Sayfa 109/147 İlkİlk ... 95999107108109110111119 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 865 - 872 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1. Beyaz yakalilar, kaderlerine teslim olacaklarina cikip patrondan aslanlar gibi haklarini istesinler ve alsinlar. Bakmayin kucuk patronlarin isci cikartiriz yalanlarina. Kimse emek olmadan uretim yapamaz. Kendinizi kucuk gormeyin, bir avuc hasis zumreye boynunuzu egmeyin.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Uğraşmaya değer mi ? Benim bahsettiğim kesim zaten rahatlıkla y. Dışında iş bulabilecek, nitelikli, ülkenin zor projelerini yapan kesim. Ona ugrasana kadar kalkar gider burada aldığının 4 - 5 katını alır geçer.
     Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Beyaz yakalilar, kaderlerine teslim olacaklarina cikip patrondan aslanlar gibi haklarini istesinler ve alsinlar. Bakmayin kucuk patronlarin isci cikartiriz yalanlarina. Kimse emek olmadan uretim yapamaz. Kendinizi kucuk gormeyin, bir avuc hasis zumreye boynunuzu egmeyin.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,129
     Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Daha öncede başka yerlerde söylemiştim. Asgari ücret böyle yüksek belirlenmemeli. Ücretleri serbest piyasa arz ve talebe göre belirlemeli. Bu şekilde yüksek belirlenmesi nitelikli ve az bulunur işgücünün de iyi ücretlere çalışabilmesinin önünü kapatıyor.
    Adamın hiçbir vasfı yok ancak yerleri paspas yapabilir seviyede buna %50 veriyorsun, ama makine operatörü elemana %50 veremez birçok işletme.
    Yani örneğin şuan asgari ücretli çalışan 2825 TL alırken daha nitelikli bir makine operatörü asgari ücretten 1200 TL yüksek alarak 4025 TL alıyor olsun.
    Yeni durumda işveren bu 1200 TL farkı miktarsal olarak koruma yöntemine seçerek bu nitelikli çalışanın maaşını 4250+1200 yani 5450 TL yapar. Bu da bu nitelikli çalışana %35 oranında zam yapılması anlamına gelir.
    Beyaz yakalıların da büyük çoğunluğunun başına gelecek budur.
    Tum dengeleri bozdular..

Tum taslar yerinden oynadi...

Tekrar yerine oturana kadar cok can yanacak, cok kan akacak, cok cile cekilecek..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Uğraşmaya değer mi ? Benim bahsettiğim kesim zaten rahatlıkla y. Dışında iş bulabilecek, nitelikli, ülkenin zor projelerini yapan kesim. Ona ugrasana kadar kalkar gider burada aldığının 4 - 5 katını alır geçer.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selam,
    4-5 kat konusu su anda cok iyimser kaliyor sanki. Kendimden biliyorum rakama dokunmadan birimi degistirdiler 6 sene once. 100TL olan maasim 100$'a evrildi bir anda. Hos o zaman $=3TL falandi yanlis hatirlamiyorsam

5. Buraya yazmıştım. Eşim (Yaş 39), 2019 yılında iş hayatını bıraktı. Bir bankada orta düzey yönetici idi, 20-30 şube ona bağlıydı falan. Görece olarak maaşı da çok iyiydi. (en azından benden yüksek alıyordu). Önce onu sistemden çıkardık. Kurtardı kendisini. 2 senedir dünyanın en mutlu insanı.

Ben de geçen sene bırakacaktım. Düzenimi kurdum. 1-2 firmaya danışmanlık verecektim. Çok sıkışırsam. Ama (hiç beklemediğim bir anda) Çok güzel bir teklif geldi. (parasal anlamda değil). Şu anda (son 10-12 aydır) huzurlu ve sağlıklı bir iş hayatım var. iş YAŞAM dengesine önem veriyoruz şirkette. Çok keyifli. Finansal özgür birisi olarak, keyif içinde çalışıyorum. 2-3 firmadan, şu anki ücretimin 2 katı teklif aldım, gitmedim. (Yaşım 39).

30 yaş altı herkese direkt önerim, yurtdışına çıkın. Ülke ve pozisyon, iş ayırt etmeden, isterseniz Polonya'da pompacı olun, isterseniz Bosna'da temizlikçi. Net.

Gidemeyen de, ücretli çalışmak dışında başka bir şeyler kovalasın. Enflasyonist ortamda, ticarette ciddi paralar kazanılır.

6. Selam
    Bugünkü vak’a sonrası benim portfiyümdeki hisse fiyatları ile kapanış fiyatları çok farklı boyutlarda. Yatırım hesabındaki bilgilere göre ben bugünü hiç yaşamamış gözüküyorum. Sizin de öyle mi?

7.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam
    Bugünkü vak’a sonrası benim portfiyümdeki hisse fiyatları ile kapanış fiyatları çok farklı boyutlarda. Yatırım hesabındaki bilgilere göre ben bugünü hiç yaşamamış gözüküyorum. Sizin de öyle mi?
    ykb kullaniyorum, devre kesmeden onceki hali gorunuyor

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. İş Bankası da aynı. Sanırım hesap bile kabullenemedi bu günü. Çok yoğun çalışıyorum, saat 20:30 gibi ancak bakabildim piyasaya. Daha başımıza ne geldiğini anlamaya çalışıyorum.

Sayfa 109/147 İlkİlk ... 95999107108109110111119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •