Sayfa 198/226 İlkİlk ... 98148188196197198199200208 ... SonSon
Arama sonucu : 1805 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Halka arzdan beri dedikleri çoğu şeyi yaptılar. 1 yıl içinde (Aralık 2021 de) faaliyete geçecek yeni Licorice hattının kararını aldılar. Yüksek ihtimal yeni bir Jelly hattı yatırım kararı daha gelecektir. Martta faaliyete geçen Jelly hattının etkisini de 2. çeyrekde görmeye başlayacağız. Yeni alınan şirketin etkisini en iyi ihtimalle 3.çeyrekde göreceğiz. Yıl sonu ciro tahminimde herhangi bir değişiklik yok. 1.8 - 2.0 milyar TL. Agresif büyüyen ama büyürken de cari oran, asit - test oranı gibi rasyolarını bozmayan bir şirket. Patronların ilk yıldan temettü kararı alması önemli yatırımcıya bakış açısından. Bu şirket bebek şirket diyebileceğimiz bir tanıma yüksek ihtimal uyuyor. 18 yıllık yatırım hayatımda buna benzer şirketlerdeki oluşumları gördüm hep. Sabırları zorlayacaklar, sınayacaklar, yolculuk zorlu olacak. Ama sabredebilenler açısından (inşallah ben de sabredebilirim) finalinin güzel olacağını düşünüyorum.
    Herkese iyi bayramlar, saygılar...

Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,659
    16,8-16,9-17,05 bölgelerinden ne var ne yok sattım gitti. üzerindeki baskı kalkar artık. satmaya hiç niyetim yoktu aslında. normalde bilançoyu görüp öyle karar verecektim ama yaptığı bir kaç hata ile bu kağıt benim için bitti. yine de güzel kazandırdı yolu açık olsun inşallah güzel kar edip satar herkes.

neden sattım:

1- eli yüzü düzgün firmalar 10 mayıs'a kadar bilançoları açıklayıp bitirdi, ama sen norveç varlık fonu ortaklığınla övünüyorsun ama buna rağmen gidip bilanço açıklamasını bahane edip süre uzatıyorsun. sen bu işi 10 mayıs'a kadar bitirecektin arkadaş.
    2- bilançoyu gidip arefe günü yollamak nedir yahu? ertesi gün yarım seans, hacimsiz, millet bayramına hazırlanırken yollanabilecek en abuk zamanda kap yolluyorsun.
    3- gel gelelim kap'tan sonra sürekli eksi kapatması. şimdi bunun tek anlamı var. içerden bilgi sızıyor. bedelsiz ve temettü olayı içeriden sızmıştı ve adamlar malı çaktılar. polonya olayı zaten her yerde dillenmişti. o hiç şaşırtmadı. eğer büyük olmaya adaysan bilgi sızmayacak, sızsa da o tahta o gün eksi kapatmayacak arkadaş. bu prestij meselesidir.

Hayırlı olsun Sn. ajfa, yolunuz açık olsun.
    Saygılar...
     Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    16,8-16,9-17,05 bölgelerinden ne var ne yok sattım gitti. üzerindeki baskı kalkar artık. satmaya hiç niyetim yoktu aslında. normalde bilançoyu görüp öyle karar verecektim ama yaptığı bir kaç hata ile bu kağıt benim için bitti. yine de güzel kazandırdı yolu açık olsun inşallah güzel kar edip satar herkes.

neden sattım:

1- eli yüzü düzgün firmalar 10 mayıs'a kadar bilançoları açıklayıp bitirdi, ama sen norveç varlık fonu ortaklığınla övünüyorsun ama buna rağmen gidip bilanço açıklamasını bahane edip süre uzatıyorsun. sen bu işi 10 mayıs'a kadar bitirecektin arkadaş.
    2- bilançoyu gidip arefe günü yollamak nedir yahu? ertesi gün yarım seans, hacimsiz, millet bayramına hazırlanırken yollanabilecek en abuk zamanda kap yolluyorsun.
    3- gel gelelim kap'tan sonra sürekli eksi kapatması. şimdi bunun tek anlamı var. içerden bilgi sızıyor. bedelsiz ve temettü olayı içeriden sızmıştı ve adamlar malı çaktılar. polonya olayı zaten her yerde dillenmişti. o hiç şaşırtmadı. eğer büyük olmaya adaysan bilgi sızmayacak, sızsa da o tahta o gün eksi kapatmayacak arkadaş. bu prestij meselesidir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Güzel, böyle böyle yük hafifleyecek. Hissede yeni arz olmasından mütevellit epey ky vs dağınık mal var. Bu mallar böyle böyle bıktıra sıktıra toplanacak. Her zaman böyle oldu her zamanda böyle olacak. İşin kuralı böyle. Buffet bu işin kitabını yazmış yaşayan efsane, dediği gibi sabırsızdan sabırlıya transfer. Bizim insanımızın yapısına uygun bir enstrüman değil hisse senedi yatırımı. Bizimkiler hızlı kazanma hatta köşe dönme peşinde evvelden beri. Gider neüdüğü belli olmayan her türlü kumar coin yumurta ponzi dalarlar. Çünkü ülkede yatırım yapma kültürü bilinci ve psikolojisi yok. Hiçbir zamanda olmayacak. O yüzden hiiiç nefesimizi yormayalım. Her zaman ki gibi doğru yerde doğru sürede doğru analizlerle sabırla beklemesini bilenler hissesi fark etmez mutlaka kazanacak. Ama bu kazananlar yine her zamanki gibi bir elin parmağı sayıyı geçmeyecek. Ehhh aksi olsa esas orada bu işte bir yanlışlık var demeli. Şu ana kadar herşey olması gerektiği gibi ilerliyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,659
     Alıntı Originally Posted by roadruy Yazıyı Oku
    Güzel, böyle böyle yük hafifleyecek. Hissede yeni arz olmasından mütevellit epey ky vs dağınık mal var. Bu mallar böyle böyle bıktıra sıktıra toplanacak. Her zaman böyle oldu her zamanda böyle olacak. İşin kuralı böyle. Buffet bu işin kitabını yazmış yaşayan efsane, dediği gibi sabırsızdan sabırlıya transfer. Bizim insanımızın yapısına uygun bir enstrüman değil hisse senedi yatırımı. Bizimkiler hızlı kazanma hatta köşe dönme peşinde evvelden beri. Gider neüdüğü belli olmayan her türlü kumar coin yumurta ponzi dalarlar. Çünkü ülkede yatırım yapma kültürü bilinci ve psikolojisi yok. Hiçbir zamanda olmayacak. O yüzden hiiiç nefesimizi yormayalım. Her zaman ki gibi doğru yerde doğru sürede doğru analizlerle sabırla beklemesini bilenler hissesi fark etmez mutlaka kazanacak. Ama bu kazananlar yine her zamanki gibi bir elin parmağı sayıyı geçmeyecek. Ehhh aksi olsa esas orada bu işte bir yanlışlık var demeli. Şu ana kadar herşey olması gerektiği gibi ilerliyor.
    biz anlamıyoruz bu hisse işlerinden hala öğreniyoruz.
    benim gibi coin ponzi düşmanı adama yazmayacaktın bunu o zaman şu sözle başlayayım:

YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

dikkat ettiysen hisse düştü satıyorum demedim. 3 hatasını gördüm ve fişi çektim. fiyatı da umrumda değil açıkçası. 25-30 olsa da kararım değişmezdi. ben bu kağıtta 3 tane hacimli trade yaptım ve %66'lık bir kara ulaştım ama %5 kadar kardan zarar yaparak %61 ile defteri kapattım.

doğuş oto'yu tam 1 yıl zararda toplayıp durmuştum. 4-5-6 ne düşerse alıyordum adam basıyordu 2017-2018'de kafayı yedirmişti. geçen yıl 23'ten verdim gitti tüm malı. ama adamlardan bilanço bile sızmıyordu. bilançoyla 10:05 tavan kitliyordu.
    adam bütün çeyreklerde hep son gün bilanço açıkladı. hiç değişmedi. temettü kararları asla ön görülemezdi ve yine temettü haberiyle de uçtuğu zamanlar oldu.

inşallah kervan 3'e katlar. ama ben almayayım gerek yok.

6. Kardeşim ben ülkenin hisse senedi yatırımına yaklaşımı temalı genel bir yazı yazdım. Senin yazına binaen değildi. Alırsın satarsın mal sahibisin hak sahibisin. Benim ya da herhangi birinin haddine mi mal sahibinin kararına laf etmek. Bilakis en sevmediğim şeydir bu. Kazancının bereketini gör. Senin için son bir başkası için başlangıç anlamına gelir. Allah sonları da başlangıçları da hayırlı eylesin. Ben naçizane bugüne kadar doğru bildiklerimde inat ederek kazandım ya da kaybettim. Önemli olan şirketlerin büyümesi, ülkeye katmadeğer katmaları. Gerisi zaten su akar yolunu bulur. Hayırlı yatırımlar.

7.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku

neden sattım:

Tipik bir kısa vadeci yorumu. Sen sat. Biz toplamaya devam edelim

8. Her taraf normalleşme için gayret gösteriyor bizim develer hariç.

Sayfa 198/226 İlkİlk ... 98148188196197198199200208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •