Sayfa 587/1009 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. Cumhur Örnek

Haftalık repo faizi %19,0'da. Bileşik faizi %20,9.
    Excel'de basit matematik yapalım.
    Nisan enflasyon rakamı ne gelirse yıllık rakamı nereye taşır:

* 0,85 => 16,19 (mevcut)
    * 1,25 => 16,65
    * 2,00 => 17,51
    * 2,50 => 18,09
    * 3,00 => 18,66
    * 3,30 => 19,01 (politika faizi)

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bunun tek yolu vazgecilmez urunleri uretebilen, fiyatlama gucu olan, surekli buyuyen sirketlerden hisse senedi almaktir..

Bana sormayin hangi sirketler diye..

Syg,
    Dudu hisse aliyorum.fakat performans alamiyoruz ne yazikki.onun icin trade yapiyorum.uzun sure tutmuyorum.

Bugün Vakıfbank özel bankacılıktan aradılar. Oranlarımız iyi dediler. Ben de dolar al sat yaptığım için gecelikte TL çeviriyorum dedim. Oran olarak gecelikte iyi değiliz ama aylıkta +1M için 19.60%, +500K için 19.00% verebiliriz dediler. Bence pazarlığa da açıklar. Ben hiçbir şartta bu dönem aylık düşünmediğim için işime yaramaz ama belki değerlendirmek isteyen çıkar. İlla devlet bankası olsun diyenler açısından, bilginiz olsun belli ki paraya ihtiyaç var.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Dudu hisse aliyorum.fakat performans alamiyoruz ne yazikki.onun icin trade yapiyorum.uzun sure tutmuyorum.
    Trade yapmak adamı yorar. Dudu Bey'e katılıyorum bu konuda. Al unut en iyisi. Yurtdışı borsalarına da bir bakın bence bu arada.

5. Konut sigortasi yaptir.Yaptigin harcamanin tamamini alirsin.
     Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Evde iç tesisatta yaklaşık 0,5 metrelik bir boruda su sızıntısı olmuş. Tam da banyonun göbeğinde. Bunu kotarmak için yapılan işlemleri ve istenen usta paralarını açıklıyorum. Ki burası mütevazi bir ilçe, büyükşehir filan da değil.
    Termal sistemle kaçağın yerinin tespiti: 450 TL
    Sucunun duvar ve zemin fayanslarını kırıp boruyu değiştirmesi: 550 TL (Duvar+zemin kırılan yer taş çatlasa 4-5 m2)
    Fayansçının gelip bu bölgeye yeni fayans döşemesi (fayanslar bizden olmak kaydıyla) : 400 TL
    Kaçağın denk geldiği yerde eski bir duşakabin vardı, o söküldü, teknesi olmayan sadece mermer+kapaktan oluşan yeni bir duşakabin sistemi yapıldı: 850 TL
    Ustaların her biri de yok malzemeye yok şuna yok buna çok zam geldiğini söyleyip durdular. Yaşadığımız ülke şu an bu durumda, biz 19 değil de 20 faiz nasıl alırız diye debelenelim.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Dün odeabank ve n kolay aradı 500k ve üstü paraya odea 1 yillik 20, 40 güne n kolay 19,5 verdi bende hayır dedim vadesi ne zaman bitecek diye sorup ikisi de not aldı bankaların bayram sonrasında paraya çok ihtiyaçları olacak galiba

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Dün odeabank ve n kolay aradı 500k ve üstü paraya odea 1 yillik 20, 40 güne n kolay 19,5 verdi bende hayır dedim vadesi ne zaman bitecek diye sorup ikisi de not aldı bankaların bayram sonrasında paraya çok ihtiyaçları olacak galiba
    Bence haftalık repoyla kuru zapt edemediklerinde, gecelik repo ve geç likidite penceresi uygulama potansiyeli yüksek bir tcmb oluştu. Ayrıca önümüzdeki hafta 32 gün bağlanacak mevduatların dönüşü mayısın son haftasına gelecek. Stopaj indirimi uzamama ihtimaline karşı mudi çekip daha güçlü girmek istiyor olabilirler.
    Kendi kendime beni aylıkta hangi oran cezbeder sorusunu sordum. Cevabım stopaj indirimi devam ederken +%30 olabilir aksi durumda gerçek enflasyon cayır cayır yakarken gecelikte devam edip al-sat fırsatları bana daha cazip geliyor. Bu arada +%30 verse dahi, 32 günden uzun bağlamam. 1994 ve 2001 yıllarını ve sonuçlarını aklımdan atamıyorum. Saygılar
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,165
    TL bir iluzyondur..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 587/1009 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon

Yer İmleri