Sayfa 704/1014 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. O zaman GMSTR ve ZGOLD hisseleri ile devam etmeniz en mantıklısı bence. Güvenliği sağlayamıyorsanız boş yere huzurunuz kaçar. Hisse senedi olarak alın. Stopaj kaldırıldı zaten bunlarda.

Bir iş bankası IOG isimli Serbest gümüş fon çıkarttı TEFAS ta. Fon sanırım ağırlıklı fiziki Gümüş içeriyor.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    1) Evin çok güvenlikli olabilir.[Floryada Fly in Avm nin karsisinda bir site var 3 katli binalardan olusan .Arkadasin evinde kucuk bir kasda vardi gunduz vakti goturduler Sitede surekli 3 adet guvenlik bulunuyordu]

2) İşyerin çok güvenlikli olabilir.[1. secenek icin burasi icinde gecerli]

3) Banka kasası çok güvenlikli olabilir.[dedigim gibi banka kasalari bos degil + genel merkez binalari haricinde diger subelerinkide cok fazla guvenli degil /

4) Güvendiğin kuyumcunun kasası güvenlikli olabilir[daha onceleri bu cok yapiliyordu ama sonucta olumlu dunya varisleri hepsi bizimdir dedigi anda olay bitiyor ]

2. Neyse saka bir yana konumuza donelim sadecegrafik
    ....

3. Aynen soylediginiz gibi gmstr suan en mantili olani ..

Yalniz soyle bir sorun var . bugunlerde dillendirilmeye basladi ama bu benim cok cok onceden bir beklentim
    olduda sermaye kontrolu derlerse o zaman gmstr isleyisi nasil olur ? etkilenirmi ?
    ....

4.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    1) Evin çok güvenlikli olabilir.[Floryada Fly in Avm nin karsisinda bir site var 3 katli binalardan olusan .Arkadasin evinde kucuk bir kasda vardi gunduz vakti goturduler Sitede surekli 3 adet guvenlik bulunuyordu]

2) İşyerin çok güvenlikli olabilir.[1. secenek icin burasi icinde gecerli]

3) Banka kasası çok güvenlikli olabilir.[dedigim gibi banka kasalari bos degil + genel merkez binalari haricinde diger subelerinkide cok fazla guvenli degil /

4) Güvendiğin kuyumcunun kasası güvenlikli olabilir[daha onceleri bu cok yapiliyordu ama sonucta olumlu dunya varisleri hepsi bizimdir dedigi anda olay bitiyor ]
    Aslnda bunların hepsinin çözümü çok basit.

Risk/Ödül oranı çerçevesinde fizikseli fazla abartmamak. 3-5 kilo kenara koysam umrumda olmaz diyorsanız demek ki fizikselde bu oranı geçmemeniz lazım.

Kimseye de öyle yüklü miktarlarda fiziksel almayı önermem.

Sadece portfolyonuzdan kafaya çok takmayacağınız bir miktar ile almayı önerebilirim o da fiziksel dünyasında da bir ayağınız olsun ne olur ne olmaz diye.

Benim paramın büyük kısmı hala sistem içinde.

Sistem de kendi içinde farklı farklı riskler içeriyor. Türkiye'de banka ayrı risk, yabancı borsa kurumları ayrı, kripto borsası ayrı riskler taşıyor. Evde fiziksel tutmak da tamamen farklı bir risk.

5. GMSTR ve ZGOLD fiziki karşılıkları var ve likit oldukları için şu an en iyi seçenekler olarak görünüyor. Stopajın olmaması önemli. Ben bankadan !0 binde 5 hisse komisyonu vererek işlem yapıyorum borsada. VIOP komisyonum 10 binde 2.

Aracı kurumlarda oran daha düşükmüş ama ben bankaları tercih ediyorum işlem için.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Aslnda bunların hepsinin çözümü çok basit.

Risk/Ödül oranı çerçevesinde fizikseli fazla abartmamak. 3-5 kilo kenara koysam umrumda olmaz diyorsanız demek ki fizikselde bu oranı geçmemeniz lazım.

Kimseye de öyle yüklü miktarlarda fiziksel almayı önermem.

Sadece portfolyonuzdan kafaya çok takmayacağınız bir miktar ile almayı önerebilirim o da fiziksel dünyasında da bir ayağınız olsun ne olur ne olmaz diye.

Benim paramın büyük kısmı hala sistem içinde.

Sistem de kendi içinde farklı farklı riskler içeriyor. Türkiye'de banka ayrı risk, yabancı borsa kurumları ayrı, kripto borsası ayrı riskler taşıyor. Evde fiziksel tutmak da tamamen farklı bir risk.

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    GMSTR ve ZGOLD fiziki karşılıkları var ve likit oldukları için şu an en iyi seçenkler olarak görünüyor.
    Bunlardan haberim yok. İnceleyeyim bari...

GMSTR Finansbank ETF'si galiba.

ZGOLD da yukarıda gözüme ilişti Ziraat Bankası'nın sanırım.

Fiziksel teslimat varsa iyiymiş gerçekten.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bunlardan haberim yok. İnceleyeyim bari...

GMSTR Finansbank ETF'si galiba.

ZGOLD da yukarıda gözüme ilişti Ziraat Bankası'nın sanırım.

Fiziksel teslimat varsa iyiymiş gerçekten.
    Fiziksel teslimat yok.İlgili kağıtların sayfalarında bolca yazım var.İstediğiniz tüm soruların cevabı orda var.GMSTR nin ilk sayfalarına bakarsanız mesajlarımı görürsünüz.

8. Su sorunun cevabi cok onemli
    Sermaye kontrolu gelirse Zgold Yada Gmstr nasil etkilenir ?
    ....

Sayfa 704/1014 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •