Sayfa 65/167 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon
Arama sonucu : 1333 madde; 513 - 520 arası.

Konu: CRFSA - Carrefoursa

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by interlude Yazıyı Oku
    Herkesi uzman usta üstad sanıyorsunuz. Sıkıntınız burda. Malı 30 üstünden alırsan mağdur olursun. 8 den alırsan kazanırsın. 18 den sattıgın mal bir daha 18 tl ye gelmediyse bu kadar kan gövdeye rağmen gelip üstadlık yapmazsın. Utanır insan yani.
    Borsada para kazanmanın tek bir yolu var doğru hisse doğru zamanlama.
    Şuan crfsa hissesini övende gömende haksız. 8 tl den gelmiş 22 tl de taş gibi duruyor.
    Olay bundan ibaret. Maliyetin kötüyse seni kimse kurtaramaz.
    1. ben üstad değilim
    2. kagıdı gömmüyorum
    3. gördüğümü söylüyorum para sizin akıl sizin gerisi aslında banane hmk demektir.
    :D
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

2. RISK BILDIRIM FORMU bu okuyan var mı ?
    Ben okudum ama burada paylaşamıyorum site yüklemiyor fakat tüm paranızı kaybedebilir ve hatta borçlu bile kalabilirsiniz vede hatta 2 sene tahta kapalı kalabilir VS vs yazıyor bilen arkadaş açıklayabilir mı?

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Arkadaşlar şuan karşılaştırma yapılsa hangisi ucuz? Veay bu şekilde bir karşılaştırma mantıkli mi? Elimde 180 lot Rüçhan kaldı 180*0.22= 39 lot yapıyor 17 TL verip anahisseye dönüşü:663 TL ödemem lazım. Suanki fiyatini 27 alsak 4860 TL suanki tutar + 663:5523 TL tutarında anahissemiz olacak. 5523/39: 141.6 TL yapıyor. Suanki göstergelere göre (yaptığım hesap yanlış değilse) Rüçhan anahisseden pahalı değil mi? Primli zaten göründüğü gibi. Şuan değerlendirme yapıp almak isteyene fikir vermesi açısından kendi kendime soruyorum. Ana hisse 141 TL ye mi gelir Rüçhan mi gevşer oransal olarak ikiside düşer veya çıkar mı?

Ne dersiniz?

EDT; Rüçhan maliyetini bilerek o Naki fiyat olan 27 yi aldım. Teorik fiyat olan 25.19 u alsak hisse maliyeti 133 e geliyor hak kullanılırsa. Ya anlamadım ya yanlış anladım ya hesap hatası yapıyorum

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,382
    hiç bir bölünme kent gıdanın tırnağı olamadı olamayacak oda patron ve spek müdahalesine maruz kalamayacak kadar az lotu oluduğu içindir
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

5.  Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    hiç bir bölünme kent gıdanın tırnağı olamadı olamayacak oda patron ve spek müdahalesine maruz kalamayacak kadar az lotu oluduğu içindir
    Hayaller kent hayatlar katmer-kiler-carfur diyelim o zaman

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku

Kentte patron isteseydi pay satışı yapar lot sayısını artırırdı ama kendi şirketinin politikasına uygun olarak dik durdu.
    Kent böylece efsane oldu.Hem şirket hem de yatrımcı kazandı.Ayrıca Kentin bedellisindeki zamanlama iyiydi. Şimdiki gibi çok sayıda halka arz, bedelli veya bedelsiz sermaye artırım seçenekleri olmadığı dönemde yapıldığı için yatırımcı Kente aktardı parasını. Ortam ve şartlar çok seçeekliye döndü.Mesela Kervanın arzı için Crfsa satan olabilir diye düşünüyorum, Bana göre.YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by Mgus Yazıyı Oku
    Kentte patron isteseydi pay satışı yapar lot sayısını artırırdı ama kendi şirketinin politikasına uygun olarak dik durdu.
    Kent böylece efsane oldu.Hem şirket hem de yatrımcı kazandı.Ayrıca Kentin bedellisindeki zamanlama iyiydi. Şimdiki gibi çok sayıda halka arz, bedelli veya bedelsiz sermaye artırım seçenekleri olmadığı dönemde yapıldığı için yatırımcı Kente aktardı parasını. Ortam ve şartlar çok seçeekliye döndü.Mesela Kervanın arzı için Crfsa satan olabilir diye düşünüyorum, Bana göre.YTD.
    Şu olayı birkaç yerde daha okudum da sormak istiyorum; hem şirket hem de yatırımcı kazandıysa kaybeden kim oldu?
    Şirket 1'e 3 veya 5 ne bileyim 10 gibi oranlarla kâr payı mı dağıttı? Yoksa şirket efsane kâr yaptı da çok mu temel analizinde ucuz kaldı ve şirket değerlendi?
    Bunların ikisi de olmadıysa nasıl hem şirket hem yatırımcı kazanabiliyor bana açıklar mısınız? Sonuçta kimse bedavadan lot almıyor. Kaldı ki 2bin liranın üstündeyken bile lot alanlar vardı.
    Gerçekten merak ediyorum. Hem şirket hem yatırımcı nasıl kazandı?

8. niye tartışıyor ki bu grup anlamıyorum herkesin niyeti iyiyse.

Neyse biz karımızdayız evet, ama azalsın da istemeyiz. Bence şu an hisse rözenansını tamamladı. En kötü senaryo, şu küçük yatırımcı 5-10 güne kaçacak gözüken. Sonra durulur. Sonra bilanço vs diğer hedeflere bakar hisse. en kötü de kemikleştiği yerlerde dolaşır gibi.

Benim daha kısa ve orta vadeli hedeflerim bitmedi kağıtta. Dün almadık ki hisseyi bugün kara düşüşlere küselim.

Aksine tahtacısı buradan para kaybetme pahasına burada tutuyor sanki hisseyi. Hissettiğim de o. Yoksa yüz kere sattı satacağını.

Yatırım tavsiyesi değildir yazdıklarım, veya bilgi barındırmaz, kendi kıt görüşlerim.

Syg

Sayfa 65/167 İlkİlk ... 1555636465666775115165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •