Sayfa 672/1015 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon
Arama sonucu : 8119 madde; 5,369 - 5,376 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Enflasyon arkadaşın seviyeye gelecek,millet tahvilden kaçacak,fed para basıp tahvil alacak faizleri düşürmek için,altın patlayacak,matematik bu,düşünüyorum düşünüyorum başka da çıkış göremiyorum.
    Bu sarmaldan tek çıkış yolu hiperenflasyon.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu sarmaldan tek çıkış yolu hiperenflasyon.
    Aklın yolu bir.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Enflasyon arkadaşın seviyeye gelecek,millet tahvilden kaçacak,fed para basıp tahvil alacak faizleri düşürmek için,altın patlayacak,matematik bu,düşünüyorum düşünüyorum başka da çıkış göremiyorum.
    Bencede, enflasyon o seviyelere gelecekse başka çıkış yolu yok..ha enflasyon hemen o seviyeye gelmeyebilir ama ileride mutlaka gelecek..

Gene de bence diyelim,eleştirdiğimiz şeyi yapmayalım ))))))) Finans işidir, ayı çıkabili,daş düşebili her şey mümkündür neticede.

Ben mühendisim ekonomist değilim fakat artık şu teori ekonomide çökmüştür. Para basarsan enflasyon olur. Rezerv parayı istediğin kadar bas yine enflasyon olmuyor. Dünyada enflasyon sorunu olan tek ülke türkiye. Abd, avrupa, japonya ne kadar para basarsa bassın enflasyon yükselmeyecek.

Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Ben mühendisim ekonomist değilim fakat artık şu teori ekonomide çökmüştür. Para basarsan enflasyon olur. Rezerv parayı istediğin kadar bas yine enflasyon olmuyor. Dünyada enflasyon sorunu olan tek ülke türkiye. Abd, avrupa, japonya ne kadar para basarsa bassın enflasyon yükselmeyecek.
    Para vatandaşın eline geçerse enflasyon şartdır,şimdiye kadar para aşağı gitmedi,sistem içinde kaldı ondan enflasyon patlamadı.Yoksa o teorinin çıkışı mümkün mü.Aynı malı üret,o malın peşine daha fazla para düşsün,ama fiyat artmasın,con ahmetin makinası mı bu.

Salgında dağıtılan paranın sakıncası bu,vatandaşın cebine direk konuyor,bu enflasyonun canına okur.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Para vatandaşın eline geçerse enflasyon şartdır,şimdiye kadar para aşağı gitmedi,sistem içinde kaldı ondan enflasyon patlamadı.Yoksa o teorinin çıkışı mümkün mü.Aynı malı üret,o malın peşine daha fazla para düşsün,ama fiyat artmasın,con ahmetin makinası mı bu.
    Enflasyon 2 çeşittir.

1- talep
    2-maliyet

Talep bazlı enflasyonla mücadele etmek en basit olanıdır. Bir malın fiyatı sürekli artarsa karşına bir başka rakip firma çıkar senden ucuza satar sen mecburen düşürmek zorunda kalırsın. Ben abd de enflasyonun beklendiği gibi %4 lere geleceğini sanmıyorum.

Sayfa 672/1015 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •