Sayfa 779/1002 ÝlkÝlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 6,225 - 6,232 arasý.

Konu: Dolarda Yükseliþ Kaçýnýlmaz IX

1.  Alýntý Originally Posted by Egeli Yazýyý Oku
    Þu anda millet koþa koþa döviz bozduruyor. Açýkçasý ben bu iþten anlamadýðýmý kabul ettim. Dolar 6 lira bile olsa þaþýrmam.

Þimdi mantýkla ilerlersek faiz artýrýmý sonrasýnda dövizin düþmesini ve bunun devamýnda t süre sonrasýnda merkez bankasýnýn rezerv biriktirmeye baþlamasýnýn beklerim.

Diðer yandan krediyle döviz ve altýn alanlarýn maliyet noktasýna yaklaþtýkça tl’ye dönmelerini de bekliyorum.

Tabiki bunlarýn olmasý için hazinenin durumuna eþ zamanlý olarak dýþ politikada da deðiþimler olmasý gerekiyor. Geçtiðimiz dönemdeki hýzlý yükseliþler hep dýþ politik manevralar nedeniyle tetiklenmiþti.

Son olarak devlet kredilerle ilgili bir þey yapmazsa bol bol batan olacaktýr.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

Veriler bunu doðrulamýyor. Bddk verilerine göre yerliler döviz alýmýna devam ediyor. Yabancýnýn sattýðýný yerli alýyor. En azýndan 10 Kasým'a kadar görebildiðimiz verilere göre.

En güçlü veya en zeki olan deðil, DEÐÝÞÝME en açýk olan türler hayatta kalýr...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Garanti BBVA, koronavirüs tedbirleri kapsamýnda Ýstanbul þubelerinin çalýþma saatlerini 10.00-12.30 ve 13.30-17.00 olarak deðiþtirdi/ Foreks Haber

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardýr. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3.  Alýntý Originally Posted by virtue Yazýyý Oku
    2018 de bir hafta içinde dolar 4.8 den 7.3 lara çýkmýþtý.
    Sonra hemen 6.05 lere inmiþ ve yine bir iki gün içinde 6.70 lere geri çýkmýþtý.
    Bu zirveden sonra kademeli olarak bir ay sonra 5.5 lere, 2 ay sonra da 5.25 ler inmiþti.
    3 ay buralarda gezindikten sonra ana çýkýþ trendine baþlamýþtý.
    Yani, 625 puan faiz artýþý (ki yüzde 24 lere gelinmiþti) ancak 4-5 ay idare etmiþ.
    Üstelik de MB nýn eksi rezerv sorunu, Covid-Turizm gelirleri, cari ve bütçe açýðý sorunlarý yokken...
    4-5 ay idare etmedi deel aslýnda
    7.20 yi gece yarýsý gören kur SWAP larýn kapatýlmasý ile 5.70 e düþtü..Oradan faiz artýþýna kadar 6-6.80 arasý dalgaland
    Faiz artýþý hemen sonra rahibin iadesi ile kasým ayýnda 5.10 laradüþtü..
    Ýþte film de orada koptu (hep ayný hatayý yapýyorlar)
    Yine baþladýlar diklenmeye
    Önce cam tavan mý ne öyle biþi dendi..faiz 24 olmasýna raðmen mevduat 20 lere sýnýr çekildi..(duramýyorlar baþladýlar yine kurcalamaya)
    sonra istanbul seçimlerinde gereksiz bir þekilde ülke gerginliðe sürüklendi..6.24 lere gerisin geri geldi..
    Seçim sonuçlanýnca da bu sefer 4 er 4 er faiz indirmeye baþladýlar..
    Yazý falan bi þekilde atlattýk ama döviz yeniden pýtýr pýtýr yükselmeye baþladý
    covid de üzerine tuz biber oldu..

Çok acele edildi..Çok devasa adýmlarla faiz indirildi..Hakkaten deneme tahtas oldu ülke..

Faiz her daim 2 yr larýn üzerinde tutulmalý idi..
    Çok aþýrý düþürüldü..
    Ülkede yatýrým yapýlacak bir durum kalmadý artýk..
    Verimsizlik paçadan akýyor..Kim nereye yeni yatýrým yapacak..
    Yatýrýmdan anladýklarý da bunlarýn beton yada avm iþte.
    Doyduk artýkkk..
    Bedava parayý bulanda ne yapýyo gidiyo altýna dolara yatýrýyor..

Hükümet bunu ýsrarla anlamak istemiyor YADA bu olanlardan haberi var ve bilerek isteyerek bu stratejiyi güdüyor..

Bu ülkede para bu kadar ucuz olmamalý..
    Bizim millet parayý bol buldu mu allengirli iþlere saparrr..

Nokta..

4. Bana dünyada 1 ülke daha gösterin ki faizleri 2 senede 8 den 24 e oradan 8 e oradan yeniden 15 16 lara gelsin..
    Kur 3.80 den 7.20 ye oradan 5.10 a oradan 6.24 e oradan 5.45 e oradan 8.50 oradan 7.50 ye...

Yabancý SÜRATLE yatýrým yapsýn mýþ..Birilerinin kulaðýnda biþi fýsýldanmasý ise eðer 19 kasým da ne halt olacak o bile belli deðil..
    Tutup faiz bile indirebilirler..Buna hayýr yapamazlar diyen bir iþ adamý var mý..??
    En uzun ekonomik politikalarý 2 ay..

Artýk resmen daðýlmýþ durumdayýz..

Dün mesela F1 de yaþananlar da tamamen rezalet..
    Vural AK çýkmýþ yok bizim pistimiz baþka pistlere benzemez yok bileði yüreði olan gelsin..

Tatar ramazan mýsýn pist sahibi mi..Hayýrdýr dayý?

Her konuda iþten anlamayan adamlarý baþa mý getirmek zorundayýz ya..

Alýntý Originally Posted by rxpu Yazýyý Oku
    Veriler bunu doðrulamýyor. Bddk verilerine göre yerliler döviz alýmýna devam ediyor. Yabancýnýn sattýðýný yerli alýyor. En azýndan 10 Kasým'a kadar görebildiðimiz verilere göre.

O tarihte rakam 8,16 þu anda 7,66 tabiki hiç bir varsayým gerçek verinin yerini alamaz. Ýzleyelim bakalým.

O egeli ben deðilim

Alýntý Originally Posted by gundwane Yazýyý Oku
    Bana dünyada 1 ülke daha gösterin ki faizleri 2 senede 8 den 24 e oradan 8 e oradan yeniden 15 16 lara gelsin..
    Kur 3.80 den 7.20 ye oradan 5.10 a oradan 6.24 e oradan 5.45 e oradan 8.50 oradan 7.50 ye...

Yabancý SÜRATLE yatýrým yapsýn mýþ..Birilerinin kulaðýnda biþi fýsýldanmasý ise eðer 19 kasým da ne halt olacak o bile belli deðil..
    Tutup faiz bile indirebilirler..Buna hayýr yapamazlar diyen bir iþ adamý var mý..??
    En uzun ekonomik politikalarý 2 ay..

Artýk resmen daðýlmýþ durumdayýz..

Dün mesela F1 de yaþananlar da tamamen rezalet..
    Vural AK çýkmýþ yok bizim pistimiz baþka pistlere benzemez yok bileði yüreði olan gelsin..

Tatar ramazan mýsýn pist sahibi mi..Hayýrdýr dayý?

Her konuda iþten anlamayan adamlarý baþa mý getirmek zorundayýz ya..
    F1 benim açýmdan gelir garantili köprü ve otoyollardan daha kötü bir yatýrýmdýr. Daha kötüsü olimpiyat stadý olsa gerek.

O egeli ben deðilim

7.  Alýntý Originally Posted by Egeli Yazýyý Oku
    F1 benim açýmdan gelir garantili köprü ve otoyollardan daha kötü bir yatýrýmdýr. Daha kötüsü olimpiyat stadý olsa gerek.

Kötü bir yatýrým deðil aslýnda..
    Ama bilgisiz adamlarýn elinde oyuncak oldu

Vural Ak denen arkadaþ..

Hiç mi F1 kültürünü koklamadýn hiç mi bu ambiyans ý tatmadýn..
    70 senelik F1 tarihinde bu tip bir baþka açýklama duyabilir misin..
    Nerede ise bel altýna inecek muhabbet..Adamý "...." ulan bizim pistimiz falan diyecek..

Beylikdüzü de halý saha sahibi misin sen..
    Hangi arena da ne gibi insanlara ne gibi hizmetler sunuyorsun..

Lafa gelince þöyle motorsporlarý ilgili böyle araba kolleksiyonu var böyle bilmem ne..

Þaka gibi bir açýklama..

FIA gelmiþ asfalt idare eder 1 yarýþ demiþ..
    Bizim kiler ille salça olacak ya bi show yapacak ya..
    Asfalt ý yenilemiþler ekim ayýnda..
    1 ayda havanýn da soðuk olmasý ile asfalt içindeki yaðý falan da kusunca dünkü rezalet çýktý..
    Hiç bir allahýn kulu sormadýmý beyler F1 de böyle yarýþa 1 ay kala asfalt komple yenilenirse ne gibi teknik sorunlar çýkar falan..

Hamilton ...Anlýyorum milyonlar harcadýnýz ama basitse temizleseniz yetebilirdi demiþ..

Bu iþte bizim zihniyeti de açýklýyor..

Ýlla bir show olacak illa bi böbürlenme falan..Yahu basitçe temizlersin hasar almýþ yerleri yamarsýn falan..
    Eðer ileride kontrat imzalanacak sa yeniden sýfýrdan asfaltlarsýn ..

Bu nedir..
    Türk bayraklarý asýlmýþ..
    Ulaþtýrma bakanlýðý BAKIN BEN YAPYIORUM HAAA modunda ayrý bi bayrak asmýþ..

Hollanda da bu sene F1 e dönecek idi..
    Oradaki çalýþmalar..Bi tane hollanda bayraðý falan görüyor musunuz bi yerde..

https://formulaspy.com/f1/asphalt-wo...andvoort-67189

Ya kusura bakmayýn dolar topiðinde konunun dýþýna çýktýk ..Hafta sonu affedin artýk beni.

Dolarda Yükseliþ Kaçýnýlmaz IX

Alýntý Originally Posted by gundwane Yazýyý Oku
    Kötü bir yatýrým deðil aslýnda..
    Ama bilgisiz adamlarýn elinde oyuncak oldu

Vural Ak denen arkadaþ..

Hiç mi F1 kültürünü koklamadýn hiç mi bu ambiyans ý tatmadýn..
    70 senelik F1 tarihinde bu tip bir baþka açýklama duyabilir misin..
    Nerede ise bel altýna inecek muhabbet..Adamý "...." ulan bizim pistimiz falan diyecek..

Beylikdüzü de halý saha sahibi misin sen..
    Hani arena da ne gibi insanlara ne gibi hizmetler sunuyorsun..

Lafa gelince þöyle motorsporlarý ilgili böyle araba kolleksiyonu var böyle bilmem ne..

Þaka gibi bir açýklama..

FIA gelmiþ asfalt idare eder 1 yarýþ demiþ..
    Bizim kiler ille salça olacak ya bi show yapacak ya..
    Asfalt ý yenilemiþler ekim ayýnda..
    1 ayda havanýn da soðuk olmasý ile asfalt içindeki yaðý falan da kusunca dünkü rezalet çýktý..
    Hiç bir allahýn kulu sormadýmý beyler F1 de böyle yarýþa 1 ay kala asfalt komple yenilenirse ne gibi teknik sorunlar çýkar falan..

Hamilton ...Anlýyorum milyonlar harcadýnýz ama basitse temizleseniz yetebilirdi demiþ..

Bu iþte bizim zihniyeti de açýklýyor..

Ýlla bir show olacak illa bi böbürlenme falan..Yahu basitçe temizlersin hasar almýþ yerleri yamarsýn falan..
    Eðer ileride kontrat imzalanacak sa yeniden sýfýrdan asfaltlarsýn ..
    2005 yýlýnda Ýlk Formula-1'e ev sahipliði yapan pist, baþlangýç hesabýnýn yaklaþýk 12 katýna 292 milyon dolara mal oldu.24 Nis 2013

https://www.google.com.tr/amp/s/www....bul-park/16281

Daha birde her yýl ödenecek ücret var
    O egeli ben deðilim

Sayfa 779/1002 ÝlkÝlk ... 279679729769777778779780781789829879 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz