Sayfa 61/147 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada hisse portföyünde deva lar duruyor. Yönettiğim portföyde de ağırlıklı deva, Petkim...daha az olmak üzere şişe ve Tüpraş var( Tüpraş yeni yeni alıyorum). Orta vade sat verince hedge li, al verince Çıplak hisse devam. Geçen yıl pandemi sonrası 1-2 yara aldı portföy, ancak bu sene iyi gidiyor çok şükür. Üç yıllık performans olarak yıllık ortalama %70 şimdilik, bakalım bundan sonra devam eder mi bu tempo...5 yıl ve daha uzun vadede %50 yıllık getiriyi tutturursam kendimi çok başarılı sayayım...daha fazlasında gözüm yok, riskim de az sayılır zaten.
    Hocam,

Yeni ortaklıklarınız hayırlı olsun. Petkim, şişe ve tüpraş aldığınızı ilk defa yazdınız. Foruma yazdıysanız da ben kaçırmış olabilirim.

Öncelikle bu şirketler için beklentilerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca bu alımlar sonrası hisse senetlerinin toplam portföydeki oranı hangi seviyeye çıkmıştır?

Teşekkürler
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Yeni ortaklıklarınız hayırlı olsun. Petkim, şişe ve tüpraş aldığınızı ilk defa yazdınız. Foruma yazdıysanız da ben kaçırmış olabilirim.

Öncelikle bu şirketler için beklentilerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca bu alımlar sonrası hisse senetlerinin toplam portföydeki oranı hangi seviyeye çıkmıştır?

Teşekkürler
    Yazmadım, artık detay yazmıyorum pek hisselerle ilgili. Kendi hisse portföyüm %100 deva..kendi portföyümde Hisse oranım düşük olduğu için, fazla çeşitlendirme vs ile uğraşmıyorum.

Yönettiğim portföyde ise, %70 hisse..%15 likit, %15 vadeli kontrat...şu an için.. hisselerin %50 si deva, %25 i Petkim, %15 şişe, %10 Tüpraş...bu portföyü daha profesyonel yönetiyorum.

Not: reklam yapıyor diye düşünenler olmaz eskilerden, ama yeni yetmelerden olursa..Twitter da ya da burada özelden soran olunca şunu dedim hep..eğitim vs, ya da portföy yönetimi gibi teklifleri ileride kabul edersem, bilin ki, kendi portföyünü batırdı, sizin paranızı cukkalayacak, o yüzden öyle bir durumda uzak durun

Bu arada, yönettiğim portföyde, kardeşten öte bir dostuma ait ve kıramadığım için kabul ettim...yoksa bu işi yaparsam adam gibi yapar ve fon yönetim şirketi kurarım, her şey de mevzuata uygun, yasa çerçevesinde olur.

Zaten şu an köyümdeyim, tarla kazıyor, sebze-meyve dikiyorum. Olan meyveleri toplayıp yiyorum..para yiyecek bir ortamım bile yok
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yazmadım, artık detay yazmıyorum pek hisselerle ilgili. Kendi hisse portföyüm %100 deva..kendi portföyümde Hisse oranım düşük olduğu için, fazla çeşitlendirme vs ile uğraşmıyorum.

Yönettiğim portföyde ise, %70 hisse..%15 likit, %15 vadeli kontrat...şu an için.. hisselerin %50 si deva, %25 i Petkim, %15 şişe, %10 Tüpraş...bu portföyü daha profesyonel yönetiyorum.

Not: reklam yapıyor diye düşünenler olmaz eskilerden, ama yeni yetmelerden olursa..Twitter da ya da burada özelden soran olunca şunu dedim hep..eğitim vs, ya da portföy yönetimi gibi teklifleri ileride kabul edersem, bilin ki, kendi portföyünü batırdı, sizin paranızı cukkalayacak, o yüzden öyle bir durumda uzak durun

Bu arada, yönettiğim portföyde, kardeşten öte bir dostuma ait ve kıramadığım için kabul ettim...yoksa bu işi yaparsam adam gibi yapar ve fon yönetim şirketi kurarım, her şey de mevzuata uygun, yasa çerçevesinde olur.

Zaten şu an köyümdeyim, tarla kazıyor, sebze-meyve dikiyorum. Olan meyveleri toplayıp yiyorum..para yiyecek bir ortamım bile yok
    Hocam etkin, net ve şeffaf bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Farklı anlam düşünenler zamanla forumun bu kısmından elendikleri için içimiz rahat.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Abi ne mutlu sana, Ben de oraları çok özlüyorum, inşallah yaza kısmet. Sizi hem buradan hem Twitter dan takip ediyorum, öngörüleriniz aydınlatıcı oluyor sağolun. Hektaş için yorum yapma imkanınız var mıdır acaba? Hürmetler..

5.  Alıntı Originally Posted by mx_61 Yazıyı Oku
    Abi ne mutlu sana, Ben de oraları çok özlüyorum, inşallah yaza kısmet. Sizi hem buradan hem Twitter dan takip ediyorum, öngörüleriniz aydınlatıcı oluyor sağolun. Hektaş için yorum yapma imkanınız var mıdır acaba? Hürmetler..
    Eyvallah kardeşim. Kendimce bir rol model ortaya koymaya çalışıyorum, herkes kendi planını yapacak, kendi yolunu çizecek tabii ki. Benimkisi de, ben böyle yaptım, şeklinde bir alternatif...Allah herkesin gönlüne göre versin.

Hektaş için 2 yıldır ne diyorsam yine onu diyeceğim. Çok güzel, pırlanta gibi bir şirket. Elimde olsa satmazdım, elimde yoksa bu fiyatlardan da almazdım.

Bir ata ttrak böyleydi..,yıllarda biz bekledik, o gitti. Ama sonra 2-3 yıl çok iyi fırsatlar verdi...o zaman dalmıştık, 30-40 arasından, çok konuştuk burada...hektas da böyle olursa ilgilenirim, yoksa Allah yolunu açık etsin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Petrol rafineri isinde olanlar bu donemde iyi bilanco aciklarlar diye tahmin ediyorum. PETKM bence cok iyi bir tercih olmus. TUPRAS icin de ayni durum soz konusu.

https://eksiup.com/p/84481669cwyq

Değerli yorumlarınız icin cok tesekkurler Sayin Cautionary
    Acaba gıda yiyecek icecek perakende sektorunden begendiginiz bir sirket var mi ...
    Son düzenleme : HATAKE; 06-05-2021 saat: 00:10.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

8. Bu seneyi nasipse Vestel ile geçireceğim. Mevcut borçlarını ve ilk ceyrek bilançosunu beğenmesemde net yüzde 18,65 temettü verimi bana yeter. Üstelik 3 taksit.

İlerde iştirakleri kâr yazmaya başlarsa ve temettüyü gelenek haline getirirse uzun süre elde tutabilirim.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 61/147 İlkİlk ... 1151596061626371111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •