Sayfa 18/124 İlkİlk ... 816171819202868118 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 137 - 144 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

1. Son madde önemli önceki sayfada değinilmiş şahsen arz sonrası fazla beklemem kağıtta.

Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

2. Arkadaşlar ben uyarayım, isteyen fikrime katılır istemeyen katılmaz. Kervan Gıda halka arz oldu, millet 1 lot 5 lot ancak alabildi. Teminat gösterdiğinin %3'ünü ancak alabildi. Kağıt 1 hafta tavan yaptı ama tabi satan olmadığı için ky lot sahibi olamadı. KY lot sahibi olabilmek için tavandan emir girdiği günde tavandan açılıp %10 düştü, ertesi gün %5 düştü. Başınıza gelecekler bundan başka bir şey değil. Halka arz edilmiş hisselerin grafiğine bakıp vay anasını 10 gün tavan yapmış falan diye hayaller kurmayın. O tavanlarda sizin elinizde zaten ancak yarım ekmek döner parası kadar lot oluyor, yen lot alabilmek için sıraya giriyorsunuz ama alma şansınız neredeyse yok denecek kadar az. Alabildiğiniz gün geçmiş olsun, bir güzel tabana kitliyorlar.

Dediğim gibi bunları bilin, üç beş lot için de paranızı bağlamayın. Benim tavsiyem budur. Ben tecrübe ettim, siz etmeyin. Hisse iyiymiş, güçlüymüş, sağlammış hepsi hikaye. Tüm kurumlar kendi aralarında gayet iyi iletişim halindeler, çok da güzel paslaşıyorlar, golü de küçük yatırımcıya atıyorlar. Bir kişiyi kurtarsam kardır. Bu yazımı bütün halka arzlarda yazacağım. Ben yandım, başkası yanmasın.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3. Üzüldüm doğrusu.. Ky mala ulaştığı an genelde arzlar şelale yapıyor.. Dıkkatli olmakta fayda var.. Kervan derinliği olan bır hısse idi.. Aman dikkat edelim.. Bu arzlar böyle gitmez çok can yakarlar, herkes kazanamayacağına göre birileri zarar etmeli..

Alıntı Originally Posted by Emilyo Butragenyo Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben uyarayım, isteyen fikrime katılır istemeyen katılmaz. Kervan Gıda halka arz oldu, millet 1 lot 5 lot ancak alabildi. Teminat gösterdiğinin %3'ünü ancak alabildi. Kağıt 1 hafta tavan yaptı ama tabi satan olmadığı için ky lot sahibi olamadı. KY lot sahibi olabilmek için tavandan emir girdiği günde tavandan açılıp %10 düştü, ertesi gün %5 düştü. Başınıza gelecekler bundan başka bir şey değil. Halka arz edilmiş hisselerin grafiğine bakıp vay anasını 10 gün tavan yapmış falan diye hayaller kurmayın. O tavanlarda sizin elinizde zaten ancak yarım ekmek döner parası kadar lot oluyor, yen lot alabilmek için sıraya giriyorsunuz ama alma şansınız neredeyse yok denecek kadar az. Alabildiğiniz gün geçmiş olsun, bir güzel tabana kitliyorlar.

Dediğim gibi bunları bilin, üç beş lot için de paranızı bağlamayın. Benim tavsiyem budur. Ben tecrübe ettim, siz etmeyin. Hisse iyiymiş, güçlüymüş, sağlammış hepsi hikaye. Tüm kurumlar kendi aralarında gayet iyi iletişim halindeler, çok da güzel paslaşıyorlar, golü de küçük yatırımcıya atıyorlar. Bir kişiyi kurtarsam kardır. Bu yazımı bütün halka arzlarda yazacağım. Ben yandım, başkası yanmasın.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

4.  Alıntı Originally Posted by Emilyo Butragenyo Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben uyarayım, isteyen fikrime katılır istemeyen katılmaz. Kervan Gıda halka arz oldu, millet 1 lot 5 lot ancak alabildi. Teminat gösterdiğinin %3'ünü ancak alabildi. Kağıt 1 hafta tavan yaptı ama tabi satan olmadığı için ky lot sahibi olamadı. KY lot sahibi olabilmek için tavandan emir girdiği günde tavandan açılıp %10 düştü, ertesi gün %5 düştü. Başınıza gelecekler bundan başka bir şey değil. Halka arz edilmiş hisselerin grafiğine bakıp vay anasını 10 gün tavan yapmış falan diye hayaller kurmayın. O tavanlarda sizin elinizde zaten ancak yarım ekmek döner parası kadar lot oluyor, yen lot alabilmek için sıraya giriyorsunuz ama alma şansınız neredeyse yok denecek kadar az. Alabildiğiniz gün geçmiş olsun, bir güzel tabana kitliyorlar.

8 Aralık salı akşamı kapanışta emir veren küçük yatırımcılar hisselerini değerlendirdiler. Ben ve forumdaki birçok arkadaş o gün alım yaptık. Hala o günkü fiyatın altına düşmüş değil(13,16 idi fiyat). 10 milyon lot hacmi geçmişti o gün. Küçük yatırımcı lot sahibi oldu yani bir noktada. Kar da etti.

photo5952013950390482184.jpg

Bahsettiğiniz büyük oyuncular sadece halka arzda mı paslaşıyorlar, her türlü hissede aynı oyun dönemez mi? Buna göre bu sitede işimiz olmamalı, zira adı hisse.net.

Herkes riskli olduğunu biliyor, risk olmasa evi arabayı satalım zaten. Riski kendimizce analiz ediyoruz işte.

5.  Alıntı Originally Posted by bogazici Yazıyı Oku
    8 Aralık salı akşamı kapanışta emir veren küçük yatırımcılar hisselerini değerlendirdiler. Ben ve forumdaki birçok arkadaş o gün alım yaptık. Hala o günkü fiyatın altına düşmüş değil(13,16 idi fiyat). 10 milyon lot hacmi geçmişti o gün. Küçük yatırımcı lot sahibi oldu yani bir noktada. Kar da etti.

photo5952013950390482184.jpg

Bahsettiğiniz büyük oyuncular sadece halka arzda mı paslaşıyorlar, her türlü hissede aynı oyun dönemez mi? Buna göre bu sitede işimiz olmamalı, zira adı hisse.net.

Herkes riskli olduğunu biliyor, risk olmasa evi arabayı satalım zaten. Riski kendimizce analiz ediyoruz işte.
    Dostum bu piyasada öyle çok yenı arkadaş varki herkes senın gıbı bu işin tozunu yutmuş değil.. Yenı olan bu arkadaşlar çok dıkkat etmeli halka arzda bır muddet alamadıktan sonra artık alım için uğraşılmamalı hele derinliği olan bır hısse ise hıc yaklaşmamalı.. Aksı takdirde kısa vadede buyuk zararlar edebiliriz..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Arkadaşlar Arzum’da Küçük Yatırımcıya dağıtılacak oran %74, Kervanda bu oran daha düşüktü diye biliyorum. Bunun artısı eskisi nedir? Sonuçta büyükler de mal toplamak isteyeceklerdir.

7.  Alıntı Originally Posted by Emilyo Butragenyo Yazıyı Oku

Olayı güzel özetlemişsiniz.
    Esen'135 lot alabilmiştik arzdan. Kervandan genelde belirttiğiniz miktarlarda alındı. Bir yarım ekmek döner paralık lotla tavan sarhoşu oluyoruz. Kimi küçük yatırımcı da yedinci günün tavanından mal kapmak için yarışıyor. Sonuçta biyükler küçüklerin iştihasını kullanıyor.
    Ben 4. gün parça parça satmaya başladım Kervan'da. Düne geldiğimizde ödediğim parayı aldım. Kalanlar için rahatım. Ama ben 4. gün satmaya başlarken 7. gün tavandan mal alışı giren varsa sızlanmasın kardeşim.
    Bir de şu var: Kardeşim, birinci, ikinci gün ky mal alabilse o kadar tavan yaptırırlar mı? Düşünmek lazım.

8. Birşey sormak istiyorum vadeli mevduat blokesi ile halka arza katılım yaparsak vadesine 15 gün var diyelim,50000 tl vadeli mevduatım var,bu tutarı blokeye alacak talep gerçekleştiği zaman oransal olarak hakkıma ne kadar pay düşerse(diyelim %5 verdi) 2500 TL yi cuma akşamına kadar vadesiz hesabıma yaptırsam parayı vadesiz hesaptan çekermi, yoksa vadeli mevduatın tamamını mı bozar, boş yere mevduat faizinden olurmuyuz.

M2003J15SC cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 18/124 İlkİlk ... 816171819202868118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •