Sayfa 23/1015 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 8120 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by Kuzen Yazıyı Oku
    Gecmis sayflarda tarihi gecmisi de dikkate alarak, o kadar degerlendirme yaptik.

Dolar matbaa da basiliyor diye bir dusunceyi dikkate almadigimiz dusunulebilir mi ?

Adam istedigi kadar basar, dunyadaki tum altini toplar istese, ama yapmiyor.

Neden diye dusunmek lazim.
    Neden diye düşündüm.

"Çünkü hiç bir ülke hesapsızca basılıp tuvalet kağıdına dönmüş bir paranın karşılığında altın rezervlerini "al hepsi senin olsun" diye uzatmaz" sonucuna vardım.

Geçtiğimiz yıllarda QE'ler sonrası altının onsu niçin fişekledi, dünyada savaş çıkmadığına göre insanlar neden 1 ons altın için 1700 dolar vermeye razı oldular, acaba altın mı aldılar yoksa dolardan mı kaçtılar diye de düşünmek lazım.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. "Çünkü hiç bir ülke hesapsızca basılıp tuvalet kağıdına dönmüş bir paranın karşılığında altın rezervlerini "al hepsi senin olsun" diye uzatmaz" sonucuna vardım.

1.341 tuvalet kagidina bir ons altin vermiyorlar mi ?

3. Alan Greenspan sormuş:

"İlginç olan nedir, biliyor musunuz? Altın hala önemlidir... Kendi kendime soruyorum, eğer altın bazılarının iddia ettiği gibi tarihi bir hatıradan başka bir şey değilse, bütün merkez bankaları, artı, IMF, artı diğer finansal kuruluşlar, bir trilyon dolardan fazla miktarda bir parayı, niye altın olarak tutuyorlar? Eğer iddia edildiği gibi altın değersiz ve anlamsız ise, niye herkes altın tutuyor?"

Linkteki videodan, soruyu Greenspan'in kendi sesinden dinleyebilirsiniz!

https://twitter.com/GOLDCOUNCIL/stat...12857228742658

4.  Alıntı Originally Posted by Kuzen Yazıyı Oku
    "Çünkü hiç bir ülke hesapsızca basılıp tuvalet kağıdına dönmüş bir paranın karşılığında altın rezervlerini "al hepsi senin olsun" diye uzatmaz" sonucuna vardım.

1.341 tuvalet kagidina bir ons altin vermiyorlar mi ?
    1.341 tuvalet kagıdı ise 1.341*4,32 ye karsılık gelen deger sizce nedir?

5. Ons güçsüz hala, bu sefer 1.360 dolara gidemiyecek gibi.
    Dünyada dolar değerleniyor dolar alınıyor bu sıra.
    O değerlendikçe bizde gram altın yükseliyor.

6. Bu sabah gram altınları komple dolar yaptım.
    İyikide yapmışım diyorum tabloyu görünce.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Altın iyidür

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Ons güçsüz hala, bu sefer 1.360 dolara gidemiyecek gibi.
    Dünyada dolar değerleniyor dolar alınıyor bu sıra.
    O değerlendikçe bizde gram altın yükseliyor.
    Şu QT'lerin ve faizin etkisi geçsin..seneye yada onun öncesi Eylül-Ekim gibi bir kez daha bakalım bence..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Henüz çok erken ancak not edelim..Bullard geçen gün şunları söylemişti;

St. Louis Fed Başkanı James Bullard faizlerin nötre yakın olduğunu ve Fed'in faiz artırmasına gerek olmadığını kaydetti
    Bugünde bunları;

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, getiri eğrisindeki düzleşmeden Fed'in sorumlu olduğunu söyledi

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, getiri eğrisindeki düzleşmeden Fed'den Fe'in sorumlu olduğunu söylerek, meslektaşlarını kısa vadeli getirileri, uzun vadeli Hazine getirilerinin üzerine çıkmaya zorlayan agresif politika sıkılaşmasından kaçınmaları konusunda uyardı.

Pazartesi günü New York'ta konuşan Bullard, "Bana göre, Fed'in getiri eğrisini tersine çevirecek kadar agresif olmasına gerek yok. Çünkü eflasyon görece düşük ve istikrarlı" dedi.

5 ve 30 yıllık getiriler arasındaki makas geçtiğimiz hafta daralarak Ağustos 2007'den bu yana en düşük seviyesine inmişti. Fed 2 veya 3 fazi artışı kararlarını takip ederse, tersine dönmüş bir getiri eğrisi (ki bu durum geçmişte gerçekleşecek olan ekonomik durgunluğun güvenilir bir sinyaliydi) gelecek aylarda gözlemlenebilir. Bullard, "Eğride tersine dönme gerçekleşirse, ABD ekonomisi için olumsuz bir işaret olabilir" diye konuştu.

Sayfa 23/1015 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •