Sayfa 277/1003 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Yeni arz edilecek fonlar:
    1- IDH İş portföy bist100 dışı hisse senedi yoğun fon
    2- ICZ Ak portföy teknoloji şirketleri hisse senedi yoğun fon

2.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    İnteraktif mecrada (twetter, youtube vb (iyi gelir dışında)) yatırım fonlarına yönelik güvendiğiniz takip edilmesinin faydalı olabileceğini düşündüğünüz hesaplar, siteler hangileri acaba ?
    Eğer daha önce söylenmediyse @YFonlar twitter hesabını öneririm.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Bende konu başlığı ile ilgisiz de olsa tek takip ettigim konu başlığı yatırım fonları olduğu için affınıza sığınarak konu dışı soru sormak istiyorum. Arzum elektrikli ev aletleri nin halka arzına katılmayı düşünüyor musunuz?
    Ben son üç yılda ki tüm halka arzlara katıldım buna da katılmayı düşünüyorum. Elimde bulunan para piyasası fonlarını talimat gösterip başvuru yapabiliyorum.

4. Okan Alpay bey ne anlatacak acaba youtube yayınında tkf ve tcd hakkında umarım yeni yıl için portföy hazırlığı bitmiştir sorabilirsenm bende soracam birşeyler.

5. Bugün ilginç bir gün oldu.
    Bist +0,49
    Ama tüm gözde fonlar eksi.
    Bende sadece EID kurtaracak galiba.

6. Eıd +0.23
    elz +0.25

7.  Alıntı Originally Posted by mask543 Yazıyı Oku
    Yerinin tam olarak burası olmadığını bilmekle birlikte, bu başlıktaki arkadaşların genelinin analitik bakış açısına sahip olduğunu bildiğim için gayrimenkulle ilgili bir soru sormak istiyorum.

-5 sene önce satın aldığım bir evim var, kiracı yakın zamanda çıkacak. (Eski kiracı olduğu için halihazırda kira çarpanı 370 ay, rayiç kira çarpanları ise 270 ay civarında.) Evin değeri; mevcut fon, hisse, altın portföyümün toplamından daha fazla (yaklaşık bir buçuk katı)

-Bu evde oturma ihtimalim (bulunduğu şehir nedeniyle) neredeyse hiç yok, ya 270 kira çarpanı üzerinden tekrar kiraya vereceğim, yada satacağım. Ev ahalisinin ortak görüşü, klasik olarak hazır evin-malın satılmayacağı yönünde. Bense evi satıp yatırım fonlarında değerlendirmenin çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

-Halihazırda bir yılı aşkın süredir fonlarla meşgul olmaya başladım ve bir süredir gayet makul ve stabil bir getiri elde edebiliyorum. Mümkün olduğunca dengeli hareket etmeye, muhteris davranmamaya çalışıyorum. Son bir yıl içerisinde portföyümü ciddi şekilde büyüttüm. (Genel olarak yaklaşık her biri yüzde yirmi oranında olmak üzere; yerli hisse fon, yabancı hisse fon, döviz fonu, altın fonu ve sabit getiri-fon sepeti şeklinde bir fon portföyüne sahibim, ayrıca bir miktar BIST 30 hissesi var.)

-Sonuç olarak evi satarsam mahrum kalacağım kira getirisine nazaran yatırım fonlarında çok daha fazla getiri elde etmiş olacağım. Ancak bana çok mantıklı gelmesine rağmen bu kararı vermekte zorlanıyorum. Sizden ricam gözden kaçırdığım bir hususun olup olmadığı, başkaca parametreleri de dikkate almam gerekip gerekmediği yönündeki değerlendirmelerinizi paylaşmanız.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."
    Yatırım fonlarına, ya da borsaya büyük miktarlarla giriş yapmak için bu dönemin çok uygun olmadığını düşünüyorum. Fiyatlar gayet yükseldi gibi. Tabi daha da yükselebilir. Ama risk artıyor.

Büyük miktarlı girişler için piyasaların düştüğü dönemi tercih etmek, karlı çıkmak açısından yararlı olacaktır.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. TCD kapsamında düzenlenmiş ile söyleşi..
    https://www.youtube.com/watch?v=f04DmyTaY7Q

Sayfa 277/1003 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •