Sayfa 505/999 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 7986 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: Viop - XXV

1.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    tl değerli mi yoksa değersiz mi sence????? veya fair value kaç???
    bu kadar yuksek negatif faiz varken fair value hesabı çok zor, çünkü kimse elde TL tutmak istemiyor... üstüne rezervi de tükettiler... yani yarın 9-10 olsa mesela birden, bir satış gelir ordan elbette... 8'e düşer diyelim mesela... ama bu faizle yine orda kalmaz çunku eline TL geçen yine gidip ya altın alacak ya dolar ya euro...

ne zaman faizler enflasyonun üstüne çıkar, biraz stabilize olur...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

2.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    bu kadar yuksek negatif faiz varken faiz value hesabı çok zor, çünkü kimse elde TL tutmak istemiyor... üstüne rezervi de tükettiler... yani yarın 9-10 olsa mesela birden, bir satış gelir ordan elbette... 8'e düşer diyelim mesela... ama bu faizle yine orda kalmaz çunku eline TL geçen yine gidip ya altın alacak ya dolar ya euro...

ne zaman faizler enflasyonun üstüne çıkar, biraz stabilize olur...
    baz yılını 2001 aldım ve enflasyonla taşıdım 9.23 çıktı ,ondan sonra abd enflasyonunu düşünce 7.8 gibi çıktı ama baz yılı hangi yıl almak lazım onu bilemedim====

3.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    dolarda 7.50 altına inme ihtimali halen var.
    aksilik olmazsa
    Ekonomi yönetiminde arka planda yer alanların da değiştirildiğini düşünüyorum.
    Bu hafta Merkezin doğrudan müdahalesi yok gibi görünüyor. Taşların yerine oturacağını ve geri çekilmenin başlayacağını düşünüyorum. Daha önce yazdığım 7,24 yazdığım vadede zor gibi görünüyor olabilir ama ben yönün aşağı olacağına ve politikanın da beklenmedik şekilde değiştiğine inanıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    baz yılını 2001 aldım ve enflasyonla taşıdım 9.23 çıktı ,ondan sonra abd enflasyonunu düşünce 7.8 gibi çıktı ama baz yılı hangi yıl almak lazım onu bilemedim====
    ben 2004'u baz alarak hesaplıyordum; 2015'e kadar o hesap tutuyordu...

2016'dan sonra bağlantı kalmadı çünkü TUIK enflasyonunun gerçek enflasyonla bağı giderek koptu... önce sepeti manipule ettiler, yetmedi daha sonra sepete aldıkları ürünlerin fiyatlarını da manipule etmeye başladılar...

Yani baz yılı dışında, son yıllarda enflasyonu kaç alman gerektiği de çok süpheli...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,640
     Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    i...
    ben çizmedim.

Bear_Bull
    @BearBull26

6. Çok fazla çimento, seramik, boya, gaz beton, demir çelik ark ocağı vs firma var.
    Düz cam da belki ilave edilebilir.

Yükde ağır paha da ucuz ürünler.

Dış satım imkanı olmayan ürünlere çok fazla teşvik veriliyor.

Güneş paneli fabrikası açılmış, ürünleri sahaya sermeye başlamışlar, şimdilik başka projeye satmıyorlarmış. Bu tip işlere teşvik olması gerekirdi. Güneş panellerinin çıtalarını profillerini vs yapan şirkette şanslı olabilir.

3 yıl içinde 20 km2 alana panel döşenecekmiş, uydu görüntülerinde gözüküyor.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/kar...liyor-/1988061

Konya'da 20 milyon metrekare alan üzerine kurulacak Karapınar Güneş Enerjisi Santrali'nde (GES) 4 megavatlık kurulu gücün devreye alınmasıyla şebekeye elektrik veriliyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by alininbiri Yazıyı Oku
    Ekonomi yönetiminde arka planda yer alanların da değiştirildiğini düşünüyorum.
    Bu hafta Merkezin doğrudan müdahalesi yok gibi görünüyor. Taşların yerine oturacağını ve geri çekilmenin başlayacağını düşünüyorum. Daha önce yazdığım 7,24 yazdığım vadede zor gibi görünüyor olabilir ama ben yönün aşağı olacağına ve politikanın da beklenmedik şekilde değiştiğine inanıyorum.
    bu durumdan nasıl faydalanmayı düşünüyorsun.. mesela doların var ve düşecek beklentisiyle sattın mı?
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. timothy ash 7.50 diyordu fair value için birkaç aydır;
    https://twitter.com/tashecon/status/1310554454463254528

ama o da enflasyon için TUIK rakamlarını kullanıyorsa, tutmaz o hesap...

Sayfa 505/999 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •