Sayfa 703/1014 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon
Arama sonucu : 8112 madde; 5,617 - 5,624 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Gozun Aydin
    dolar 8 in uzerinde kalsa balli kaymak olucakti ama suanki fiyata gore bile uygun aldin 8 den de $ bozdu isen miss

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yes. Bugün verdiler. Yarın ulaşır diye tahmin ediyorum.
    ....

2. Altın ve gümüşü fiziki almıyorsanız sadece spekülasyon amacı ile, vur-kaç yapmak için alıyorsunuz demektir.

Fiziki alım uzun vade yatırımıdır. Fiziki altın&gümüş alırken kendinizi sanki banka sizmişsiniz gibi düşünün.

Altın gümüş stoklamak ile arsa, bakliyat, su stoklamak arasında bir fark yok.

3.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Gozun Aydin
    dolar 8 in uzerinde kalsa balli kaymak olucakti ama suanki fiyata gore bile uygun aldin 8 den de $ bozdu isen miss
    7,86'dan bozdum 6600tl'lik doları. 840 dolar etti. İstediğim gibi olmadı açıkçası. 1 ay da vadelide durur, 825 dolara geldi.

Arada 7.93 falan gördü ama denk getiremedim. Daha kötüsü de olabilirdi tabi. Bu tarz işler pek bir riskli. Sabah açılışta 8 üstünde kalsaydı istediğim olmuştu ama geceden çok yığıldı satıcılar.

4. Sorun su : Bankada kasalar full dolu .
    Fizikiyi saklama sorunu var ozellikle gumusu. parada hafif yukde agir.
    3-5kg gumus alip evin bir kosesine atabiliriz ama miktar cogaldigi zaman riskide artiyor
    riski azaltmak icin yuku hafifletmek gerekiyor bu sefer altin agir basiyor yukdee hafif saklamasi kolay oldugu icin
    Ama Fiziki Altin mi Gumus mu sorusunun cevabi tabiki Gumus
    O zaman Fiziki alim dusuncesi Off oluyor
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Altın ve gümüşü fiziki almıyorsanız sadece spekülasyon amacı ile, vur-kaç yapmak için alıyorsunuz demektir.

Fiziki alım uzun vade yatırımıdır. Fiziki altın&gümüş alırken kendinizi sanki banka sizmişsiniz gibi düşünün.

Altın gümüş stoklamak ile arsa, bakliyat, su stoklamak arasında bir fark yok.
    ....

5. 1) Evin çok güvenlikli olabilir.

2) İşyerin çok güvenlikli olabilir.

3) Banka kasası çok güvenlikli olabilir.

4) Güvendiğin kuyumcunun kasası güvenlikli olabilir.

Mecburen fizikiyi 4 e bölersin saklarken.

Bir şekilde herşeyin bir riski var.

Sanalın da riski var, fizikinin de riski var.

Dağıtabildiğin kadar dağıt riski.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    benim merak ettigim konu su :
    ornek 200Kg fiziki gumus aldiniz bunu nasil sakliyorsunuz ?
    Yada 5kg kulce altininiz var . evde kasanizda sakliyorsunuz. sehir disina giderken iciniz rahatmi ? nasil bir cozum buluyorsunuz ?
    Gecen aldigim fiziki altinlari bu hafta teslim edecek diye yazmistim sonucta kuyumcu babalarin oldugu sehirde oldugu icin teslimati onlara yapicak seytan dusruyor 3 5 ay babalarin sehrini ziyeret etme saklama belasi onlarda kalsin

6. Nadir ve IAR ın plastik kutuları var. 20-25 adet 1 KG lık gümüş külçeyi kompakt bir şekilde rahat depolayabiliyorsun. Bir dahaki gümüş alımınızda mutlaka plastik kutulu alın.

Rafineriden zaten plastik kutulu geliyor. Kapalıçarşı da kutulu satın alabiliyorsunuz.

Bana 1 kutu gümüş külçe 1 KG lık adetlerden ver kardeş. :-)

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Sorun su : Bankada kasalar full dolu .
    Fizikiyi saklama sorunu var ozellikle gumusu. parada hafif yukde agir.
    3-5kg gumus alip evin bir kosesine atabiliriz ama miktar cogaldigi zaman riskide artiyor
    riski azaltmak icin yuku hafifletmek gerekiyor bu sefer altin agir basiyor yukdee hafif saklamasi kolay oldugu icin
    Ama Fiziki Altin mi Gumus mu sorusunun cevabi tabiki Gumus
    O zaman Fiziki alim dusuncesi Off oluyor

7. 1) Evin çok güvenlikli olabilir.[Floryada Fly in Avm nin karsisinda bir site var 3 katli binalardan olusan .Arkadasin evinde kucuk bir kasda vardi gunduz vakti goturduler Sitede surekli 3 adet guvenlik bulunuyordu]

2) İşyerin çok güvenlikli olabilir.[1. secenek icin burasi icinde gecerli]

3) Banka kasası çok güvenlikli olabilir.[dedigim gibi banka kasalari bos degil + genel merkez binalari haricinde diger subelerinkide cok fazla guvenli degil /

4) Güvendiğin kuyumcunun kasası güvenlikli olabilir[daha onceleri bu cok yapiliyordu ama sonucta olumlu dunya varisleri hepsi bizimdir dedigi anda olay bitiyor ]
    ....

O zaman gmstr mantıklı olabilir.

Sayfa 703/1014 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •