Sayfa 5/124 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 33 - 40 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Adamlık edip yurt disi kurumsala peşkeş cekmemisler

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by angaralı umut Yazıyı Oku
    Dağıtım oranları: Yurt içi bireysel %74, yurt içi kurumsal %25, şirket çalışanları %1.

Kervan Gıda halka arzında oranlar YİB %30, YİK %50 ve Y Dışı K %20 şeklindeydi.

Bireysel yatırımcının, bir önceki halka arza göre oransal olarak daha fazla lot alması sözkonusu. (Talebe göre değişir tabii ki.)
    Bu şirketi bu fiyattan hangi yurtdışı kurumsal şirkete satabilirdi ki zaten¡¡¡

Yurtdışını geçtim yerli kurumsala bile satamazdı. Ancak küçük yatırımcılara bu tavan furyasında satabilirdi ki öyle de oluyor.

3. tüm varlıgı 460 milyon.300 milyon borcu var.şirketin yarısını çoğu küçük yatırımcıya 250 miyona satıyorlar.2020nin ilk 9 ayında 44 milyon kar var.oda bu yıl iyi artırmış.geçen yıllarda çok daha düşük karı.şirket iyi olsaydı zaten çoğunu bize satmazlardı.yabancı ortak uyanık.paylarını diğer ortaklara satsa az para verecekler biliyor o yüzden halka arza gidiyor.genede satarlar bizde alırız ama tehlikeli.işler bir bozarsa fiyatı dokuz on tl lere düşer.

4.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Hayır 16.12 Çarşamba günü nakite dönülmesi gerekiyor

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Uyarınızı okumadan önce, hata yaptığım aklıma geldi ve düzeltmek için sabah sabah foruma girdim. Ancak siz hızlı davranmışsınız. Yine de özür.
    Son düzenleme : angaralı umut; 12-12-2020 saat: 08:38.

5.  Alıntı Originally Posted by SER Yazıyı Oku
    Bu şirketi bu fiyattan hangi yurtdışı kurumsal şirkete satabilirdi ki zaten¡¡¡

Yurtdışını geçtim yerli kurumsala bile satamazdı. Ancak küçük yatırımcılara bu tavan furyasında satabilirdi ki öyle de oluyor.
    1- Haklısınız. Ancak şunu unutmamak gerekli: Bu yıl halka arz edilen hisseler, PD/DD oranlarının yüksek olmasına rağmen tavan serisi yaptı. Diğer bazı tahtalarda da, öz sermayesini yemiş firmalar bile uzaya gitti.

2- Bu demek değil ki, kesinlikle Arzum'da da böyle olacak. Şirketin mali yapısının sağlam olmadığı ortada. Aksi savunulmadı zaten. Her şey olabilir. Herkesin aklı kendine. Kimse kimseye katıl ya da katılma deme hakkına sahip değil.

3- Yurt içi kurumsallar için %25
    pay ayrılmış. Yüksek ihtimalle onlardan da fazla talep gelir. Bununla birlikte, tahta açıldıktan sonra %10, %21 görünce tamamen elden çıkarırlar gibi geliyor bana.

4- Ayrıca yurt dışı kurumsal yatırımcı çok akıllıymış da, yerli kurumsal ya da bireysel yatırımcılar değilmiş gibi düşünmek doğru değil (Yanlış anlaşılmasın, bu forumda öyle iddia edildi demiyorum.) Paranın dini, imanı, yerlisi yabancısı olmaz. Bu iş kâra bakar. Yabancı yatırımcılar, çok sağlam olan banka hisselerine, dünyadaki ya da ülkedeki trende göre sürekli olarak girip çıkıyorlar.
    Son düzenleme : angaralı umut; 12-12-2020 saat: 09:17.

6. Aracı kurumların fiyat tespit raporları her zaman "fiyat makul" sonucuyla düzenleniyor. Bu yıl düzenlenenlerde istisna görmedim. Daha önceki yıllarda olmuşsa bilemem.

Ancak Arzum'la ilgili raporlarda bu kez sürpriz sonuçlar çıkabilir. Çok dikkatle okuyup değerlendirmek gerekiyor.

7. BÜYÜK bankaların ve yatırım kuruluşlarının, Vakıf Yatırım hariç, hiçbiri hisse senedini teminat olarak kabul etmiyor. İş yatırım yine konsorsiyumda yok. Bu yatırım kurumları yatırımcısını diğer yatırımcılar karşısında dezavantajlı konuma düşürdükleri için mi BÜYÜKler?
    Hisse alırken de beceriksizler. Anlaşılır gibi değil.

8. "Daha önce Bloomberg HT yayınında halka arz başvurusunu değerlendiren Arzum Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı "Bize yatırım yapan fon hisselerini halka açmaya karar verdi. Arzum penetrasyonu yüksek bir marka, bize evlerinde yer verenlere bu sefer bize ortak olun diyoruz. Bu stratejiyle bize yatırım yapan fonla birlikte bu kararı verdik. Yabancı yatırımcının yüzde 49'luk payı var şirkette. Maksimum yüzde 47,5'inin halka arzı öngörülüyor. Şirketteki yabancı yatırımcı bir fon. Dolayısıyla halka arz geliri onlara gidecek." ifadelerini kullandı."

Sayfa 5/124 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •