Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
Size katılıyoum. Herkesin hayata bakış açısına göre doğruları değişir. Sadece mutluluğu para harcamak getirmez. Paranın nereye harcandığıda önemli.
Babalara fazla haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Yokluktan gelmişler. Üretimin doğru düzgün olmadığı bir dönem. Bu şekilde düşünmeleri çok yanlış olmayabilir.
25 yaşından sonra evlatlara birşey vermek zorunda değiller bence. Bir şirket gibi çocuklar ailelerini ikna edip paraları düzgün yerlere harcayacağını göstermeleri gerekir. Bu perspektifi ve güveni sunmayan çocuğa para verilmesi çok doğru olmayabilir. Parayı doğru yere harcayacak yada kullanacak cocuğa da aile cimrilik yapıyorsa problem.
Emrah sefa gürkan mesela babası tarafından fonlanmış bir insan. 30 yaşına kadar doğru düzgün çalışmamış. Ama parayı doğru harcamış.
Hocam babalara haksızlık yapmıyoruz. Onlar bizim canımız. Bu nedenle, kiracılardan GOL yediğinde üzülüyorum. Yapma baba diyorum. Elektrik su aboneliği üstüne al diyorum. Almıyor.

Mesela eşya sigortası yap eve dedim yapmadı. 7-8 yıllık tv , 2 defa ekran değişti. Geçen hafta 3.500 TL ödedi. Ya baba yap, 200-300 TL yıllık sigorta rahat et. Yapmıyor.

Ya diyorum ki, 20-25 senelik evde oturma, sat, 100-200 mt ötede yeni ve az katrlı evler var. Depremden korkuyorum. Oraya geç. Aradaki farkı ben ödücem. Yapmıyor.

Baba diyorum emekli memursun, marmaris bodrum gez. Tatil parasını vereyim. Gezmiyor.

En son ikna ettim 6-7 sene önce, Kuşadasında daire aldık. Şimdi yılın 8 ayı kuşadasında kalıyor. İyi ki almışız diyor. Yahu, daha neler dedim. İmkanı var. ama yapmıyor.