Sayfa 591/1000 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: Viop - XXVI

1. 5 milyon suriyeli..gerçek rakamlarla ve çocuklarıyla belki 10 milyon..kimseye sorulmadı..elin avrupalısı 10 kişi alırken referandum yapalım diyor..10 milyon bu yahu..ülke kurulur 10 milyon ile..ülkenin gelmişini geçmişini geleceğini ilgilendiren durum bu..değer vermek söz sahibi yapmakla olur..boykot ile değil..malesef hepbirlikte bu değersizliğin faturasını çekecez..

2. Ya zaten bayraktar küçük sınıf drone, büyük sınıfta Anka ve Akıncı geliyor. Drone tek başına hiç bir şeydir ama arkasına jet altına düzgün hava savunma koyarsan düzgün piyaden tankın varsa olay değişiyor. Dronelar var yürüyerek savaş kazanalım diye bir olay elbette ki yok. Ama game changer oldu tabi Suriye libya şimdi de karabagda paçavra etti geleneksel orduları ve geleneksel AA sistemlerini.

Ruslar vurup düşürmeyi kesin biliyorlar bu arada ve çoğu modern ordu için de tehdit olması zor ( ilk 10 diyelim) ama PKK Suriye ordusu ermeni ordusu işid gibi düşük teknolojiye sahip düşmanların artık sahada şansı kalmadı direk harcıyorsun.
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    One Russian system capable of such interference is the Krasukha-4. It is designed primarily to counter the radars of attack, reconnaissance and unmanned aircraft, and has reportedly been deployed to Syria. The truck-mounted radio emitter is capable of jamming not only radar signals, but also control channels for drones, making planes “blind and deaf.” It has a range of up to 300 km (185 miles).

Sanırım olay bundan ibaret. Her sistemin bir açığı vardır. Ama bu sistemde çözüm yerini saptayıp yok etmek olsa gerek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    Japonyada siyatçi biriydi bakandı sanırım..yolsuzluğa karıştı adı diye intihar etmişti..
    bizde değer namına bişey kalmadı..arsızlık yüzsüzlük doruk noktasında..bu da halka daha sonra yansıyor malesef..daha önce halkın böyle olduğuna katılmıyorum ben..
    her dönem 600 milletvekili, binlerce belediye başkanı, il ve ilçe yöneticileri bu halkın içinden çıkıyor
    listelerde buralara gelmeyi düşünüpte kaybetmiş daha binlercesi var, haykodan avanta alan halktan bahsetmiyorum bile.

4. Ne yapılsın kapatılsın mı bu fabrikalar %100 yerli değil diye? Buarada eskiden çalıştınız herhalde, yerlillik oranı sürekli yükseliyor ambargo gelirse daha da yükselir ASELSAN telsiz uretiyordu geldiği yere bakin emeklemeden yürünmez.
     Alıntı Originally Posted by sid Yazıyı Oku
    TR'de ki savunma sanayi ne sanılıyor anlamış değilim, bir tanesinin fabrikasına girip görmediniz de tanıdığınız da mı yok..
    3 farklı savnma fabrikasında çalıştım, hammadde yurtdışı, değerli parçlar yurtdışı, ahkam kesmek bedava, önce mercek yapsınlar da sonra motor lastik işine de girerler..
    TR'de ki otomobil fabrikaları neden tatil yaptı sanıyorusunuz, parça yok, motor ve şanzıman yurtdışından gelmiyor ki neyin montajını yapacaksın..
    TR tekstil ülkesi de deniyor da, bir tane Türk markası dikiş makinası var da benim mi haberim yok, pamuk desen Özbekistan'dan geliyor, neyin tekstili..
    Bedava işçilik için güzel ülke..
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Viop - XXVI

Ne güzel bir müjdedir o söz ..

Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz !

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by alicavush Yazıyı Oku
    Malesef komik ücreti bile alamıyoruz. Şunun şurası bir saat sonra ayın 28 i oluyor ama halen daha ödemeler hesaplanmamış. Öyle görünüyor ki babayı alacağız bu ay. Daha nöbet ücretleri bile yatmadı. Az önce bir hemşire arkadaşım grubumuza yazmış. Borçlarını çeviremediği için otamatik BES ini bozmuş, oradan gelecek parayla biraz nefes alır en azından kışı atlatırım diyor. Sonra ne olacağı belli değil. Daha da ağır olanı, yanımızda çalışan iş kur dan işe girişli temizlik personelinin maaşı hemşire maaşı + sabit ten daha fazla. Uzman doktorun maaşının üzerinde. Kadın 52 yaşında iş kur sınavına girmiş ve maşallah ki hem sınavı dereceyle hemde muhitindeki hastaneyi kazanıyor. Bu kadın 52 yaşına kadar ev hanımlığı yapmış. Sonrada birileri benden oy bekliyor. Sağlık çalışanları hem maddi hemde bu manzara karşısında manevi olarak bitmiş durumda, hiç kimse boşuna güler yüz beklemesin, evindeki çocuğuna iki oyuncak alamayan insanlar, ay başını getiremeyen, kredi kartıyla ayı çevirmeye çalışan insanlar kendi derdinden kurtulup sizin derdiniz ile ne kadar ilgilenebilir. Dört sene üniversite okuyorsun ama iş kurdan işe giren ortaokul mezunu 52 yaşında temizlik personeli kadar kazanamıyorsun. Gerçi bu durum Twitter da defalarca tt oldu, TV lerde haber oldu, zaten çoğunuzun durumdan haberi de vardır ya neyse işte, konuyu görünce dayanamadım bende, hakikaten çok zoruma gidiyor. Hele o bakanın çıkıp alkışlayalım, tavandan ödüyoruz gibi lafları yokmu, sinir krizine sokuyor insanı. İlk dalga covid de 2 ay hastanede kaldım, bu iki ay boyunca ya yemek sebeti, Nevzat Aydının gönderdiği pizzaları yedik (Allah razı olsun kendisinden, hep dua ederim o zamandan beri kendisine) yada gittik lokantalarda kapalı olduğu için ekmek arasına bakkaldan bir şeyler koydurduk onu yedik. Doğru düzgün yemek bile çıkarmadı hastane, ekmek arasına koydukları Arnavut tavuğu diye icat ettikleri çoğunlukla da içinde bol patates az miktarda tavuk eti olan Arnavut ciğerinden bozma öğün ile akşam 4 ten sabah sekize kadar nöbet tutturdular. Ama sorsan pandemiyle çok iyi mücadele ediyorlar, doğru pandemiyle ben değil onlar mücadele ediyor.
    Genç hekim ve hemşirelerin hepsi yurt dışına gitmek için yabancı dil öğreniyor, bir kısmı zaten gitti. Bizim gibi eskilerde emekli olunca yine eskisi gibi dişinizi tırnağınızı çektirmeye dişçiye gider nostalji yaşarsınız.
    Pandemi başladığında zaten hiç bir ekstra beklentimiz yoktu, en azından topluma tavandan ödüyoruz, hadi alkışlayalım gibi şeyler demeseydiniz, yada normalde aldığımız ücretleri kesmeseydiniz ona bile razıydık. Hayır hangi akla hizmet kestiniz, hangi mantıkla kestiniz en azından onu izah edin bilelim yahu

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    A.K.Partisi bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Savunma sanayi kapatılsın diyen yok, yalan atmadan gelişsin diyorum..
    %100 yerli ilk fırtına öbüsü ile de astek görevini yaptım ama namlu ve motor kimin?
    30 tane atak helikopteri Hindistan'a satış sözleşmesi yapınca %100 yerli olan helikopterin motorunu vermeyiz diyen hangi ülke..
    Aselsan fabrikalarını da gördüm,ne yaptıklarını iyi biliyorum, boşuna ahkam kesmeyin, gezin öğrenin sayın ahaber izleyicisi..
    Bir mühendis olarak uzun dönem sakerlik yapıp, savunam işinde çalışan onlarca arkdaşım gibi ben de çözümü uzak durmak olarak karar kıldık..
    Doktorlar da aynı şekilde, günde 120 hasta bakmak nedir bilir misiniz? 1k € bile maaş yokken, gidin Almanya'ya ve 20 hasta bakarak onun 7-8 katını alın huzur içinde..
    Boş boş ahkam kesmeyin, yalan saçması haberler ile devam.. 3-5 çocuk yapın, fabrikalar çalışan bulamıyor..

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Ne güzel bir müjdedir o söz ..

Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz !

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 591/1000 İlkİlk ... 91491541581589590591592593601641691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •