Sayfa 232/1003 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bu işlere gerçekten akıl ermiyor. türev olsa tcd neden coşuyor. düşüşe oynayan tcd'de de aynı işi yapar. anlaşılan o ki en azından 3 ya da 4 hsyf ile devam etmek gerekecek.
    Doğru söylüyorsun türevden olsa tcd de düşerdi portföy bazlı değişiklik oldu sanırım.

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    değerlendirmeler için çok teşekkür ederim SN tradestop. yanlış hatırlamıyorsam iki ay öncesine kadar rbh fon büyüklüğü 20 milyonlarda gezerken bu sabah itibarıyla 90 milyona dayanmış ve bu durum performansı etkilemiş. yükü fazla artan aracın fazla hız yapamaması gibi bir duruma benzetiyorum bu durumu. qinvestin bu piyasaya gelmesiyle bu alanda da çeşitlilik ve rekabetin artacak olması çok iyi olacak ve elz, sanki bir adım önden gidecek gibi geliyor bana da. bol kazançlar dileğiyle
    Aslında fon için 90 milyon büyük para sayılmaz da; fonu yönetenlerin tecrübesi nedir? Asıl soru bu. Yoksa bu fon miktarının en az yedi katı büyüklüğündeki sabah eleştirilen tkf fonunun bu dönemler gayet iyi getirisi var.

Alıntı Originally Posted by ScourgeofGod01 Yazıyı Oku
    Garanti bankasından dbh fonu için alım girmiştim dün gerçekleşmemiş geçen benzerini kub için de yaşamıştım bankaya özgü durum mu var yoksa bu fonlar dolu mu acaba nerden öğrenebiliriz

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bende garantiden kub alamamıştım. ktmde de gerçekleşmeyen emirlerim olmuştu.
    anlayabilmiş değilim.
    kare portföye emir girerken hep hata veriyor. saklama anlaşmaları mı yok acaba demiştim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    aynen tecrübe önemli.
    sizle yazıştıktan sonra son 3 gündür %85 olan hisse ve değişken fon ağırlığını %40 a kadar düşürdüm
    kar cebe yakışır misali.
    çünkü bu aralar ben de bir düzeltme bekliyorum.
    gerektiğinde ucuzdan almaya alışırım.
    sonsuza kadar yükselmeyecek ama 2 ay içinde 1450 hedefi bekliyorum şahsen yatırım tavsiyesi olmasın.
    Ben düşüncelerimi söylüyorum. Yanılma olasılığım da çok. Benden etkilemiş olmayın. Ama siz de aynı düşüncedesiniz sanırım. Fakat ben düzeltmeyi yılbaşı sonrası olarak görüyorum. Ancak piyasa bu her an her şey olabilir. Ve hepimiz bunun farkındayız. Söylemeye dahi gerek yok. Bol kazançlar

5.  Alıntı Originally Posted by ScourgeofGod01 Yazıyı Oku
    Garanti bankasından dbh fonu için alım girmiştim dün gerçekleşmemiş geçen benzerini kub için de yaşamıştım bankaya özgü durum mu var yoksa bu fonlar dolu mu acaba nerden öğrenebiliriz

Ben iş bankası ile çalışıyorum. Orada da oldu. Siz talimatınızın geçerliliğine bakın. Bir de paranız repoda değerlendiriliyor mu? Öyle görünüyorsa talimatınız büyük olasılıkla gerçekleşir.

6. Bundan eminim gerçekleşme tarihi olarak bugünü göstermişti çünkü
     Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    Garanti bankasında emir takibi kısmı var. Oradan bakabilirsiniz.

Emiri girdiğiniz saat kaçtı? Belki geç girdiniz o zaman 1 gün gecikmeli alırsınız.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Dolar bazlı fonlar için günlük resmi usdtry kuru + 0,38%
    Üstat dolar artacağa benziyor. Bugün itibarıyla TLE emri verdim.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Aslında fon için 90 milyon büyük para sayılmaz da; fonu yönetenlerin tecrübesi nedir? Asıl soru bu. Yoksa bu fon miktarının en az yedi katı büyüklüğündeki sabah eleştirilen tkf fonunun bu dönemler gayet iyi getirisi var.
    Rbh Fon yöneticisi Avşar Radi Sungurlu.

Geçtiğimiz 20 yıl içerisinde, sektörün birçok alanında analist, kurumsal finansman uzmanı, araştırma bölümü müdürü, fon yöneticisi, portföy yönetim müdürü ve üst düzey yönetici olarak çalıştı. Bu süre zarfında, aralarında dünyada türünün ilk örneği olan ve Dow Jones Indexes ile işbirliği sonucu kurulan borsa yatırım fonu ve Katılım Endeksi’nin de bulunduğu, birçok yatırım fonu ve diğer finansal ürünlerin tasarımı, kurulumu ve operasyonlarını yürüttü.

https://albarakaportfoy.com.tr/tr/yonetimkadrosu
    Gayet tecrübeli bir isim. Katılım hisse fonlar, katılım endeksi kriterlerine uyan hisseleri portföye alabiliyor. Bu hisselerin çoğuda likit olmayan, hacimsiz hisseler. Çoğu günlük işlem hacmi 1 milyon altında.

Böyle hisselere, fazla oranda ve miktarlarda fonda yer verilirse, fonlardan yüklü çıkış yapan olduğunda veya fondaki hisselerden bazılarını portföyden çıkartmak istediklerinde, hacimsiz kağıtlar tabana kilitlenebiliyor, satılamayabiliyor. Fon büyüklüğü düşükken problem olmaz ama, hacimsiz kağıtlara bol miktarda yer veren fonlarda, bu durum fon büyüklüğü arttıkça problem olur.

Zaten katılım temalı olmayan bazı hisse fonların da, kapta dağılım açıklamama nedenleride bu yüzden. Bu durumda olup açıklayanlarda, genelde zorunlu oldukları son işlem günü(sanırım 6. işgünü) kapa dağılım raporu gönderiyorlar.

Bu ilk 6. iş gününde de varsa böyle bir durumdaki hissede değişiklik yapılmış oluyor, dağılım raporları ile arkadaşların hazırladığı excel tablousundaki değerler ile açıklanan günlük fon değerleri arasındaki sapmanın nedenlerinden biride budur.

Saygılar.

Sayfa 232/1003 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •