Sayfa 810/1001 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860910 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 6,473 - 6,480 arası.

Konu: Viop - XXIX

Borsa Istanbul'da pozisyonumuz varsa;
    Duygusal varlıklarız ve özellikle stres altındayken duygularımız üzerinde nispeten az kontrol sahibiyiz.
    Kararlarımızın kalitesi ve piyasalarda olup bitenleri objektif olarak değerlendirme yeteneğimiz duygusal durumlarımızdan büyük ölçüde etkilenir.

2. Burada çok değerli bilgi ve tecrübe sahibi insanlar var en önemlisi de bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları ocak 2020 den bu yana yerli yatirimci 1.2 》2 milyon a ellerindeki pay senedi 1.2》1.72 trilyon TL yükselmiş yabanci takası ise 65 den 》48.72 e dusmus. Bu verileri nasil yorumlamak gerekir. 1. Sorum bu. 2.ise bist yönetimi tavan taban marjlarini eski haline getirse ve tüm bistte açığa satis yasağını kaldirsa etkileri nasil olur

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

3.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    Asıl senin hiçbir şey anlamadığın ortada.
    Bakmadan karalama yapıyorsun sadece

Oyunagelen adamın,bir kaç ay sonra aslında oyunagetiren adam olduğu anlaşılacak
    Koç Hocam kötü niyetle sormuyorum sadece meraktan, siz geçen hafta kendi başlığınızı açtırıp bu sayfaya veda etmemiş miydiniz?

4.  Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    Burada çok değerli bilgi ve tecrübe sahibi insanlar var en önemlisi de bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları ocak 2020 den bu yana yerli yatirimci 1.2 》2 milyon a ellerindeki pay senedi 1.2》1.72 trilyon TL yükselmiş yabanci takası ise 65 den 》48.72 e dusmus. Bu verileri nasil yorumlamak gerekir. 1. Sorum bu. 2.ise bist yönetimi tavan taban marjlarini eski haline getirse ve tüm bistte açığa satis yasağını kaldirsa etkileri nasil olur

Ben endeks 800 lerdeyken 160 bin olacak dediğimde, Ankaraya atom bombası dahi düşse borsa düşmez yükselecek dediğimde çok fazla linç edilmiştim bazı boş beleşler tarafından. Endeksin geldiği yer ortada. hatta 1 yıl içerisinde düşen topu topu 10-15 kağıt ya var ya yok.

Geldiğimiz bu fiyat ise artık pahalıdır. O zaman borsa 50 bin olacak diyenler şimdi dolar bazında ucuz, hala çok gidecek yer var demeye başladılar.

Borsaya dolar bazında bakıp zirve 5 cent diyor isen o zaman borsadaki toplam kar rakamlarına da dolar bazlı bakacaksın cahil
    kardeş.

Borsaya dolar bazlı nasıl bakılır anlatayım;
    Borsa 5 cent iken Borsadaki Tüm şirketlerin Toplam Karı 5 Milyar $ farz edelim.
    Borsa daki şirketlerin karının toplamı şuan 2 milyar dolar ediyorsa; Senin o 5 centlik zirven şuan 2 centtir. Yabancının hala satmasının sebebide budur. Yani şirketlerin TL bazında karlarını artırmaları sizi kandırmasın.

Yani endekse dolar bazlı bakıyorsan tüm birimleri dolara çevirip karlar dolar bazında nerelere düşmüş ona bakacaksın. pd/dd ye f/k ye dolar olarak bakacaksın. Bak bakalım dolar bazında endeks dipte mi zirvedemi?

Benim için artık 1,5 yıllık pörtföyü boşaltma zamanıdır.. Peyder pey satıp çıkma zamanıdır.

Çünkü artık 3 maçı bir araya getiremeyen. matematik bilmeyen herkes borsaya doldu.
    Reis seçim ittifakı kelimesini kullandı. Artık bura o 5 centlik zirvenin aslında aynısıdır.

Arif olan anladı. Saygılarla....

5.  Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    Burada çok değerli bilgi ve tecrübe sahibi insanlar var en önemlisi de bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları ocak 2020 den bu yana yerli yatirimci 1.2 》2 milyon a ellerindeki pay senedi 1.2》1.72 trilyon TL yükselmiş yabanci takası ise 65 den 》48.72 e dusmus. Bu verileri nasil yorumlamak gerekir. 1. Sorum bu. 2.ise bist yönetimi tavan taban marjlarini eski haline getirse ve tüm bistte açığa satis yasağını kaldirsa etkileri nasil olur

aslında sorduğun soruların cevabını sende biliyorsun gibime geliyor.. şahsi görüşümdür, tüm sorularının cevabını her açıdan negatif olarak görüyorum ben.. mal ky'lere yediriliyor, açığa satış yasağı kaldırılırsa hepsi patlayacak, neresinden bakarsan bak tamamen olumsuzluklar var..

CiciBebe Guest
    Bitcoin denen ne olduğu belli olmayan hayali birsey 40,000 $ oluyorsa açık fikirli olmak lazım..

CiciBebe Guest
    Balonsa balon illa trade etmek zorunda mısın git işine gücüne bak

8.  Alıntı Originally Posted by CiciBebe Yazıyı Oku
    Bitcoin denen ne olduğu belli olmayan hayali birsey 40,000 $ oluyorsa açık fikirli olmak lazım..
    bitcoin ile bisti bir mi tutuyorsunuz.. garip bir bakış açısı.. bence bitcoin ve blockchain konusunda biraz daha araştırma yapsanız onun 40.000 dolar değil daha nerelere gidebileceğini de hesaplamanız gerekir. bu çok uzun bir konu, burada yazmayla bitmez.

Sayfa 810/1001 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •