Sayfa 71/124 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon
Arama sonucu : 988 madde; 561 - 568 arası.

Konu: ARZUM - Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. Tic. A.Ş.

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Arzum halka arzını diğer halka arzlarla karıştırmayın. Arzum, halka açıldıktan sonra portföyündeki Arzum hisselerini satıp pozisyonunu kapatacak; fon, yabancı, aracı kurum, tahta yapıcı yok denecek kadar az. Şirketin halka açık kısmının %75'i zaten bizlerde. Yerli aracı kurumlarda ise sadece 8.052.500 lot var. Bu, 8 milyon lotun en az yarısı da patron anlaşmalı tahta yapıcılardadır diye tahmin ediyorum. Dolayısıyla ilk tavanın bozulduğu gün satışa çıkacak belki 3-4 milyon civarı lot olacak ki piyasa bunu hızlı bir şekilde sönümleyip tahta yapıcı yoluna devam edebilir. Bu yükseliş nerede durur en küçük bir fikrim yok ama son dönemdeki halka arzlardan farklı bir ortaklık yapısı var Arzum'da. Yazdıklarımı salim kafayla okuyup anlamaya çalıştığınızda hak vereceksiniz. 17 liradan halka arzdan düşük miktarlda pozisyon açan onbinlerce yatırımcı var. Gördüğünüz gibi kimse satmıyor. Satmaz çünkü 50 liraya giden hisseyi satsa 200-300 lotu olsa ne kazanacak, 50'ye gidip 30'a inse ne kaybedecek.

Bu sebeple, Arzum'un bir destan yazacağını düşünüyorum.
    Ben de size katılıyorum Sn. Mzffr. Arzum düzgün yönetilen(bkz ödüller), düzenli kar eden, büyüyen ve bilinen bir şirket. Türk kahvesini yurtdışında tanıtma çalışmaları ile de benim gönlümü kazanmıştı.

Bunun yanında fona kardan pay veriyordur diye düşünüyorum. Bu da temettü vermeye alışkın olduğunu düşündürüyor. 4 sandalye bir masa şirketlerin fiyatlamasını görünce, az da olan Arzum hisselerime sıkı sıkı sarılıp, fırsatlarda da büyütmek hedefim.

Sesli düşündüm, yatırım tavsiyesi değildir.

2. Arzum

Selamlar, Arzum da fon ve emeklilik toplam 4 hisse verildi. Toplam talep 270 kurum. 4m/270:14 500 lot yapar. Kısacası ne küçük yatırımcı ne de fonlarda 15 bin hade 20 bin olsun hisse yok.tüm bu nedenle tavanı yıkacak bir lot kimsede yok. Cahil cahil diğer halka arzlarla kıyaslamayın. Ben aracı kurum üst yöneticileri görüştüm. Hisse ile ilgili kimse bir şey diyemez çünkü emsali yok. Birisi de kurumsalın yarısı tahta yapıcıda demiş. Önce takasa bakın sonra konuşun. Kurumsal talep 10 kat geldi. Nasıl kendine versin.benim hedefim bu hissede çok yüksek

3. Arzum kaç tavan anketim var tweeterda, şuan ki durumda küçük yatırımcı en az 7-10 tavan daha beklemekte. İsteyenler katılabilir. İstatistiksel veriler iyi bir katılımda ciddi doğru sonuçlar verecektir. Arzumda hissenin nerelere gideceğini KY belirleyecektir.birisi şöyle diyebilir : ya birisi tavandan hisseleri toplayıp tahtayı yönlendirirse. Tahtada talep çok olduğundan bu da mümkün değil maalesef

Alıntı Originally Posted by Uzman61 Yazıyı Oku
    Selamlar, Arzum da fon ve emeklilik toplam 4 hisse verildi. Toplam talep 270 kurum. 4m/270:14 500 lot yapar. Kısacası ne küçük yatırımcı ne de fonlarda 15 bin hade 20 bin olsun hisse yok.tüm bu nedenle tavanı yıkacak bir lot kimsede yok. Cahil cahil diğer halka arzlarla kıyaslamayın. Ben aracı kurum üst yöneticileri görüştüm. Hisse ile ilgili kimse bir şey diyemez çünkü emsali yok. Birisi de kurumsalın yarısı tahta yapıcıda demiş. Önce takasa bakın sonra konuşun. Kurumsal talep 10 kat geldi. Nasıl kendine versin.benim hedefim bu hissede çok yüksek
    Kurumsalların yarısı patron danışıklı tahta yapıcıdadır diye tahminde bulunan benim. Bu bir tahmin. Takastan argümanımı çürütecek manzarayı nasıl çıkardığınızı anlatırsanız tartışalım. Diğer yazdıklarınızın hepsine katılıyorum. Gerçekten böyle bir halka arzın örneği şu ana kadar BIST'te yaşanmadı. Yükselişin nerede duracağını kimse bilemez.

ARZUM 2 günlük takas

Alıcı:

Satıcı:

6. Bunu bir aracı kurum ancak hisseye talep gelmez ise yapabilir. Takastan her bir lotu takip edebilirsiniz, ayrıca her bir aracı kurum talebinin yaklaşık onda biri oranında hisse dağıtımı yapıldı bu da 15 bin lot yapar. Soru ve cevabı aslında çok net nasıl dağıtımı yapan kurum kendine bir kaç milyon lot ayırabilir. Akıl ve mantık dışı bu tahmininiz.izahnamede zaten bunu yazması gerekir ki ben okudum yok öyle birşey

7. Takasa göre ilk gün zaten vakıf yatırım fonu. Muhtemel alış yerine satışa basmış. Hatalı işlemdir yoksa o fon yöneticini kovarlar. Kimse tavanda 36 milyon varken sat tuşuna basmaz

8. Fonlar umarım yüzde 60-80 arası ellerindeki 2-3 m lotu birkaç seans da elinden çıkarır. Tavanda muhtemel 10-15 m alıcı olursa rahatlıkla bu tutar karşılanır. Sonrasında hisse uzaya mı gider bilemem. Yatırım tavsiyesi değildir. Kimseye gidin tavandan hisse alın demem zaten Ky kolayca alacak kıvama geldiğinden iş işten geçmiş oluyor genelde😀

Sayfa 71/124 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •