Sayfa 20/124 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 153 - 160 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by denklem Yazıyı Oku
    herkesin durumu iyi anlması için şöyle anlatayım:benim bir dükkanım var ve bir arkadaşa 100bin ver bana ortak ol diyorum.oda tamam diyor.ama benden aldığın parayı ne yapacaksın diye soruyor.bende gene bu dükkana harcıyacağım diyorum.oda ooo iyi o zaman diyor hemen ortak oluyor.
    şimdi ikinci durum:iki kişi bir dükkana ortağız.ben diğer ortaağı ortaklıktan çıkarmak istiyorum ve bir arkadaşa 100 bin ver ortak ol diyorum.
    siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.
    bu halka arza ben katılacağım.diyelim ki katılım yarıyarıya düştü ee o zaman yüzde üç gelmezde yüzde altı gelir.10 tavan gitmezde 4 tavan gider.her türlü üç beş tavanı vardır diye düşünüyorum.hatta katılım çok az olurda umarım biraz hisse düşer şöyle yüzde 20 falan.iki tavan gitse bile yeter bana.yatırım tavsiyesi değildir.evdeki hesap çarşıda yanılabilir.
    Yuzde 76 sını ky ya verecekler. Eğer alan kurumsallar yuzde onda satışa geçerse iş değişir..ky de panikle mal satarsa işler tersine dönebilir.. Yada satış gelse bile ky fiyata bakmadan bır sure alım gonderırse dediğiniz gibi en kotu yuzde elli gıder.. Kurumsallar beklenen talebi yapmazda, talep az geldi veya gelmedi denirse o zaman ruzgar tersine döner.. Dıkkat edilmesi gereken bir halka arz..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

2.  Alıntı Originally Posted by denklem Yazıyı Oku
    herkesin durumu iyi anlması için şöyle anlatayım:benim bir dükkanım var ve bir arkadaşa 100bin ver bana ortak ol diyorum.oda tamam diyor.ama benden aldığın parayı ne yapacaksın diye soruyor.bende gene bu dükkana harcıyacağım diyorum.oda ooo iyi o zaman diyor hemen ortak oluyor.
    şimdi ikinci durum:iki kişi bir dükkana ortağız.ben diğer ortaağı ortaklıktan çıkarmak istiyorum ve bir arkadaşa 100 bin ver ortak ol diyorum.
    siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.
    bu halka arza ben katılacağım.diyelim ki katılım yarıyarıya düştü ee o zaman yüzde üç gelmezde yüzde altı gelir.10 tavan gitmezde 4 tavan gider.her türlü üç beş tavanı vardır diye düşünüyorum.hatta katılım çok az olurda umarım biraz hisse düşer şöyle yüzde 20 falan.iki tavan gitse bile yeter bana.yatırım tavsiyesi değildir.evdeki hesap çarşıda yanılabilir.
    Sayın denklem bu konu hakkında detaylıca yazdım önceki sayfada sanırım okumadınız. 1. durumun olduğu bir tane örnek gösterir misiniz?

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    evet hayirli olsun arkadaslar
    Sayın Hayek merhabalar. Önceki halka arzlarda yorumlarınızı görüyorduk. Arzumla ilgili yazınız olmadı sanırım yada ben görmedim düşüncelerinizi merak ediyorum. Cevap yazarsanız sevinirim.

Ben şahsen bu halka arza katılmayacağım; nedenlerini önceki sayfalarda yazdım.
    Öte yandan katılanlara bol kazançlar dilerim. Daha önceki halka arzlar trendin tamemen ticari verilerle ilgili olmadığını zaten ortaya koydu o yüzden (her ne kadar hemfikir olmasam da) kazanç beklentisi içinde olunmasını da normal karşılıyorum.

Her ne kadar katılmayacak olsam da ilgiyle izleyeceğim çünkü bu halka arz piyasanın risk iştahı ile ilgili güzel bilgiler sağlayacak bana ve 2021 ilk yarısında heyecanla beklediğim bazı halka arzlar öncesi bu bilgi çok faydalı olacak.

ytd

5. Halka arzın başarılı olmasının ticari verilerle alakalı olmadığını düşünenlerdenim. Peki arzum halka arzı nasıl olur ? Kanımca talep edilen lotun yüzde 5 ila 10 arasında bir karşılanma olur. Bir hafta boyunca tavan yapar gider demek çok zor. Bakalım nasıl olacak?!

6. malın çoğunluğunun küçük yatırımcıya verilmesi bence dezavantaj değil aksine avantaj. kervanın gidememesinin temel sebebi kurumsalların yüzde otuzu görünce satmaya başlamasıydı. ky halka arzlarda en az yüzde yüze alıştı o yüzden erken satış yapmıyor.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Benim anlamadığım adamlar niye açıkça yazıyorlar, halka arzdan gelen para şirkete girmeyecek ortaklardan biri alacak diye? Bu para en uygun şekilde değerlendirilecektir falan niye demiyorlar? Ya da başka ülkelere açılacaz da diyebilirler, arzdan sonra 3-5 tane ülkeye biraz mal gönderse falan filan...Sanki bu arza sakın katılmayın haaa dikkat mı demek istiyorlar.
    Bu arzda istenen yani ky'nin talep ettiği miktarların %50'sinden fazlasını, hatta belki %100'nü vereceklerini düşünüyorum. Ky'de benim gibi düşünüp aklınca işini garantiye alıp ilk günden tüm hisselere çakmaya başlarsa seyredin o zaman kıyımı. Tabi benimki sadece bir beyin fırtınası...4-5 tavan da yapabilir. Herkesin fikri kendine

8. Ya şimdi ben günlük vadelideki paramı teminat göstersem vade bozulmaz değil mi çıkan miktarı en son gün hesapta tutsam

Sayfa 20/124 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •