Sayfa 562/996 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    yerleşikler dolar topluyor. merkez tl topluyor. reel piyasa; "hani bana, hani bana" diyor.
    reel taraf da fırsatını buldukça topluyor. roll-off trendi yanıltıcı olmasın
    ytd..

2. 0,50 puan artış...

3.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    0,50 puan artış...
    kesin bilgi mi üstat?
    ytd..

4. 50 baz puan artış bekliyorum.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

TCMB faizlerde değişikliğe gitmedi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    İndirimde bindirimde beklemiyorum
    İndirim için henüz erken
    Bindirimede tobb ve reis itiraz etti
    mesajı tobb yeter diyerek vermişti zaten
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

TCMB: Salgına bağlı kısıtlamaların ekonomi üzerindeki aşağı yönlü etkileri, geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğine kıyasla daha sınırlı seyretmekle birlikte, hizmetler ve bağlantılı sektörlerdeki yavaşlama ve bu sektörlerin kısa vadeli görünümüne dair belirsizlikler devam etmektedir

TCMB: İktisadi faaliyet güçlü bir seyir izlemektedir

TCMB: Salgın döneminde sağlanan yüksek kredi büyümesinin birikimli etkileriyle güç kazanan iç talebin cari işlemler dengesi üzerindeki olumsuz etkisi devam etmektedir. Diğer taraftan, finansal koşullardaki sıkılaşmayla birlikte son dönemde kredi büyümesi yavaşlamaya başlamıştır

TCMB: İç talep koşulları, döviz kuru başta olmak üzere birikimli maliyet etkileri, uluslararası gıda ve diğer emtia fiyatlarındaki yükseliş ve enflasyon beklentilerindeki yüksek seviyeler, fiyatlama davranışları ve enflasyon görünümünü olumsuz etkilemeye devam etmektedir

TCMB: Kasım ve Aralık'ta gerçekleştirilen güçlü parasal sıkılaştırmanın krediler ve iç talep üzerindeki yavaşlatıcı etkilerinin daha belirgin hale gelmesi bekleniyor, böylelikle enflasyon üzerinde etkili olan talep ve maliyet unsurlarının kademeli olarak zayıflayacağı öngörülüyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 562/996 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •