Sayfa 558/999 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: Viop - XXV

1. Azerbaycan Ordusunun başlattığı askeri harekat 2 aşamalı olarak planlanmış.

1.Aşamada, yukarıdaki haritada koyu yeşil bölgede şehir merkezleri var, kent merkezleri alınacak. Dün Fuzuli alındı haberi vardı. Ermenistan Ordu Karargahları bu kent merkezlerinin çok yakınlarında bulunuyor. Birinci aşamanın 10 gün süreceği öngörülmüş.

2.Aşamada, kırsalda bulunan Pkk Kampları hedef alınacak. Harekat planlandığı gibi giderse Pkk diye bir şey kalmayacak. Tsk'nın Güneydoğu, Kuzey Irak'ta sürdürdüğü operasyonlar başlamadan önce Pkk'nın neredeyse yarısı Karabağ'a-Ermenistan'a geçirilmişti.

Harekat şimdilik planlandığı gibi ilerliyor. Burayı Suriye veya Libya ile karşılaştırmak doğru olmaz. Burada düzenli, disiplinli ordular savaşıyor. Bölük, tabur, alay, tugayların sevk ve idaresi söz konusu.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku

İran,dün Suriye'deki en önemli tugayı olan 82.tugayı, haritadaki kırmızı flamanın olduğu yere konuşlandırdı. Resmi açıklama, 82.tugay bölgeye PKK-PJAK'la mücadele etmek için konuşlandırılmış.

Bizim Sihalar bunların üstünde uçuyor. Yerel kaynaklar ise, İran'ın Pkklıları Karabağ'a geçirmek için, 2.tugayı bölgeye konuşlandırdığını iddia ediyorlar.
    ora nere karabağ nere.?
    kendi sınırı var karabağla orada ne yapacak.azerbeycan sınırı orası.

yanlışmı görüyorum haritayı.?
    asparagas bu

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Bakan günlük 30.000 vaka iddiasını doğrulamış oldu

Bazı günlee muhtemel vaka sayısı 20.000 ve üstü olma ihtimali yüksek
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    ora nere karabağ nere.?
    kendi sınırı var karabağla orada ne yapacak.azerbeycan sınırı orası.

yanlışmı görüyorum haritayı.?
    asparagas bu
    Nahçivan Misak-ı Milli sınırlarına dahil abi... Ermenistan 90'lı yıllarda, Ankara Anlaşmasını tanımıyorum diyerek, Karabağ ve Azerbaycan topraklarını işgal etmişti.

Nahcivan'ın bir adım sonrası Laçin. Bak bu linkte ''Irak'ın bölünmesi'' diyor. Bu haber de Misak_ı Milli ile ilgili.

http://www.karsigazete.com.tr/dunya/...si-h49881.html Linki açamadım ben.

Fransa ve İran bu yüzden tutuştular. Macron Aliyev'i aramış.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

7. Harun kahramana SPK yine ceza yazmış 1 milyon üzerin de 2 etti

Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Harun kahramana SPK yine ceza yazmış 1 milyon üzerin de 2 etti
    sen neredesin merak ettik
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 558/999 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •