Sayfa 729/1002 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1. Ancak anlayamadığım şey faiz fiiliyatta zaten yüzde 15 de idi.
    Bu coşkunun nedeni nedir?
    Faiz arttığında bankalar nasıl daha fazla kar edecek?
    Mevduat toplayıp daha fazla mı kredi verecekler?
    Eskiden olsa bankalar yüksek faizli hazine bonosu alır, kar ederlerdi.
    Şimdi devlete borç vermiyorlar ki...
    Yoksa 2 yıl önce yüzde 24 faizde dövizini bozdurmayan halk yüzde 15 i görünce gaza gelip dolar mı satacak?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Valla ben ortalıkta sadece bir ton laf ve devir teslim töreni gördüm,hele bir icraat başlasın anlarız o zaman realiteyi,şimdilik olanlar tiyatro gibi geldi bana.Yani düşük kur yüksek faiz olayına döndüysek o zaman yurt dışına reel faiz yoluyla kar transferini kabul ettik demektir,e adamlar karlarını realize etmek istediklerinde dolar talep edecekler, nerden bulacağız o dolarları,ben bu işin matematiğini anlıyamadım,ama neyse.

Societe Generale, TCMB ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda gerçekleştirilen atamalar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen son mesajların ardından Dolar/TL ve Euro/TL’de kısa spot pozisyon tavsiye etti.

Stratejist Phoenix Kalen tarafından kaleme alınan rapora göre kurum, dolar/TL’de 6,92 seviyesini hedefliyor; zarar kes seviyesi de 8,31 olarak belirlendi. Euro/TL hedefi 8,13 olurken zarar kes seviyesi 9,75 oldu.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bugün olan şeyi özetleyeyim.
    19 Kasım= 11 Kasım
    oldu.
    Yani piyasa 500 puanlık artışı fiyatladı.
    3 hafta önce 200 baz puanlık artışı fiyatlayan piyasa 770lere gelmişti. şimdi 500'ü nasıl fiyatlar??

İşin aslına bakarsanız doğruya doğru ,berat haklıydı.Aslında dolara bakmaması daha doğruydu.Faizi artırdın doları ucuzlattın ,ithalatı kolaylaştırırsın,faizi yükselttin kredi faizleri artar sistem kitlenir ticaret durur,aslında beratın politikası doğruydu.Orta boy bir devaulasyon kabullenilip ucuz bir ülke olarak eski çin gibi üretime başlamamız daha mantıklıydı gibime geliyor.

6. Ülkelerin Risk primi nasıl hesaplanıyor?
    Tam da Yabancı ucuz banka hissesi aldığında mı yüzde 20 düşüyor?
    Biz TUİK verilerini eleştirirken herkes rakamlarla oynayıp aynı şeyi mi yapıyor.

Adamlar 6.80 den ucuza ülkeden çıktılar, sonra 8.50 den girip yüzde 30-40 daha da ucuzlamış banka hissesi alıyor.

SOYGUN VAAAR diye bağırsak bir yararı olur mu?

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Ülkelerin Risk primi nasıl hesaplanıyor?
    Tam da Yabancı ucuz banka hissesi aldığında mı yüzde 20 düşüyor?
    Biz TUİK verilerini eleştirirken herkes rakamlarla oynayıp aynı şeyi mi yapıyor.

Adamlar 6.80 den ucuza ülkeden çıktılar, sonra 8.50 den girip yüzde 30-40 daha da ucuzlamış banka hissesi alıyor.

SOYGUN VAAAR diye bağırsak bir yararı olur mu?
    6.80 den neden adamın çıkmasına izin verdik.

8.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bugün olan şeyi özetleyeyim.
    19 Kasım= 11 Kasım
    oldu.
    Yani piyasa 500 puanlık artışı fiyatladı.
    Yani 19 kasımda beklenen etki tam tersi olabilir.

Sayfa 729/1002 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •