlarım verin benim altınımı demeye başlandı mı olay değişir.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Altın için misal bir ülke kafasına göre altının fiyatı bu dedi,e ben kolayca o altını altının gerçek değerinden işlem gördüğü bir ülkeye gönderip orda değerinden bozabilirim.Altın fiyatı kolay kolay ülkeler bazında baskılanamaz.Bakmayın 20 yıldır sanal kontratlarla altının gümüşün baskılanmasına ,reel talep gelince ben kağıt istemiyorum ver bakalım sen benim altınımı fiziki olarak dendi mi,altının fiyatı da yerini bulur.Atasözü bile var altın çamura da düşse altındır di mi.
    kim diyor baskılanamaz diye, digital altın olduğu sürece istediği kadar baskılarlar..
    tabii her alan fiziki altın talep etmediği sürece o da ütopik bir beklenti olur..

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    kim diyor baskılanamaz diye, digital altın olduğu sürece istediği kadar baskılarlar..
    tabii her alan fiziki altın talep etmediği sürece o da ütopik bir beklenti olur..
    Geçen ay rakamlar açıklandı ,sanırım 4 milyar dolarlık altın ithal etmişiz.O altınlar bankada mı şimdi.Millet antep kasalarını fındık ,fıstık saklamak için mi kullanıyor.

Kontratlarla oynanan oyun bitmeye başladığı için gümüş son üç ayda 18 dolardan 27 dolara geldi.altın bir türlü düşmüyor.

5. 1-ABD
    Altın rezervi: 8 bin 133 ton

https://www.ntv.com.tr/galeri/ekonom...3E-7VFPF_-r1JQ

-----

Bir an dusunelim, ABD cok para basti, dolarin hic bir degeri yok dimi, ? hatta, rezerv para basma ayricaligini yakinda kaybedecek.

Bu dusunceler, eger siyasi amacla degilse, kisilerin saflik derecesine gore degisiyor.

-----

Simdi, ABD bu ustunlugunu kaybedecek ama ABD yonetimi, bu gercegi bilmiyor. Bunu mu kabul edeceksiniz.

ABD, altin varligi olarak dunyada ilk sirada, 8.133 ton altini var.

Diyelim ki, ABD bu bos dusunceye inandi, sizce ilk is ne yapar ?

Herhalde, hazir ons 1970 USD iken, o karsiliksiz dedikleri parayi basar basar, altin toplar, belki altinin onsu 10.000 dolara cikar ama ABD disinda kimsede altin kalmaz, teorik olarak dogru mu ?

Dogru.

Peki ABD neden bu kadar para basip, dunyadaki tum altini toplamiyor.?

Varmi cevabi olan ?

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Kontratlarla oynanan oyun bitmeye başladığı için gümüş son üç ayda 18 dolardan 27 dolara geldi.altın bir türlü düşmüyor.
    aynı oyunu bitcoinde de yapacaklar,ileride bitcoin fonları oluşacak
    elinde koduyla bitcoini almış olanla fonda bitcoini olan aynı fiyatttan işlem görecek..

Tınaz hocam sen amerika ile fed i karıştırıyorsun.Fed zaten amerikanın batıklarını düzeltmek için 3 trilyon dolar bastı,1.5 trilyon da yolda.Ne kadar çöp şey varsa fed den başka alıcısı yok,bir de altın mı toplasın.E o altını toplamaya başlasa ilk 500 milyon dolarlık altını aldın geri kalanı 1970 dolardan millet verir mi)))))) Herkes altın almak peşinde ,düşse de alalım diye beklenmiyor mu zaten.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tınaz hocam sen amerika ile fed i karıştırıyorsun.Fed zaten amerikanın batıklarını düzeltmek için 3 trilyon dolar bastı,1.5 trilyon da yolda.Ne kadar çöp şey varsa fed den başka alıcısı yok,bir de altın mı toplasın.E o altını toplamaya başlasa ilk 500 milyon dolarlık altını aldın geri kalanı 1970 dolardan millet verir mi)))))) Herkes altın almak peşinde ,düşse de alalım diye beklenmiyor mu zaten.
    Forex'teki altin kontratlarinin kac ton oldugunu dusunuyorsunuz ?

IsBank'tan 280 gr.altin aldiniz, size hesap aciyor, siz orada altin gramini ve TL.karsiligini goruorsunuz, altin var mi ortada ?

Fiyat teorisi, fiyati, arz ve talebin kesistigi nokta olarak tarif ediyor, biz dunya altin arzinin ne kadar oldugunu biliyormuyuz ?

Ya dunya altin talebini biliyormuyuz ?

O halde bu fiyat nereden cikiyor ?

Bu fiyat'ta, altinin bilinmeyen arz ve talebide, ABD'nin silahlari bence.

Katilirsiniz, katilmazsiniz, ama ben bir hissenin, toplamda kac lot hissesi oldugunu, bunun ne kadarinin halka acik oldugunu ogrenmeden, hisseye kurus koymam.

Altina neden koyim.

Ha adam, inaniyor, basiyor 1970 dolari 31.1 gramini aliyor, sonra da buralara gelip yaziyor, altin 2.000 dolari gececek filan diye.

Inanan alir. Karismam, herkesin kendi parasi.

Ama ben, bilmeden etmeden almam.

Altin dahi olsa.

Sayfa 34/1002 İlkİlk ... 2432333435364484134534 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •