Sayfa 29/382 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon
Arama sonucu : 3056 madde; 225 - 232 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    ya agacığım, borsa aşağıya şelale yapacak, bak dolar bazlı grafiğe gör ters bayrak formasyonunu daha ne deyim be agam
    Sn.Bigmaster bu durumda 2 ay önce 84000 leri görmüş borsa şelale yapabilir.. Olmaz diye birşey yok..

Şelale formasyonu 70,000 leri görecek demektir...

Her zaman derim rasyonel olalım ve her fikri değerlendirelim..

70,000 lere şelale formasyonu ile gelen BORSA da USD ın 10 TL olması gerekir... Bu durumda Türkiye'de ekonomi batar. Şirketlerin hepsi iflas eder. 10 TL yi dahi beklemek anlamsızdır 7 TL de 3 ay kalın KCHOL SAHOL dahi dayanamaz..

Koç Holding ve Sabancı Holding para politikasındaki belirsizlikler dolayısı ile duman olurlar. Duman olan Koç ve Sabancı beraberinde Emlak piyasasını çökertir.. Emlak piyasası ile elinizde hangi tür gayrimenkul arsa, daire, dükkan hepsinin ederi bir anda SIFIR olur..

Mesela Suriye nin Musul kentinde ana caddede 10 yıl önce 3 katlı bir dükkan 500,000 USD ediyor idi ise; şu an SIFIR usd dır... Her tür batan ekonomilerde gayrimenkul sağlam yatırımdır diye birşey yoktur...

TR de sizin kurduğunuz ekonomik formasyona göre durum budur...

Şirketler, firmalar, emlak piyasası çökünce bunlara kredi veren bankalar geri ödeme alamazlar ve domino etkisi ile bankalarda batar...

Sn. BigMaster o zaman sizin bu şelale formasyonuna göre USD alıp bu bankalara dahi yatırmamış olmanız gerekir.

Çünkü zincirin son halkası Bankalarda iflas edince bankaya güvenip yatırdığınız USD ı çekmeniz mümkün olamaz. El konulur demek istemiyorum, lakin ödenemez...

Bu durumda size iki seçenek kalıyor....

1 ) USD alıp İsviçre bankalarında hesap açtırıp komisyon ücretinede razı gelip USD ları oraya yolladınız...

Ya da;

2) Külçe Altın alıp yerini sadece sizin bildiğiniz bir yere gömdünüz.

Bunların dışında bir seçenek sizi doğrulamaz, sizi spekülatör durumuna getirir...

Merak ettim, yukarıdaki 2 seçenekten hangisini uyguladınız?

Bol Kazançlar...

2.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Ek 20577

Bu ilk durak beklentim 5,20 TL dir..
    Dolar tadını aldığı seviyeleri bir daha geri dönmemek üzere mutlaka test eder. Dolardaki düşüş tamamen ABD ile ilişkilerin düzeleceği beklentisidir. Yargıda şeyi şey edip papazı saldılar ama ne hikmetse ABD den tek bir olumlu hamle gelmedi. Ne demir çeliğe uygulanan ek vergi nede 2 bakanımıza uygulanan yaptırımdan geri adım atmadılar. Ülkenin ekonomisi o kadar kırılgan bir duruma geldi ki yarın ABD Türkiye ilişkilerinin kötüleşeceği yönünde en ufak bir açıklama gelse dolar test ettiği 7.20 seviyesini 2 günde kırabilir. Bahçeli geçen salı grup toplantısında yerelde ittifak yok dedi dolar anında 5.87 yi test etti. Ak kadrıolar hemen olayı çevirip yerelde uzlaşamadık cumhur ittifakında sorun yok açıklamaları ile durumu kurtardılar. Bahçeli Akp ye kızıp cumhur ittifakını attıyorum dese dolar anında 7 TL yi görme ihtimali var. Birde doalrın söylediğiniz seviyelere düşmesi hem döviz borcu olan şirketlerin alımı hemde dolarını 7 TL civarı satıpta fırsat kollayan vatandaşların alımı ile hemen atağa geçme ihtimali yüksektir. Dolardaki bu düşüşlerin geçici olduğunu düşünüyorum. anında 20-30 kuruş artması ve anca 4-5 günde süzüle süzüle aynı seviyelere dönmesi bunun göstergesidir. Dolar şhortlayanlar bir gün test bir açıklama veya gelişmede doalrın sert yükselişi ile bacaklarınından tavana asılacaklarını gözardı etmemeliler.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,415
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Merak ettim, yukarıdaki 2 seçenekten hangisini uyguladınız?
    burada oluşumuzun sebebi, konuları tartışmak,fikirlerimizi ortaya koymaktır., lakin kimse kimseye paranı neyaptın tarzında hesap soramaz , soru işareti koyarak adeta cevap ver yaklaşımında olamaz,herkez haddini bilecek, cevap verme zahmetine girme, size karşılık vermeyeceğim

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Ek 20577

Bu ilk durak beklentim 5,20 TL dir..
    Ağam o çizginin bir paralelini de tepeden atmak icap eder o vakit. O çizgi bugünlük kaçı gösterir acep.

Cumhurun kendi kararlarını verebilme sürecimiz gelişerek devam eder inşallah.

Bu vesileyle, imar planlarının ilgili beldede yaşayan halkın referandumuna sunularak yürürlüğe girebilmesi temennimi tekrarlıyorum.

Doğrudan demokrasiye her gün bir adım daha yaklaşalım...bea..!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

5.54 civarı usd. 5.30 uygundur. Ora son alım için rezerve bakalım kısmet.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    5.54 civarı usd. 5.30 uygundur. Ora son alım için rezerve bakalım kısmet.
    Seninde rezervlerin masallahi var.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Seninde rezervlerin masallahi var.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son 30k lık duruyor ağam. Hatta 33-35 olacak bu fiyatlardan

Sayfa 29/382 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •