Sayfa 428/1015 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon
Arama sonucu : 8120 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,440
    altın onsta 2011 yılında başlayan ve yaklaşık 5 yıl süren kama formasyonu oluşmuş[kırmızı ] sonrasındada 3 yıl kadar süren bir yatay oluşum [yeşil ] düşen kama formasyonları ciddi yükselişler getirir ancak kamadan kurtulan senet - şu - bu neyse hemen yükselişe geçmez belirli bir süre yatay hareket eder,altın onsta tam bunu yapmıştır ve bu oluşum 8 sene civarında oluşmuştur, demem o ki bukadar uzun süren bir formasyonun süreside hedefide çok yüksekler olacaktır

2. Bu sıralar kafayı taktığım bir gösterge. Gold ounce price / FED monetary base

"Altın şu an pahalı" desek, kime göre neye göre pahalı?

Altın fiyatını FED para tabanı ile kıyasladığımızda geçmişe göre altın şu an çok ucuz, hatta 2015'te falan altın BEDAVAYMIŞ ahhh bilemedik

Son düzenleme : djoz; 23-07-2020 saat: 21:08.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,440
    https://eksiup.com/p/73274378kuth?de...N8fCkrHi274379 önceleri böyle bir çalışmam olmuştu arsivden burayı taşımayıda öğrenmiş oldum[bakalım bu yaştan sonra daha neler öğreneceğiz } 2002 yılındaki hareketlere benzer hareketler

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,440

5. Gümüş alım fırsatı vermeden yükseliyor. Al sat yaptırmiyor. Satarsaniz pişman olma ihtimali yüksek. Onun için sürekli fiyata bakmadan eldeki 3 5 kurusu yaptırıyorum. Ben gümüşü elektronik mühendisi olarak inceleyerek yaptırıyorum.daha önceki yorumlarıma bakarsanız görürsünüz. Benim gibi tekniğe güvenmeyen ve uzun süreli yatırımcıysaniz kaybetme şansı düşük. Bir hafta bir ay zarar edersiniz. Ama 3 yıl 5 yıl sonra karda olursunuz. Herkese bol kazançlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,242
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    #XAUUSD #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...07220843068444

Ons altin gunluk...

Dolar bir iluzyondur..

Syg,
    https://www.rt.com/business/495482-g...llar-collapse/

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Gümüş alım fırsatı vermeden yükseliyor. Al sat yaptırmiyor. Satarsaniz pişman olma ihtimali yüksek. Onun için sürekli fiyata bakmadan eldeki 3 5 kurusu yaptırıyorum. Ben gümüşü elektronik mühendisi olarak inceleyerek yaptırıyorum.daha önceki yorumlarıma bakarsanız görürsünüz. Benim gibi tekniğe güvenmeyen ve uzun süreli yatırımcıysaniz kaybetme şansı düşük. Bir hafta bir ay zarar edersiniz. Ama 3 yıl 5 yıl sonra karda olursunuz. Herkese bol kazançlar.

Size katılıyorum . Günlük al sat ve kısa vadeli yatırım kişide stres ve sıkıntı yaratıyor . Teknik analize güvenmeyen uzun vadeli yatırımcı olarak şunları söylemek isterim .

* Bir enstrümanın uzun vadede oldukça iyi bir getiri sağlayacağına inanıyorsanız eğer ucuz pahalı demeden alım yapıp bekleyin .
    * Uzun vadeli yatırım yapan kişinin kafası rahattır . Psikolojik olarak dinçtir .
    * Ailesine ve kendisine zaman ayırır .
    * Günlük al sat ve kısa vadeli yatırım yapan kişilerin birçoğu stres ve sıkıntı içinde yaşarlar .

220 TL ' den itibaren ucuz pahalı demeden fiziki altın olarak almış olduğum gram altınları dün itibariyle kuyumcuda 414 TL ' den sattım . İki buçuk seneden beri elime para geçtikçe aldım .
    Sırada ise gram altın 156 TL iken almış olduğum BES altın fonlarında . Sağlıcakla kalınız .

8.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Size katılıyorum . Günlük al sat ve kısa vadeli yatırım kişide stres ve sıkıntı yaratıyor . Teknik analize güvenmeyen uzun vadeli yatırımcı olarak şunları söylemek isterim .

* Bir enstrümanın uzun vadede oldukça iyi bir getiri sağlayacağına inanıyorsanız eğer ucuz pahalı demeden alım yapıp bekleyin .
    * Uzun vadeli yatırım yapan kişinin kafası rahattır . Psikolojik olarak dinçtir .
    * Ailesine ve kendisine zaman ayırır .
    * Günlük al sat ve kısa vadeli yatırım yapan kişilerin birçoğu stres ve sıkıntı içinde yaşarlar .

220 TL ' den itibaren ucuz pahalı demeden fiziki altın olarak almış olduğum gram altınları dün itibariyle kuyumcuda 414 TL ' den sattım . İki buçuk seneden beri elime para geçtikçe aldım .
    Sırada ise gram altın 156 TL iken almış olduğum BES altın fonlarında . Sağlıcakla kalınız .
    Hocam sorması ayıp, altınlardan elinize geçen nakitleri nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

Sayfa 428/1015 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •