Sayfa 596/1015 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 8119 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Altına göre hem gümüş hem platin çok ucuzdu,altın yerine platin alacaktım oynaklıktan korktum hata ettim.Bu emtia olayında bayrak sallayıcı altın o yüzden bir taraflarını yırtıyorlar,altın çıksa tüm gözler buraya döner,platin gümüş falan ne kadar olsa reytingi düşük şeyler.asıl bayrak taşıyıcı altın.

2. Mukemmel analiz! On numara bes yildiz.

Iste bu sebeple Platin 920 iken Gumusu 24 iken alin diye israrla onerim obur sayfalarda. Beni dinleyip alan olmustur umarim.

Altin kesinlikle ama kesinlikle cikacak, ama insanlar enflasyonu resmi rakamlarda gorunce cikacak. Altin larinizi fizikiye kulceye cevirip ev veya banka kasaniza kitleyin. Ben oyle yaptim. Dijital altinim hic kalmadi. Altin asla deger kaybetmez, Sigorta gibi durur.

Global olcekte enflasyonu hesaplamalarla oynayarak, altini da ucurtmadan baskilayarak sanki enflasyon dusukmus gibi gosterecekler bir sure.

2022 de dijital dolar ve euro geliyor. Paranizi yatirim amacli dolar veya euro da tutmayin. Gidin tarla alin, emtia alin. Butun Global MB ler iflas etti. Selasi okunuyor. Sadece belli etmiyorlar. Surekli devaluasyon olan global bir dunya dongusundeyiz. 2030 a kadar devam eder.

Fiziki Emtia lardan sasmayin! Selametle.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Altına göre hem gümüş hem platin çok ucuzdu,altın yerine platin alacaktım oynaklıktan korktum hata ettim.Bu emtia olayında bayrak sallayıcı altın o yüzden bir taraflarını yırtıyorlar,altın çıksa tüm gözler buraya döner,platin gümüş falan ne kadar olsa reytingi düşük şeyler.asıl bayrak taşıyıcı altın.

Gümüşüm de var 20 dolar maliyetli,platin de 800 dolardan beri her seviyede alımlarım var, hala da almaya devam ediyorum,ama borsadan yüklü çıkış yapınca çoğunluk parayı altına döndüm,orda büyük hata yaptım işte,kademeli platin almam lazımdı.Neyse altın da elbet coşacak da hem yüzdesel olarak hem zaman olarak biraz sıkıntı verecek tabi.

Beni yanıltan mart ayındaki fırtınada altının sağlam durması oldu.Neyse geriye dönük konuşmak manasız, o zamanki aklımız oydu,altın da artabilirdi,bu para babalarının hesabını daha doğrusu hesabı değil de hesabın zamanlamasını nerden bileceğiz ki.Yoksa hesap belli önümüzdeki 5 yıl olay emtiada bitecek.

5. Globalist kureselcilerin onunde 2 secenek var:

a) tum emtialar altin dahil ralli yapacak ve hiperenflasyonu herkes kanli kanli yasatmak

b) tum dunya borsalarini cokertip, emtialari da cokertip herseyi cokertip komple kaos yaratmak

a sikki da olda b sikki da olsa kazanan nihayetinde FIZIKI EMTIA da duran ve TARLA si olan olacak.

her iki durumda da Globalistler dunyayi tam ele gecirmeden erken hareket etmek zorunda kalacaklar ve istedikleri mutlak hakimiyeti saglayamayacaklar.

Allah in takdiri iste. Seytan ve Seytana tapanlar ne kadar ugrasirlarsa ugrasinlar sonunda kaybediyorlar.

6. korona ile insanlarda risk alma iştahı çok arttı tüm para coinlere ve azda olsa borsalara kaydı ve her ikisinde de yatırımcılar deli gibi kazadılar kazanmayada devam edecekler lise öğrencileri dahi borsada evet hatta coinde üniversite öğrencileri öğrenim kredileriyle coinlerde her gün kar ediyorlar hatta manav bakkal kapıcı borsada memur polis doktor coinde abartısız şu an böyle bu durum bizde böyle varın abd kanada çin japonya yani paranın gırla gezdiği yerleri düşünün tüm nakit coin de azda borsalarda PARA COİNE KAYINCA ALTINDA BİZE KAYIYOR durum bu gerisi hikaye şehir efsanesi gün gelir coinler ve borsa gözden düşerse tekrar 2000 onsları görürüz hatta abd b52 uçakları tahranı bile bombalasa coin ve borsalar gözden düşmedikçe altın geri geri gider NET... ytd...
    eğer risk alıp ponzi coin yada balon borsaya geçemiyorsak ki ben cesaret edemem coin almaya mecbur bekliyecğiz ne zaman ki insanlar sıkılıp bu iki beladan yeni arayışa yönelince o zaman o arada altın tekrar tepeyi görür şavaş felaket abd dağılması vb ne olursa olsun coin ve borsalar salmaz taki ne zaman insanlar sıkılırda yeni arayışlara yönelirseler o zaman ...
    asla yatırım tavsiyesi değil arkadaşlar o kadar bilsem şu an coinde yada ne bileyim borsada 1 1000 çıkan hissede olurdum ytd...

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bu kadar sıkıntı neden?

Dolar/TL konusu ayrı..onstaki düşüşe ise düşüş diyorsanız muhtemelen altın ile haşırneşirlik yeni başlamış olmalı..

Merkez bankaları sadece QE lerle değil ama son zamanlar nakit ile de piyasalara kamyonlarca para boşalttılar..

Mal az, çok fazla para, sonuç belli; enflasyon..gıdadan hammaddeye her türlü mal nasbini alıyor, ve almaya devam edecek..

Ee oluşan bu enflasyona rağmen soru şu, MB ları bu parayı ileride çekebilecekler mi, yoksa kontrolü kaybedecekler mi?

Diğer yandan US 10 yıllıklara(ve 30 yıllık) niye bakılmaz anlamak zor..faiz sıkılaşma demek, ons düşer bu durumda, değil mi(yada bahanesi olur)?

Peki bu sıkılaşma devam ederse piyasalar buna dayanabilir mi? Hadi geçtim piyasaları, önce FED buna dayanabilir mi?

Şimdi önemli soru şu, globalde enflasyon daha da artacağına göre 10 yıllıkların(yada 30 yıllıklar) faizi ne olacak?

10 yıllıkların faizleri 1,5 yada 2 ye geldiğinde verim eğrisi kontrolü başlar mı..yada ne zaman başlar diye soralım..

Önemli soru bu..çünkü sonrası bayram..

Asla yatırım tavsiyesi değildir, yazdıklarım bilgi amaçlıdır..
    Enflasyon korkuları nedeniyle ihaleye talep azalınca, Abd 10 yıllıklarda 1.5 geçildi, fakat yetkililer şimdilik bu durumu pek iplemedi gözüküyor, açıklamalar bu yönde..demek ki önümüzdeki maçlara bakacağız..2 nasıl olur acaba, uyar mı?

Enterasanı Powell ı sorgu sual ettiklerinde ABD de enflasyonun çok yükselmiyeceğinden yada pek kalıcı olmayacağından emin gibi konuşuyor..tabi milleti keklemiyorsa, FED in elindeki veri setinin kimsede olamadığı muhakkak..Belkide daha önceleri %2 leri geçen bir parça enflasyonu dert etmiyeceklerini söylemesi rahatlığının bir sebebi olabilir..konu uzun, ancak ABD ekonomisinin covidli yada covidsiz uzun süre toparlanamayacağı bilmesi(talep enflasyonu) başka bir sebep de olabilir..

Birde burada Abd harici dünyayı, daha doğrusu FED ile beraber diğer büyük MB larının parasal teşviklerini(dünyaya dağılması) birlikte düşünmek gerekebilir..Bu durumda global enflasyon ABD nin enflasyonundan daha fazla olabilecektir..

Daha önce değinmiştim ne kadar ekmek(enflasyon) o kadar köfte idi..burada enflasyonun ne kadar bir büyüklüğe erişeceği çok önemli, hatta daha da önemlisi Powell ın dediği gibi kalıcı olup olmayacağı..bazıları hiperenflasyon bekliyorlar ama bana göre bu çok zor, en azından kısa ve orta vadede..orta vadede kastım bir sene civarı..

Diğer konu yukarıdaki gibi FED in verim eğrisi kontrolüne ne zaman başlayacağı idi..Powell ın açıklamalarından çok mecbur kalmadıkça 10 yıllıklara müdahe etmeyeceği sonucunu çıkardım..birde eğri kontrolünde alacağı tahviller piyasadan olacağı için bu tür bir müdahale ile(piyasaya dolar vermek) yangına(enflasyona) körükle gitmiş olacağı muhakkak..tabi yinede alacağı miktarlar önemli..

Gerçi kaçış yok, sırasıyla QE, eğri kontrolü, borsadan hisse alma(etf), negatif faizler vs. konularında Japonya bu yolları nasıl geçtiyse FED de aynı yollardan geçecek mecburen..

Ha unutmadan yukarıda yazdıklarım doğrultusunda bu sene ''bayram'' hususunda umutlarım kırıldı..ancak sene sonuna kadar ani ama daha ılımlı yükselişler bekliyorum şahsen..

Yazdıklarım bilgilendirme amaçlıdır, tavsiye içermez..

Sn enki FED müdahale etmiyor değil edemiyor.Yapacağı iş belli.Para basmak ,gene basmak,sonra para basmaya devam etmek.Amerikan tahvillerini fed den başka kimse almıyor diye daha evvel yazmıştım,bugün olan o,gene fed alacak sadece fed alacak.Sonuç belli,gümüşü tutmaları mümkün değil,fiziki talep var,endustride kullanımı artıyor,etf lerde korkunç talep var,fiziki talep de öyle,gümüş patlayınca elbet devamı altında olacak.Bakın bu akşam gümüş altınla aynı oranda düşüyor,geçen yıl ki gibi gümüşte at oynatsalar bugün gümüş en az yüzde 5 düşerdi.Aşağı basamıyorlar,gümüş diğerlerini mecburen yukarı çekecek.

Sayfa 596/1015 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •