Sayfa 474/1003 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    EIB gene hayal kırıklığı yarattı.
    Ne oluyor nasıl yapıyorlar bu eksileri anlamıyorum
    %10 stopajda cabası.
    Eıb nin bu 4 günü boş geçirmesi kötü oldu. Portföyde hisse oranı düşmüş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Defansif değişkenlerin fark yaratması zorlaşıyor. Açıkçası son bir aylık performansından zaten memnun değildim bir de üstüne stopaj dezavantajı yüklenince alternatif aramak gerekecek. Öncelikle fon sepeti şemsiye bulunamazsa Borçlanma araçları Şemsiyesinde bir alternatif aramak gerekecek.

Umarım bağzi PYŞ'ler bu boşluğu görüp buraya yönelik adım atar.

3.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Herkese sağlıklı ve bol kazançlı yıllar diliyorum. Yıl başından önce bir iki kez yazmıştım. Perşembe günü borsanın hafif de olsa düşmesi yeni yılla birlikte bir düzeltmenın bir işareti olabilir mi? sorusunu aklıma getirdi. Düzeltme olacak ama ne zaman? Kimsenin beklemediği bir zamanda efeten püften bir bahane ileri sürülerek kısa vade de osa bir düzeltme olacak. Bunun tam zamanını bilemiyoruz ama dikkatli olmakta fayda var. Bol kazançlar
    Geçen bir yazı paylaşılmıştı bu başlıkta orada şu ilgimi çekti:
    " borsada 22.000 kişi hisselerin %87’sini elinde tutuyor."

Onlar ne isterlerse o olacak. Faiz yüksek olduğu için bir miktar nakit çıkıp malı küçük yatırımcılara kısa süreliğine bırakmak isteyebilirler. Bunu endeksi pek düşürmeden yapmak onların da işine gelir. Asıl düşüş bu kişiler nakitlerini borsaya geri sokmadan önce olursa şaşırmam.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    EIB gene hayal kırıklığı yarattı.
    Ne oluyor nasıl yapıyorlar bu eksileri anlamıyorum
    %10 stopajda cabası.
    eibin yukselmesini bekleyen onceden borsanin inmesin beklemelidir
    Canlar gider heyyyy

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    eib -0.06 %
    suc 0.20 %
    oph 1.04 %

mac, nnf, oph güzel relatiflerle başlamış. yerim seni 2021
    Bir hafta hergün endeks -0,50 ile +0,50 arası kapasın son 2 ayın relatifleri düzelir herhalde.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Değerli müşterimiz, 23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 3321 sayılı karar ile, 23.12.2020-
    31.03.2021 tarihleri arasında satın alınan (değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, yabancı, serbest fonlar
    ile unvanında 'döviz' ifadesi geçen yatırım fonları hariç) yatırım fonlarından elde edilen gelir ve kazançlara %0
    stopaj uygulanacaktır.

Bu kapsamda; KTV-Kısa Vadeli Kira Sertifikaları Katılım Fonu, KTN-Kira Sertifikaları Katılım Fonu, KTM-Birinci
    Katılım Fonu, KZL-Kızılay’a Destek Altın Katılım Fonu; ilgili dönemde satın alınması koşulu ile elde
    edilecek gelirlere %0 stopaj uygulanacaktır. (23.12.2020 tarihi öncesi satın alınan fonlarda, bu oran %10
    olarak devam edecektir.)

KPC-Katılım Hisse Senedi fonumuzda stopaj halihazırda olduğu gibi %0 olarak uygulanmaya devam edecektir.
    Kuveyt Türk katılım açıklaması.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7. Geçmişe dönük baktığımda, defansif değişkenlerin ( 0-20% arası hisse tutanlar) başarılı olanları ile, ppf'ler arasında 6-7 yılda çok kabaca 1.60-1.70 gibi bir korelasyon oluyor aylıkta defansif değişkenler lehine.
    Bu korelasyon, aslında defansif değişkenlerin de portföy içeriklerinin aslen çokça faizli finansal enstrüman içermesinden kaynaklanıyor.
    Stopaj dezavantajı da düşünüldüğünde, yine de nette (1.40-1.50 * ppf oranı) civarında bir getiri ortalaması tutturacaklarını düşünerek ben elimdeki 2 defansif değişkeni+ 1 katılım fonunu ( stopajsız ) defansif tarafta ppf'ye ek olarak tutacağım.
    Defansif tarafta mevduatı geçmeye katkı sağlayacağını düşünüyorum.
    Son düzenleme : hellistheothers; 01-01-2021 saat: 18:26.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8. TL mevduat yada PPF benzeri enstrümanlarda şu anda yaklaşık net %17 getiri var.
    Dolar ise şu anda 7,44
    Şu seviyeden alınacak dövize endeksli fonların %17'ye erişebilmesi için doların 8,70 olması lazım.

Net %17 ve üstünün bir süre daha devam edeceğini öngörebiliriz.

1 yıl içinde doların 8,70'i geçme olasılığı nedir?
    Geçecekse sert yukarı hareketi ne zaman yapabilir.
    Ya da hisettirmeden milim milimi yükselir.
    Ya da 1 yıl içinde bu seviyeye ulaşamaz ve hatta bırakın ulaşmayı daha da gerilermi?

Çok bilinmiyenli denklem..

Sayfa 474/1003 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •