Sayfa 82/226 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon
Arama sonucu : 1806 madde; 649 - 656 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. sırf meraktan bakmıştım alıcı durumuna, tavanda bekleyen 60 milyonu ve alan kişinin de sadece info olduğunu görünce kendi hisselerime döndüm.. ky'ler zahmet edip boşuna tavana alış giriyorlar bence

2.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    İşte abartilan ilk gün işlem hacmi.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Diğer arzlara göre işlem hacmi fazla, bunun nedeni de lot sayısının fazla olması.. Abartılan bırşey yok.. zaten elimizdeki lot adedı de bır elin parmakları kadar çok ta önemli değil yani..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

3. İlk gün satılan lotların yüzde 85'inin arzı gerçekleştiren Oyak tarafından yapılması da dikkate alınmalı. Bir algı çalışması olabilir. Her şeye hazırlıklı olmak gerekir. Sonçta arz pahalı da olsa şirket dandik değil, alanında iyi sayılır. Ben de 3 tavandan sonra tahtada bir türbülans olabileceği düşüncesindeyim. Ama bu kadar gayretten sonra elde ettiğim hisseleri yüzde yüzden aşağı satmam. Kısa vadede o fiyatı göreceğini düşünüyorum.

4. eskiden küçük yatırımcı azdı..dagıtım sistemi ilk kim yazdıysa idi, büyükler herkesten önce sırada blok lot alıp basıyordu..şimdi dagıtım sistemli ve borsada küçük yatırımcı fazla. Büyüklerde bu iştaha uygun hareket ediyor.

5. Şöyle de bir durum var;
    Bu hafta kritik öneme sahip;
    Yani endeksteki hareket beklendiği gibi gitmeyebilir. Bu da herkesi istediği kadar mal sahibi yapmaya yetebilir. İzleyip görelim.
    Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by Kürşat Bozkurt Yazıyı Oku
    İnşAllah dediğin gibi iki haftada yüzde 100 alırız bu yılki diğer halka arzlar gibi bunda da, ancak ya bu sefer 3. tavandan dönerse ve halka arz fiyatının bile altına gelirse.. işte sıkıntı burda.. 130 küsur büyük yatırımcı için 3 haftada yüzde 30 kazanç gayet yeterli.. ne de olsa talep var.. işte bu oyuna gelmemek için günlük işlem hacimleri çok iyi takip edilmeli..

bu yılki tüm halka arzlarda günlük işlem hacmi 7 milyonu geçtiği gün aşağı iniş başladı.. ben maliyeti sıfırlayıp kaçma derdindeyim kardeş.. maliyet sıfırlandıktan sonra isterse tahtası kapansın umrumda olmaz..

peki hemen önümüzdeki pazartesi işlem hacmi günlük 10 milyon oldu çıkar mısın diye soracaksan ben 19 tl den önce maliyet sıfırlamak için bir planım yok.. Nasipten ötesi yok.. Herkese hayırlı kazançlar..
    Öncelikle borsada hisselerde her fiyat seviyesi görülebilir. Bir hisse yeni bile olsa halka arz fiyatının altına da düşebilir..ki daha önce de yaşandı bu.. Buna hazırlıklı olmak lazım...Amaaa ne demişler:Risk almadan kazanç olmaz yada az olur..Yok ondan korkarım yok bu böyle yapar deniyorsa hisseleri serbest fiyattan satıp çıkmak en iyisidir. Tüm sıkıntılar biter.

Ancak Kervan Gıda da ise Cuma 55-60 milyon adet hisse alış için yazılmıştı. Halka açılan toplam hisse sayısının 51 milyon küsür adet olduğunu düşününce demek ki tavan fiyattan bile herkesin elindeki hisselerden çok daha fazlasıyla bir talep oluşmuş..

Olaki satış gelse zaten hemen her ky nın talebinin %97 si dışarda kaldı kimseyi batırmaz,yıkmaz. Tam tersine bu durum yeni alımları tetikleyebilir..Yine de korkan gitsin kumsal da kumdan kale yapıp oynasın..

Görüntü itibarıyla son dönemdeki arz edilen şirketlere alış isteği ilerleyen günlerde azalarak da olsa devam edecek gibi.

Bir de Kervan dan önemli bir pay alan Norveç fonunun elindeki hisseleri uzun bir süre geçmeden satmaya yanaşacağını al-sat la uğraşacaklarını sanmıyorum. Kuvvetle muhtemel satış öncesi kurumlar bu konuyu aralarında değerlendirmişlerdir.

ne 3 gün tavanı ne bu hafta türbülansı arkadaşlar....10 tavan üst üste olmazsa şaşırırım...
    bu kadar net konuşmamın tek sebebi gelen talep, gıda şirketi olması, yabancılara da iyi pay verilmesi.....
    onun için kimse nefesini tüketmesin...ne yazık ki bende de topu topu 7 adet var, yapacak birşey yok..
    tabi dünyanın binbir türlü hali vardır yine de demek lazım, ytd...

8. Eski bir borsacı , halka arzlara katılım konusunda yeni bir yatırımcı olarak diyebilirimki kervan gıda bu hafta tavanlara devam eder. Gelecek hafta bir yerden açılır , bu tahmin hiçbir şekilde duyum ya da mantık içermiyor . Sadece şirketin eder fiyatının 20 tl ve üzeri olması mantıklı geliyor ona istinaden bir tahmindir sadece . Kesinlikle al sat tut vs tahmin içermez ...

Sayfa 82/226 İlkİlk ... 3272808182838492132182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •