Sayfa 28/72 İlkİlk ... 18262728293038 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 217 - 224 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    22.10 Kısa Piyasa Yorumu

endeks , bugün bir miktar geri çekildik kısmen beklediğim gibi. En kötü ihtimal şimdilik 1,170'e kadar sürebilir çekilme, bunu bile zor görüyorum. 1,245 hedefine devam edecektir. 1,120'den başlayarak yarı yoldan fazlasını aldı. TL tarihi zirve testi yapacaktır diye düşünüyorum.

usdtry , 7.50-8.00 arasında devam edecek gibi görünüyor bir süre daha. 7.50 altı bence neredeyse artık imkansız iken, genel dolar endeksi de destek verirse, 8 üstüne kısa zaman içinde atabilir maalesef kendini.

fon tarafında, endeks çekilmesinden dolayı yarın cüzi bir miktar yerli hisse fon ilave edeceğim.

bol kazançlar.
    23.10 Kısa Piyasa Yorumu

endeks; kısa vadeli geri çekilme devam ediyor. 1.170'ye yaklaşırken durulmasını ve kısa vade bölgede alıcı bulacağını , ardından 1,245 hedefli harekete döneceğini tahmin ediyorum gelecek hafta itibarıyla.

usdtry 7.50-8.00 arası konsolidasyon ve hazırlık devam ediyor. 7.50'ye yaklaşımlar ciddi alım fırsatı olacaktır ( ancak çok düşük ihtimal buralara gevsemesi.)

fon tarafında yerli hisse fon eklemeye devam ediyorum.

bol kazançlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Cevapları esas sahibine bırakarak, bu döviz mevzularında hep aklıma gelen bir hikaye var onu anlatırım. Ben bankacıyım, 16 yıl önce işe ilk başladığımda bireysel nitelikli kişilerin döviz kredisi kullanmasına bir mani yoktu. O dönem, hani derler ya terzi kendi söküğünü dikemez diye, tanıdığım pek çok banka yöneticisi, biraz da kendilerine fazlaca güverek dövize endeksli kredi kullanmışlardı. Bu kredinin özelliği Japon Yeni'ne endeksli olmasıydı. Bu akıllı banka yöneticileri, Japon Yen'inin hayatında görmemiş adamlar, konut kredilerini bu döviz birimine endeksli çekmişlerdi.

Sonra ne mi oldu, hikayeyi buraya yazdığıma göre, bu akıllı arkadaşların beklediklerinin tam tersi oldu. Yıllardır yerinde sayan japon yeni birden değerlenmeye başladı. Sonra bu arkadaşlar ağlaşmaya, biz mağdur olduk demeye başladılar. Neyseki o dönem, biraz da kredilerin yeni yeni çeşitlenmeye başlandığı, yabancı oyuncuların girip, piyasadaki rekabeti arttırdığı yıllardı. Bu bankacılarda, başka bankacılara giderek kredilerini yapılandırdılar ve baya zararla da tekrar TL endeksli krediye geçtiler.

Uzun lafın kısası; insan ömrünün süresi, insanlık, medeniyet ve dünya tarihinde okyanusta bir damla bile değil. İçinden geçerken herşey sonsuza kadar sürecekmiş gibi geliyor ama öyle değil, dolarda olsa, Amerika'da olsa, herşeyin bir sonu var. 90'larda çocuk olarak, bu ülkede gecede %5000 faizleri de gördüm, bir gecede dolar kurunun ikiye katlandığını da, bir ara dolar 1 TL olur mu diye konuşulduğuna da şahit oldum. O yüzden gün gelir, dolardakiler ağlarken, Yuancıların, coincilerin sevindiğini görürüz, beni şaşırtmaz.
    Düşüncelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim.Sn.topik sahibininde düşüncelerini merak ediyorum ve bekliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Düşüncelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim.Sn.topik sahibininde düşüncelerini merak ediyorum ve bekliyorum.
    Hocam , döviz artışı konjünktürel, eninde sonunda doların tl karşısında değer kazancı enflasyonu geçemez. Bu sene bu şekilde olsa da başka sene durum değişecek. Bu kez fonlar doları geçer. Mesut Bey minvalinde düşünüyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam , döviz artışı konjünktürel, eninde sonunda doların tl karşısında değer kazancı enflasyonu geçemez. Bu sene bu şekilde olsa da başka sene durum değişecek. Bu kez fonlar doları geçer. Mesut Bey minvalinde düşünüyorum.
    https://tr.investing.com/currencies/usd-try

Son 5 yıllık ya da 10 yıllık grafikte kur artışının konjoktürel olduğunu göstermiyor bize. gayet istikrarlı bir şekilde artıyor hep.

5.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    https://tr.investing.com/currencies/usd-try

Son 5 yıllık ya da 10 yıllık grafikte kur artışının konjoktürel olduğunu göstermiyor bize. gayet istikrarlı bir şekilde artıyor hep.
    Artmaz demedim ki, elbette sürekli artacak, ancak normal trendi ve ortalaması enflasyon oranında artmaktır. Reel anlamda artması beklenmez. Sizin baktığınız nominal grafik.
    Ne yazdığımı tekrar oku. Dolar artmaz demedim.

Burada yırtınıp üç kuruş bilgi vermeye çalışırken, böyle geçerken, topiğin genel içeriğini bilmeden, etmeden cort bir şey diyip gidenler son derece rahatsız ediyor beni.

Sn. moderatörlerin topiği kapaması mümkün müdür acaba ?
    Son düzenleme : hellistheothers; 24-10-2020 saat: 11:00.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Artmaz demedim ki, elbette sürekli artacak, ancak normal trendi ve ortalaması enflasyon oranında artmaktır. Reel anlamda artması beklenmez. Sizin baktığınız nominal grafik.
    Ne yazdığımı tekrar oku. Dolar artmaz demedim.

Burada yırtınıp üç kuruş bilgi vermeye çalışırken, böyle geçerken, topiğin genel içeriğini bilmeden, etmeden cort bir şey diyip gidenler son derece rahatsız ediyor beni.

Hayır ana lütfen bu konu başlığı çok güzel. Çok faydalı . Lütfen öyle bı şey olmasın. Siz yazmaya devam edin lütfen.

7. Sayın Hellistheothers sizin burada yazdıklarınız gerçek bir yatırımcı için altın değerinde, inanılmaz ufuk açan ve bize yatırımlarımızı çeşitlendirmekte önderlik eden çok kıymetli yorumlar. Lütfen bu topici kapatmayınız.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku

Sizden fonlar hakkında çok şey öğrendik,keşke sizi daha önce tanısaydık,lütfen bizleri bilgilendirmeye devam ediniz.Saygılarımla.

Sayfa 28/72 İlkİlk ... 18262728293038 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •