Sayfa 960/1015 İlkİlk ... 4608609109509589599609619629701010 ... SonSon
Arama sonucu : 8117 madde; 7,673 - 7,680 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Tam tahmin ettiğim gibi endustriyel talep patlamış.Cidden nasıl tutacaklar gümüşü anlamak mümkün de ğil.Ama çakallar beceriyorlar bir şekilde.Sanal manal baskıya devam ediyorlar.İzlemedeyiz

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    JP morgan üretim maliyetinin üzerinde manipüle ediyor.

AMA ALTINI ÇİZİYORUM. üretim maliyetinin altına asla indiremiyor, zaten indirmeye gücü de yetmez..
    Tamam da 25 dolar maliyet kurtarmaz ki.5 yıl önce 30 dolara kadar gitti.Benim 27 28 dolardan alınmış gümüşlerim var.Adamlar salmıyor ki biraz para kazanalım.Dolar tl paritesi olmasa külliyen zarar ,gümüşte ciddi bir kar ben pek yapamadım.

Ama güzel olarak söyliyeceğim bir şey var.9 aylık 2023 endustriyel talep tarihteki en yüksek rakam.Bu rakamın içindeki otomotiv endustrisinin talebi yüzdesel olarak çok artıyor olmalı.Eğer öyleyse bu talep her yıl patlar.Bakın o zaman başka işler olur ona aklım erer.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tamam da 25 dolar maliyet kurtarmaz ki.5 yıl önce 30 dolara kadar gitti.Benim 27 28 dolardan alınmış gümüşlerim var.Adamlar salmıyor ki biraz para kazanalım.Dolar tl paritesi olmasa külliyen zarar ,gümüşte ciddi bir kar ben pek yapamadım.
    2024 te tahminen 35$ olacak kırmızı çizgim. Madenlerin üretim maliyeti çok yükseldi. Seneye muhtemelen zararınızı rahat çıkarıp 35$ a çok rahat satarsınız diye düşünüyorum. Bu öngörü tabi.

Gümüşte üretim sürekli azalıyor. Buna göre üretim maliyetinin de daha hızlı yükselmesi beklenebilir.

Aslında millet güneş panellerindeki gümüş kullanımına dikkat ediyor,bence bizden saklanan asıl olay otomotiv endustrisi talebi.Bu atmosferik motorlar 2030 da biter iş tamamen elektrikliye döner.O cenahta benim bildiğim çok ciddi gümüş kullanımı var.

Yok sn kastırsef onlar satmalık değil.Onlar miras bırakılacak varlık çeşidi.Bakalım ilerde neler olacak göreceğiz.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aslında millet güneş panellerindeki gümüş kullanımına dikkat ediyor,bence bizden saklanan asıl olay otomotiv endustrisi talebi.Bu atmosferik motorlar 2030 da biter iş tamamen elektrikliye döner.O cenahta benim bildiğim çok ciddi gümüş kullanımı var.

Bir de madencilerin beleşe haybeye zararına çalışacağını mı düşünüyoruz? Sebil mi?

Ama bu akşamki sohbet çok faydalı oldu.Epeydir gümüşle ilgili araştırma yapmıyordum.2023 deki 9 aylık endüstriyel talep patlaması beni çok mutlu etti.

Sayfa 960/1015 İlkİlk ... 4608609109509589599609619629701010 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •