Sayfa 174/1000 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274674 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: Viop - XXVI

benim bir arkadaşda keçiboynuzunu kaynat iç direk şeye gidiyor diyor. boruya yani.

boruda sorun var ellaam

piyasa kapalı olunca genelikle memleketi batırırdı burası bu pazar boruya döndü niyeyse.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,666
     Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    maddi bir külfeti olmayacaksa alınmasını tavsiye ederim. eczaneye sipriş veriyosunuz depodan getirtiyorlar. fazla satılan bir şey olmadığı için bulunmayabilir
    içeriğine baktım, her şey var.birde memnun kalmışsanız çok güzel.belli bir yaştan sonra bu tür şeylere ilgim arttı. ilk defa bu tableti duydum.gerci bugüne kadar pek ilaçlarla işim olmadı ama artik olacak.kacis yok
    😀😀

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    içeriğine baktım, her şey var.birde memnun kalmışsanız çok güzel.belli bir yaştan sonra bu tür şeylere ilgim arttı. ilk defa bu tableti duydum.gerci bugüne kadar pek ilaçlarla işim olmadı ama artik olacak.kacis yok
    ����
    bu bir bitgi özü. değirmende un övütülür gibi övütülüp tablet haline getirilenlerde olabilir. ucuz falan diye aldanmayın. varmı bilmiyorum ama olabilir diye söylüyorum. ben eczane tercih ediyorum bakmıyorum bile

Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    o bi kere eyidis

neyse

Caz abi az yokarda bişey sormuş
    inanmak , etkiyle olur

tabi eğer ilim adamı olup

ilim adamıysan tabi, harbi harbi

virusu sen yaptıysan
    aşı da sendedir
    o ka basit ya

çinlilere el altından az para ver
    al aşının formülünü

çinli aşıyı süremez
    sürerse , sen yaptın diye
    oyarlar adamı
    Hangi virüse bulacaksın aşıyı, sadece bize gelinceye kadar 30 küsur kez mutasyona uğrayan virüse mi?
    Aşıyı buluncaya kadar kaç kez daha ne hale geleceği belli olmayan virüse mi.
    Olur. Bulursunuz.
    Son 20 yılda hangi Corona virüse aşı bulundu Moruk Bey?
    Neyse daha fazla yazmasın JAS abi. Gecenin bu saatinde kalp kırmanın anlamı yok.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    benim bir arkadaşda keçiboynuzunu kaynat iç direk şeye gidiyor diyor. boruya yani.

boruda sorun var ellaam

piyasa kapalı olunca genelikle memleketi batırırdı burası bu pazar boruya döndü niyeyse.
    kırık derde deva bişi daha vardı.
    ayasofya bilem bilmez bunu.
    neydi adı,
    dağın kanı gibi bişeydi.
    bizim anzer balının fosilleşmiş hali.
    neydi adı

‘Mumya’ kelimesi ‘vücudu muhafaza edici’ mânâsındadır. Arapçası ‘hafız el-ceset’tir.
    Mumya genelde dağların arasında, aşırı sıcak yerlerde çok bulunur. Kaya taşlarının köşelerinden sarkık şekilde çıkar. Kimyevî terkibinde kalsiyum, magnezyum, silis*yum, demir, titan, manganez, potasyum, sodyum, bakır, kobalt, baryum, vanadyum ve aminoasitler bulunur. Bu sebepten, ona “küçük kimya deposu" denilir.
    İÇİNDEKİLER
    Mumya Ne İhtiva Eder?
    İbn Sînâ ve Mumya
    Mumyanın Bazı Faydaları
    Mumya denilince akla ilk Firavunların cesetlerinin çürümesini engellemek için yaptıkları işlem gelir. ‘Mūm’ kelimesinden türeyen ‘mūmiyā’ köken olarak Farsçadır. Eski Mısır’da kullanılan mumyalama, daha sonra farklı milletlerce de denenmiştir. Günümüzde de uygulanagelmektedir. Ancak bugün mumyalamadan değil, şifalı mumyadan söz edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
    Tedavinin tarihi ve Tibet tıbbı
    ‘Mumya’ kelimesi ‘vücudu muhafaza edici’ mânâsındadır. Arapçası ‘hafız el-ceset’tir. Birmanya’da, dağ kanı mânâsında ‘kao-tun’ denen ilâç vardır. Tibet ile Moğolistan’da, mumyaya ‘baraşgun’ denilir. Mânâsı ise ‘kaya şırası’dır. Doğu halkları gibi Kırgızlar da mumyayı yaygın biçimde kullanırlar. Kırgızlar halk dilinde mumyaya ‘kara şifâ’, ‘sarı şifâ’, ‘arkar taş’ demişler.

Eski tabipler, mumyayı bedenin hâlsiz bölgesini canlan*dırmak, eski hâline getirmek amacıyla kullanagelmişlerdir.
    Mumya, vücudun bütününü çürüyüp yok olmaktan, bozulmaya uğramaktan korur. Hâlsiz vücudu canlandırır. Beynin çalışmasını güçlendirdiği ve sinir hücrelerinin zayıflığını canlandırdığı ispatlanmıştır.

Mumyanın rengi, koyu kahverengi veya simsiyahtır. Parlayan, yumuşak bir kütleden oluşur. Sertliği, bileşimindeki su ile bulunduğu yere bağlıdır. Tadı acıdır, suda kolay erir, eridikten sonra koyu demlenmiş çayı andırır.

Mumya Ne İhtiva Eder?

Kimyevî terkibinde kalsiyum, magnezyum, silis*yum, demir, titan, manganez, potasyum, sodyum, bakır, kobalt, baryum, vanadyum ve aminoasitler bulunur. Bu sebepten, ona “küçük kimya deposu" denilir.

Mumya genelde dağların arasında, aşırı sıcak yerlerde çok bulunur. Kaya taşlarının köşelerinden sarkık şekilde çıkar. Mumyayı kullanırken, tam ölçüyü ve hangi şifalı bitkilerle karış*tırılacağını bilmek gerekir. Eski tabipler doğuştan sağır olanları tedavi etmek için mumyayı kullanırmış. Hayvan ödüne veya üzüm şırasına karıştırılan mumya ile ağız gargarası yapmayı tavsiye ederlermiş. Ancak bunlar ehil kişilerce doğru ölçü dâhilinde yapılırsa şifa verir.

İbn Sînâ ve Mumya
    İbn-i Sînâ, 0,071 gr. mumyayı, yabanî mercanköşk şırasına karıştırıp, migreni, kulak iltihabını, kemik kırılmalarını, kemik çıkıklarını, kemik ağrısını tedavi etmeyi tavsiye etmiştir. Beynin bir kısmı cansız duruma geldiğinde 0,035 gr. mumyayı gülün ezilmiş şırası veya ekşimiş üzüm şırasıyla vermek yararlıdır.

Kim bilir, belki de parkinson, alzaymır, beyin ölümleri, beyin rahatsızlıkları, beyin kaynaklı engelli doğumların şifası bundadır.
    Sinir sisteminin tedavisinde kullanılması da bunun bir delili olabilir. Ama modern tıp bunlarla ilgilenmez, ilgilenmek de işine gelmez. O, ilaç firmalarının sözde ilaçlarından başka her şeye gözlerini, kulaklarını kapatmıştır.

İbn-i Sînâ, akciğer kanamasında 0,1 gr. mumyayı keskin sirkeye katarak vermeyi tavsiye etmektedir. Mide-bağırsak hastalık*larını 1,9 gr. mumya, ipek gülü ve mercimeğin kaynatılmış şırası ile tedavi etmek mümkündür. Bala karıştırılmış mumyayı, idrar kesesi ile böbrek ağrısında, alkol zehirlenmesinde, zehirli örümcek soktuğunda tavsiye etmişlerdir.

Solunum, kalp-damar sistemi hastalıkları ve kadın hastalıklarında da mumyadan faydalanılır.

Mumyanın Bazı Faydaları
    ■ Mumya, yemeğin çabuk sindirilmesine yardım eder.
    ■ Baş ağrısını giderir.
    ■ Felci tedavi eder.
    ■ Kemik ağrısında eşsiz şifâ vericidir.
    ■ Kemik kırılmasında ve parçalanmış kemiklerin kurtarılmasında etkisi büyüktür.
    ■ İçmeden önce bal, şeftali ve gül yağı ile karıştırmak gerekir.
    ■ Yabanî hindibanın, maydanozun, frenk kimyonu tohumunun, salatalığın şırasına karıştırıp, mide yarasında (ülser) ve yemek sindirimi zorlaştığında tedavi amacıyla kullanılır.
    ■ Şeftali yağına katılarak verilirse, kabız ve basur hastalığına iyi etki eder.
    ■ Havuç şırası ile karıştırılarak verildiğinde, erkeğin cinsel gücünü çok artırır, kısır kadınların hamile kalmasına yardım eder.
    Mumya, erkeğin cinsî gücünü arttır. Bunun için 0,2-0,3 gr. mumyanın balla karıştırılarak içilmesi yeterlidir.
    ■ Erkeklerin meni ve spermi yetersiz olduğu durumda, mumya ile yumurtanın sarısı mümkünse geyik sütüne katılarak içilmelidir.
    ■ Mumya tereyağına katıla*rak alkol bağımlılarına yedirilirse, alkolden kurtulur.
    ■ Solunum organları hastalığında, mumya, meyan ile karıştırılarak uygulanır.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Hemşireyim, covid Wuhan da patladığı ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinden beri hem kendime hemde ailemdeki herkese supradyn all day başladım. Eşim anestezi teknisyeni her gün hasta entübe eder ve uyutur. Ben mart ayından haziran sonuna kadar yoğun bakımda covidli hasta baktım. Şu an da da covid li hastalara anjio yapıyoruz. Muhtemelen Kasım yada Aralık ta yine yoğun bakıma geçeceğim. Çok şükür hiç birimize musallat olmadı. Bana bulaşmamasının imkanı yoktu, muhtemelen de bir şekilde bulaşmıştır ama hiç bir şekilde hasta olmadım. Bu arada benim çalıştığım yerde şu an iki doktorumuz pozitif ve sonucu çıkmayan bir kaç arkadaşımız daha varki büyük ihtimalle onlarda pozitif gelecek. Eşimin çalıştığı birimde de dört kişi geçirdi.
    Hatta covid ülkeye ilk geldiğinde de buraya yazmıştım vitamin takviyesi başladım herkese de tavsiye ederim diye. Her kutuda 30 tablet var, her gün bir tane. Internet ten alınınca fiyatı daha uyguna geliyor. Her ay dört kutu alıyoruz ayrıca benim ufaklık için ocean multi vit balık yağı alıyorum (5 yaşında)

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by alicavush Yazıyı Oku
    Hemşireyim, covid Wuhan da patladığı ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinden beri hem kendime hemde ailemdeki herkese supradyn all day başladım. Eşim anestezi teknisyeni her gün hasta entübe eder ve uyutur. Ben mart ayından haziran sonuna kadar yoğun bakımda covidli hasta baktım. Şu an da da covid li hastalara anjio yapıyoruz. Muhtemelen Kasım yada Aralık ta yine yoğun bakıma geçeceğim. Çok şükür hiç birimize musallat olmadı. Bana bulaşmamasının imkanı yoktu, muhtemelen de bir şekilde bulaşmıştır ama hiç bir şekilde hasta olmadım. Bu arada benim çalıştığım yerde şu an iki doktorumuz pozitif ve sonucu çıkmayan bir kaç arkadaşımız daha varki büyük ihtimalle onlarda pozitif gelecek. Eşimin çalıştığı birimde de dört kişi geçirdi.
    Hatta covid ülkeye ilk geldiğinde de buraya yazmıştım vitamin takviyesi başladım herkese de tavsiye ederim diye. Her kutuda 30 tablet var, her gün bir tane. Internet ten alınınca fiyatı daha uyguna geliyor. Her ay dört kutu alıyoruz ayrıca benim ufaklık için ocean multi vit balık yağı alıyorum (5 yaşında)

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bence de yapılabilecek tek şey bu ve benzer yöntemler ile vücut direncini artırmak.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şahit abi ben bu şeylere pek inanmıyorum ya

yani internette baksan şu meyve veya bitki neye iyi geliyor diye

bağırsaktan tut baş ağrısına böbreğe kadar iyi gelidiyor

sanırsınki yesen her derde devaa

bence herşeyseden az ama öz ve sürekli alınmalı

ben bir ara güneş alerjisi çıktı bende

yazın bazı dönemlerinde cayır cayır kaşınmaya başladı her yerim

şu iyi gelir diye yerse alerjin olabilir öldürebilirde adamı bu alerji fena bişey görsen nasıl kaşınıyorum gece yatınca

asprinden başka ilaçta kulanmam

ciddi bir rahatsılık olmadığı sürece
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 174/1000 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •