Sayfa 14/72 İlkİlk ... 412131415162464 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 105 - 112 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1. Sayın hellistheothers,
    Başlığınız hayırlı olsun.Başarılar dilerim.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Sayın hellistheothers,
    Başlığınız hayırlı olsun.Başarılar dilerim.
    Saygılar.
    Teşekkürler, selamlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Kısa Piyasa Yorumu 13/10

endeks : Kısmi geri çekilmeler olsa da tl bazlı zirve 1245 görülecektir. Hareket başlangıcından bu yana yaklaşık yarısına ulaştı. Altta stop 1120'den 1140'a çekilerek, hedef beklenmeli kanımca.

usdtry : Olası 7.50 gevsemesinde alım yapmak dışında bulunduğu noktalarda sadece izlemenin ötesinde işlem yapmak doğru değil bana göre. Netameli günlerdeyiz, ppk toplantısından ne sonuç çıkacağının en belirsiz olduğu ay. Bilinmezlikler çok.

fonlar : eib /ıdy alımlarım günlük sürüyor. eurobond fonlarımı ve hisse fonlarımı biriktirmeyip beklemeye devam ediyorum.

taşıdığım hisselerden oyakc /cusan ve aygaz çeşitli karlarla bugün itibarıyla portföyümden çıktı. Sadece sasa'yı hala tutuyorum.(19-20 civarına kadar taşıyacağım) gsdde ve ipeke ekledim bugün portföye. Son durumda 3 hisse var.

Bol kazançlar.
    Kısa Piyasa Yorumu 14 /10

Endeks : Düne göre ekstra bir şey söylemeyeceğim. Aynen devam ediyor. TL zirve 1,245 test edilecektir.

usdtry : Yeni direnç 8.00 mi oldu psikolojik anlamda, test ettiğinde satış gelip gelmeyeceğini görmek gerek. 7.50'ye gevşemesi halinde uzun kontrat ile alım yapmak dışında izleyeceğim sadece.

fonlar : orada da değişen bir şey yok. eib ve ıdy ile birlikte zaman zaman gbc ( yabancı hisse fonu ) ekliyorum şimdilik. Hisse fonu ve eurobond fonu eklemeyip bekliyorum.

Hisse portföyümde bugün beklemediğim kadar çabuk prim yapan ipeke'yi çıkardım. mepet ve pgsus ekledim. Son durum mepet/pgsus/sasa/gsdde
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. İşlerim ve yoğunluğum dolayısıyla 10 günlük bir ara veriyorum, sonrasında devam ederiz. Herkese bol kazançlar.

5. Merhaba,

Öncelikle işlerinizin yoğunluğu nedeniyle kolaylıklar dilerim sn. hellistheothers

Daha önceki mesajlarınızda fon birikttirme yöntemleri ile ilgili bir paylaşım planladığınızı söylemiştiniz. Bu konu özellikle aylık olarak fon biriktirmek isteyenler, elinde toplu parası olup fon yatırımı yapmak isteyenlerin arayıpta bulamadığı bir konu. Bununla ilgili birkaç paylaşım okudum çeşitli mecralarda ancak aklımdaki sorulara pek cevap bulamadım. Mesela uzun vade uygulamasında, her ayın aynı günü sabit tutarda alımlar ile her iş günü alım arasında yada sizinde uyguladığınız, düşüş sonrası ilgili fondan alım girip diğerlerini bekletme arasında ne gibi farklar çıkıyor gibi. Bu paylaşımınızı merakla bekleyen çok fazla kişi var bence..

İkinci konu geçmişe dönük paylaşımlarınızda yıllık ort %44 gibi bir rakam telafuz etmiştiniz portföy artışınız ile ilgili ve orda soran bir yazara portföydeki hsyf oranının yeri geldiğinde %85 e kadar çıktığını belirtmişsiniz. (Yanlış hatırlıyorsam özür dilerim) Ancak buradaki paylaşımlarınızda bahsettiğiniz portföy yapısında ve alım stratejinizde fon satışı yapmadığınızı, sadece alımı durdurduğunuzu belirtmişsiniz. Bu taraf biraz kafamı karıştırdı çünkü karar veremediğim taraflardan birisi pasif yatırımcı olup belirlediğim portföy yapısına uygun olarak aylık düzenli alım yapmak ve kesinlikle satmamak ile örnek olarak bist tarafında büyük bir düşüş (%10 ve üzeri) beklentisi doğduğunda hsyf tarafında azalışa gitme ve düşüş sonrası tekrar alım gibi aktif yönetim benimsemek. Bu konudaki paylaşımlarınızıda merakla bekliyorum.

İşlerinizde tekrar kolaylıklar diler saygılarımı sunarım.

6.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Merhaba,

Öncelikle işlerinizin yoğunluğu nedeniyle kolaylıklar dilerim sn. hellistheothers

Daha önceki mesajlarınızda fon birikttirme yöntemleri ile ilgili bir paylaşım planladığınızı söylemiştiniz. Bu konu özellikle aylık olarak fon biriktirmek isteyenler, elinde toplu parası olup fon yatırımı yapmak isteyenlerin arayıpta bulamadığı bir konu. Bununla ilgili birkaç paylaşım okudum çeşitli mecralarda ancak aklımdaki sorulara pek cevap bulamadım. Mesela uzun vade uygulamasında, her ayın aynı günü sabit tutarda alımlar ile her iş günü alım arasında yada sizinde uyguladığınız, düşüş sonrası ilgili fondan alım girip diğerlerini bekletme arasında ne gibi farklar çıkıyor gibi. Bu paylaşımınızı merakla bekleyen çok fazla kişi var bence..

İkinci konu geçmişe dönük paylaşımlarınızda yıllık ort %44 gibi bir rakam telafuz etmiştiniz portföy artışınız ile ilgili ve orda soran bir yazara portföydeki hsyf oranının yeri geldiğinde %85 e kadar çıktığını belirtmişsiniz. (Yanlış hatırlıyorsam özür dilerim) Ancak buradaki paylaşımlarınızda bahsettiğiniz portföy yapısında ve alım stratejinizde fon satışı yapmadığınızı, sadece alımı durdurduğunuzu belirtmişsiniz. Bu taraf biraz kafamı karıştırdı çünkü karar veremediğim taraflardan birisi pasif yatırımcı olup belirlediğim portföy yapısına uygun olarak aylık düzenli alım yapmak ve kesinlikle satmamak ile örnek olarak bist tarafında büyük bir düşüş (%10 ve üzeri) beklentisi doğduğunda hsyf tarafında azalışa gitme ve düşüş sonrası tekrar alım gibi aktif yönetim benimsemek. Bu konudaki paylaşımlarınızıda merakla bekliyorum.

İşlerinizde tekrar kolaylıklar diler saygılarımı sunarım.
    Merhaba,

Fon yatırımımın geçmiş 6-7 yıl öncesine dayanıyor. Teorik elde ettiğim kısmen daha doğru olduğunu düşündüğüm tecrübi bilgilerin uygulanmasının geçmiş ise bu süreden daha yakın.
    İlk başlarda ben de herkes gibi yalapşap bazı işler yaptım , sadece getirisine bakıp fon aldım, fonlarda trade ettim vs. Ancak düşe kalka bir şekilde daha doğru olduğunu düşündüğüm bir kurguya geçtim.
    Bahsettiğim pratik rakamlar bütün bunları da kapsadığı için aslında kağıt üstünde yazdıklarıam uymuyor gibi görünüyor, fakat dediğim gibi o değerler daha eski yıllarımı da kapsıyor.
    Fon biriktirme ile ilgili kısmı anlatacağım çok kısa zaman içinde.

İlginize teşekkür ederim, saygılar.

7. Başlık hayırlı olsun, takibe aldım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Fonlarda Biriktirme Üzerine Deneme (1)

Öncelikle detaylarını açıklayacağım fon biriktirme metodu, kendimce geliştirdiğim, fon maliyetlerini en iyi , getiriyi ise maksimize etme amacıyla oluşturulmuştur.

Elbette en doğru metot değildir, hatta doğru bir metot olduğu bile bilinemez. Sadece kendi uyguladığım sistemdir. Bunun dikkate alınmasında yarar var.
    Bir yatırım tavsiyesi olmayıp, ufuk açmaya yararı olacağını düşündüğüm bir paylaşımdır.

Öncelikle, kademe kademe anlatmakta yarar var.

Elimizdeki portföyü 3 ana gruba ayırıyoruz.

1. Sabit Getirili Fonlar ( Her portföyde bulunması gereken zor günler fonları -ppf ve en fazla %10 hisse taşıyan defansif değişkenler. )

2. Döviz Dayanaklı Fonlar ( Yatırımımızın tl bazında değerini korumak için tuttugumuz eurobond fonları ya da yabancı hisse taşıyan fonlar )

3. Yerli Hisse Fonlar ( Uzun vadede asıl reel getiriyi elde edeceğimiz hisse yatırım fonları )

Bu aşamadan sonra ister maaşlı, ister günlük yevmiyeli, isterse ticaretle uğraşan belirsiz geliri olan insanlar olalım.
    Her koşulda günlük yapılabilecek yatırım miktarı belirlememiz gerekir biriktirmek için.

Ben bundan sonraki aşamada hesaplamada da kolaylık olması açısından bu değeri 100 tl. olarak alacağım.

Son olarak günlük olarak takip etmemiz gereken iki endeks var.

Bunlar usdtry ve bist 100 günlük değişim verileri.

Sayfa 14/72 İlkİlk ... 412131415162464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •