Sayfa 624/1015 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 8118 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Anladığım kadarıyla bugün Abd 10 yıllıklar %4 ün üzerinde yükselmiş..dolayısıyla ons düşmüş, dolar/Tl de bu yüzden içeride yükselmiş..herhangi birimizin dahli var mı bu konuda, gidip ABD hazine bonosu satan oldu mu içimizde!!

Yukarıda USD/CAD ın Marttan itibaren grafiği var..Kanada doları commodity lere fazlasıyla bağlı olduğundan geçen Mart ayından itibaren güçlendiği gözüküyor..sebep belli, MB larının pandeminin başlamasıyla beraber hayvan gibi ortalığa para saçmış olmaları..

Şimdi resimden trend gözüküyor..MB larının bu bastıkları paraları çekme gibi bir durumları var mı?yoksa devamı gelecek mi?

Buna göre onsun alacağı şekil konusunda kısa ve orta vade için bir fikir yürütülebilir kanımca..tabii dolar/TL için de..

Yazdıklarım bilgi amaçlıdır, herhangi bir tavsiye içermez..

4. Cad Petrol ile koreledir

Pandemi ile birlikte petrol fiyatlari dip yaptigi icin usdcad da zirve yapti

Cad i borsalar ile iliskilendirebiliriz oda petrol ve borsalarin korele olmasindan
    Cad a bakarak altin ,try , gumus grafigi sekillendirmek sagliksiz olur

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Yukarıda USD/CAD ın Marttan itibaren grafiği var..Kanada doları commodity lere fazlasıyla bağlı olduğundan geçen Mart ayından itibaren güçlendiği gözüküyor..sebep belli, MB larının pandeminin başlamasıyla beraber hayvan gibi ortalığa para saçmış olmaları..

Şimdi resimden trend gözüküyor..MB larının bu bastıkları paraları çekme gibi bir durumları var mı?yoksa devamı gelecek mi?

Buna göre onsun alacağı şekil konusunda kısa ve orta vade için bir fikir yürütülebilir kanımca..tabii dolar/TL için de..

Yazdıklarım bilgi amaçlıdır, herhangi bir tavsiye içermez..
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Cad Petrol ile koreledir

Pandemi ile birlikte petrol fiyatlari dip yaptigi icin usdcad da zirve yapti

Cad i borsalar ile iliskilendirebiliriz oda petrol ve borsalarin korele olmasindan
    Cad a bakarak altin ,try , gumus grafigi sekillendirmek sagliksiz olur
    Sn. Culpable CAD sadece petrolle değil, tahıl, mineral, kereste vs. ile direkt ilgili olduğu için commodity kelimesini geneli için kullanmıştım..

Esasen çok geriye gitmeye gerek yok ve ben referansı Mart ayı pandemi başlangıcı olarak aldım..çünkü belirttim o tarihten sonra piyasalara enflasyon yaratacak yüklü miktarda para boca edildi..detaya girmiyorum..

Piyasalarda para bol ve birde pandemi dolayısıyla arz sıkıntılı..tabiki sonuçta fiyat artışları kaçınılmaz duruyor..şimdi şu soruyu soralım; kime yarıyor dolar bazında fiyat artışları, tabiki CAD e..ve trend devam ediyor..

Peki piyasada fiyat artışları(enflasyon) oluşuyorsa referans alınan Abd bono faizleri ne olacak?mecburen yükselecek değil mi?..ehh faizler yükseldi, normalen değerli metaller düştü..fakat bundan da önemlisi, dolar borçlusu EM lerin borç yükü faizlerin yükselmesi ile arttı..O zaman örn. Dolar/TL nin yükselmesi gayet normal değil mi?

Tabii her zaman detaylarda böyle olmayabilir ama sonuçta benim kurduğum genel mantık silsilesi bu..varsa burada bir yanlış düzeltebilirsiniz..

7. 1:Gümüş severler: Şuan fiziki gümüş almanın en ucuz yolu borsa gümüş fonu gmstrf.daha önce finans,fiziki gümüş bulamadığından gösterge fiyatla arasında fark oluşmuştu.fon fiziki gümüş bulunca bu risk kalktı ve rahatlıkla gmstrf alabilirsiniz.Şuan gösterge 40.80 fiyat 41.27
    2:Alim- Satım marjı sıfıra yakın.41.26 alış 41.27 satiş.Saklama hırsız koybolma riskide yok sizin yerinize malımız Takasbank güvencesinde...https://t.co/1W2dELh6wn

M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Fitch: Metal fiyatları önemli ölçüde artacak.
    Altın için ise orta vadede ons 1200 dolar öngörüyor... ŞAKA MI BU
    Yabancı kuruluşlarının dediklerini pek takmayın,genellikle tersine işlem yaparlar.Yıllar önce yabancı bir aracı kurumun yüksek fiyat vererek "al" dediği hisse senedini aynı gün milyon lotla kendisinin sattığını görünce bunlara inanılmaması gerektiğini anladım.

Sayfa 624/1015 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •