Sayfa 11/1003 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

[QUOTE=tradestop;4935106]Ben de, Bes hesabımda olduğu için ister istemez takip ediyorum, katılım hisse fonlar kategorisinde istikrarlı gidiyor. Qinvest yatırım felsefesinde de belirtildiği gibi;

Üstad sizin bes hangisi. Qinvest eib fonu portföyümde olduğu için soruyorum.

2. [QUOTE=harunlu;4935631]
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ben de, Bes hesabımda olduğu için ister istemez takip ediyorum, katılım hisse fonlar kategorisinde istikrarlı gidiyor. Qinvest yatırım felsefesinde de belirtildiği gibi;

Üstad sizin bes hangisi. Qinvest eib fonu portföyümde olduğu için soruyorum.
    Bes hesabım Katılım emeklilikte(Gönüllü Bes).

Bahsettiğim Qinvestin yönettiği Hisse fon KEH Fonu. Ayrıca Qinvestin yönettiği, Döviz fonu Olan KES'te bireysel emeklilik hesabımda var.

Qinvest'in katılım emeklilik için yönettiği fonlar;

https://qscp0103.qinvest.com/~qinves...lilik-ve-hayat

[QUOTE=tradestop;4935659][QUOTE=harunlu;4935631]

Bes hesabım Katılım emeklilikte(Gönüllü Bes).

Bahsettiğim Qinvestin yönettiği Hisse fon KEH Fonu. Ayrıca Qinvestin yönettiği, Döviz fonu Olan KES'te bireysel emeklilik hesabımda var.

Qinvest'in katılım emeklilik için yönettiği fonlar;

Tşk. bu fonlar sadece bireysel emeklilik hesabı olunca alınabilir sanırım.

4.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    ama şu da var belki de yöneticileri o zamanki yöneticiler değildi. burdan biri yazmıştı geçen forumda: yöneticileriyle konustuğunu azimutun "gbc fonunu amiral gemimiz olarak görüyoruz" dediğini söylemişti.
    yani ben şunu anlamıyorum aktif yönetilen fon deniyor gebece için . Aktif yönetilen fon olsa yüzde 15 lik , 8 lik , 12 lik değer kayıplarını biraz törpülemesi gerekirdi. Üstelik bu dediğim değer kayıpları 2020 içerisinde gerçekleşenler... biraz daha orta vadeli al tutcu bir yönetişim tarzı ile sürdürülen bir fon gibi geldi bana. tamam yılbaşısından beridir % 58 yukarıda da şu gün itibari ile benjamin de % 30 yukarıda ... pratik hesap yapalım : yüzde 58 kazançtan yüzde onnes sittopjjeyi düş ne kaldı ? 52.2 ... 52.2 - 30 = 22.2 yılanoğlu bazında yılbaşından bu yana getirisi... iyi güzel tamam da yılanoğlu bazında bu getiriyi elde eder iken ne kadar volatiliteye maruz kalmış fon ? bence fazla yani ... grafiğinde alp dağları gibi tepeler olup sonra yamaca yuvarlanıp , plato ova gibi düz gidip sonra tekrar yukarı ... ı -ıhhh bana uymaz ... ben dolarda pozisyonlanma*** mantığı ile trade al sat yaparım daha kafam rahat eder...
    *** döviz çiftlerinde kısa vadeli zırt pırt al sat sat ala girmek iyi bir getiri yüzdesi olarak dönüş sağlamaz ... esas olan pozisyonlanma mantığı ile trade yapmaktır... makro bakıcan olaya iyi bir gözlemci olacan falan filan... iyi bir senarist olacan şu olursa bu olur bu olursa şu gibi....

uzun vadede fon başarılı mı ? EVET tefasta görünen netice o... ama aktif yönetim konusu tartışılabilir...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

5.  Alıntı Originally Posted by harunlu Yazıyı Oku

Tşk. bu fonlar sadece bireysel emeklilik hesabı olunca alınabilir sanırım.

Aynen. Tefas üzerinden alınabilir olanlar;

Qinvest Porföy Değişken Fon (EIB)
    Qinvest Portföy Hisse Senedi (Hisse Senedi Yoğun) Fon (EID)
    Qinvest Portföy Kira Sertifikası Katılım (Döviz) Fonu (KIS)
    Qinvest Portföy Kira Sertifikası Katılım Fonu (EKF)
    Qinvest Portföy Para Piyasası Fonu (EIL)
    Qinvest Portföy İkinci Değişken Fon (EIC)

Spk tarafından geçen hafta Qinvest Portföy ELZ Serbest (Döviz) Özel Fon (ELZ)'un Qinvest Portföy Katılım Hisse Senedi (Hisse Senedi Yoğun) Fon'a dönüşümüne izin verildi. 1-2 ay içinde alınabilir olacak tahminen.

6. Sn hellistheothers in büyük özel bankaların fonlarıyla ilgili bahsettiği konulara sonuna kadar katılıyorum.
    Ama aktif yonetilmeselerde 100- 200 TL lik bile olsa Avrupa Asya Amerika borsalarında yatırım yapma fırsatı veren, her bankadan kolayca al sat imkanı veren başka bir platform yok.
    O nedenle ağırkanlı trader mantığıyla al sat yapılabilir bence. Tabi bazen kasılır bazen kaybedilir o ayrı konu

7. Bende gbc biriktiriyorum ancak şu anda çok altın etf si olması ve altının bir türlü dirençleri kiramamasi kısa vadede beni endişelendiriyor. Diğer yabanci etf lerde bildiğim kadarıyla teknoloji etfsi dolu. Yani alternatifsisiz galiba

8. Arkadaşlar iş bankası ile çalışan var mı? Bu saat 15.20 ye kadar diğer fonların güncel fiyatları portföyde görüldüğü halde TCD fonun hala dünkü fiyatı var. Güncellenmemiş. Neden anlayamadım.

Sayfa 11/1003 İlkİlk ... 9101112132161111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •