Sayfa 159/996 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Neo kim... ?
    Matrixi izledinizse piyasa , izlemedinizse seçilmiş kişi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
    türkiye'nin çin'den çin'in almanya'dan aşı alması

https://eksisozluk.com/turkiyenin-ci...?a=popular&p=3
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. farazi, dolar 8'den 10'a gitse, artış %25. piyasada mal fiyatlarındaki artış minimum %25, üstüne bir de faiz artarsa-faiz arttı zammı.

bu süreçte enflasyon yine %11-15 gibi birşey çıkarsa, ki daha altıda çıkarılabilir; maaşlar buna göre artacak.

arada kaynayan kim? zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapma durumu sanırım buradan çıkıyor. ne anladım ben bu işten? gidip başka bir ülkede yaşamak, bir süre sonra daha anlamlı gelmeye başlıyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
    The Telegraph gazetesi ilginç bir iddiaya/habere yer vermiş: Habere göre İtalya vatandaşı bir Türk kökenli kişiye mit ulaşıp, Avusturya mv olan Türk kökenli birini öldürme emri vermiş. Adam bu emri gerçekleştirmemiş ve gidip Avusturya polisine teslim olmuş.

Bana çok da inandırıcı gelmedi ama bilemiyorum...

https://www.yahoo.com/news/turkey-or...172955555.html
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. crash çi kardeşler vardı, ne zamandır görünmüyorlar. belirli zamanlarda mı ortaya çıkıyorlar? fikrim yok. duyan-gören var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim, hem fikiriz. Aslında bu bir girizgahtı, devam edeyim o halde, etkileşime hasretiz ya, eskiden forum çok güzeldi..

Ekonomik simülasyonlar yapılıyor, kararlar böyle alınıyor, lafını duyduğumdan beridir, (nereden duydum hatırlamıyorum), çok benimsemiştim, başka türlüsü de düşünülemezdi diye de eklemlemiştim içimden. Matematiksel olarak bir model olmalıydı. Sonra biraz google'layınca, Taylor denklemi McCallum Kuralı gibi matematiksel modelleme çabalarını gördüm. Misal;

http://www.ekonomikyaklasim.org/full...1409706473.pdf

Dolayısıyla, her ne kadar matematik güncelimi yitirmiş olsam da, bunlar yapılmalı, yapılıyordur. Ekonominin, çokça gördüğümüz şekilde, her bakan gözün farklı yorumladığı (iç siyasete alet edildiği) bir Picasso tablosu olmadığını düşünüyorum. Bu işin bir matematiği var. Varsa bilginiz paylaşırsanız veya yol gösterirseniz sevinirim, doktora tezi olur, bir bilgisayar programı olur v.b.

Saygılar.
    Ben teşekkür ederim üstat, nacizane bazen aklıma esenleri paylaşıyorum bende. Okuduklarım yazdıklarımdan çok daha fazla elbette 🙂

İş hesaba kitaba gelince her menkul kıymetin bir fiyatlama modeli vardır. Ancak her piyasanın da bir piyasa yapıcısı vardır. Piyasa yapıcı ciddi kar realizasyonu yapacağı zaman genelde teknik ya da teorik kapsamda hareket etmez. Daha doğrusu büyük fiyat değişikliklerinin olacağını iyi kötü anlarız ve bekleriz de.. ancak zamanını kesinlikle tahmin edemeyiz. Mesela, 1929 öncesinde, meşhur iktisatçı fischer borsadaki fiyatların artık bir daha düşmemek üzere istikrar kazandığını iddia etmiştir.
    Veya, 1987 yılında bir günde yüzde 20 göçen dow jones piyasa yapıcı hariç herkesi terste bırakmıştır. Burada greenspan komplosuna girmek istemiyorum 🙂 Benzer şekilde 2008 resesyonunu pek çok kişi bekliyordu, ancak lehman sabahını kaç kişi tutturmuştur merak ediyorum. Py sizin likit kalabileceğinizden çok daha uzun süre ters fiyatlamaya muktedirdir..

Piyasa yapıcıların hareket tarzını anlamak için salt teori yada matematik çoğu zaman yetersiz kalır.
    ytd..

JPMorgan, 100-150 baz puan seviyesinde bir faiz artırımının TCMB'nin*kredibilitesinin yeniden tesis edilmesi için yeterli olabileceğini, ancak TCMB'nin gelecek hafta faizi 200 baz puan*artırmasını beklediklerini vurguladı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8. Ayakkabı kutusu gününüz kutlu olsun arkıdişler

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 159/996 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •