Sayfa 61/405 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 481 - 488 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Yine alka nın peşinde, anlam veremiyorum.

Geçmiş yıllar da alka yı satıyordu, satamadı. Alka dan iyi kar yazıyor son yıllarda. Çıkış hep satış olarak kullanılıyor. Çıktığı yerde duramıyor maalesef. Endeks te tedirgin son zamanlarda.

3. bunun niyeti yukarı gitmek olsa buralardan alım firsatı vermemesi gerekmez mi

4. Reha başgan, az tahtacının kulağını çekiverin, ellere yağmur yağıyor bize damla bile yok.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. Bilançoyu beğenmedim Konsolide ile sürpriz yapmaz ise pek albenisi yok bilançonun.
    200 m. Bekliyordum 2020 yılı net karını hadi bilemedin 190 m. olsun.Fk oranları 190 m kar ile zaten 15 olacak.
    Umarım 160 m. gelmez konsolidede.

6. 2020 yılında Firmaların diğer yıllara göre muazzam kar yaptığı (Pandemi ve kuru) bahane ederek.
    Örneğin Toaso,Froto,Enjsa,Ttrak vs liste uzar gider ömürlerindeki en iyi bilançolarını açıkladılar pandemi şirketlere yaradı.
    Neden Alkim bu kadar naif bir bilanço açıkladı ? konsolidede şaşırtması gerekiyor.Yoksa yön pek yukarı olmayacak gibi.
    Yıllık 200 m. Altı olumsuz 200 ve üzeri Stabil ve olumludur benim için.
    7-10 arası Fk larda gezen bir şirketti şu an 200 M. kar etse bile Fk oranı 14 olacak bu piyasa değerinde.
    Yani Sanırım spek 2021 senesini satın almış şimdiden umarım almamıştır bunu konsolidede göreceğiz.

Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    2020 yılında Firmaların diğer yıllara göre muazzam kar yaptığı (Pandemi ve kuru) bahane ederek.
    Örneğin Toaso,Froto,Enjsa,Ttrak vs liste uzar gider ömürlerindeki en iyi bilançolarını açıkladılar pandemi şirketlere yaradı.
    Neden Alkim bu kadar naif bir bilanço açıkladı ? konsolidede şaşırtması gerekiyor.Yoksa yön pek yukarı olmayacak gibi.
    Yıllık 200 m. Altı olumsuz 200 ve üzeri Stabil ve olumludur benim için.
    7-10 arası Fk larda gezen bir şirketti şu an 200 M. kar etse bile Fk oranı 14 olacak bu piyasa değerinde.
    Yani Sanırım spek 2021 senesini satın almış şimdiden umarım almamıştır bunu konsolidede göreceğiz.
    Hareketlerinden belli oluyor zaten. 200 milyon çok iyi kar. Borsamız da her şey kar değil ki. Ne zarar da hisseler var uçuyor. Sasa da kar mı var, kordsa da kar mı var, hektaş ta karmı var. Bunlarda borsanın iyi hisseleri. Her zaman mantık işlemiyor. Etkin grup gelir hisseyi istediği noktaya getirir.

8.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Hareketlerinden belli oluyor zaten. 200 milyon çok iyi kar. Borsamız da her şey kar değil ki. Ne zarar da hisseler var uçuyor. Sasa da kar mı var, kordsa da kar mı var, hektaş ta karmı var. Bunlarda borsanın iyi hisseleri. Her zaman mantık işlemiyor. Etkin grup gelir hisseyi istediği noktaya getirir.
    Biz etkin gruba yatırım yapmıyoruz dikkatinizi çekerim beklentiye yapıyoruz Sasa daki beklenti az mıdır sizce ?
    Bir grup gelip kaldıracak diye beklersek işimiz var.. 200 M çok iyiden ziyade beklentimiz dahilinde bir kar.
    200 değil 200 üzeri bence iyi kar denebilir. Her şey kar değil demişsiniz yanlışınız var Hayatta ticarette her şey kar üzerine kuruludur. Alkim neden Yatırım yapıyor daha fazla (Kar) İçin bu yüzden Kar herşeydir Kar büyümedir Kar temettüdür.
    Biz Speküle hisseleri konuşmuyoruz bu ihtimali düşünerek yatırım yapmıyoruz.
    Gözle görülecek Temel analizi yapılacak o şekilde girilecek paramız var malesef.
    Yoksa Hektaş uçmuş Kordsa uçmuş illaki buda uçar diyerek bu kağıda girer isek sonumuz eninde sonunda her kağıtta hüsran olur.
    Ben piyasa değerine ,yatırımına, gelecek yıl fabrikanın ne kadar üretim yapıp satacağına ,Fosfat yatırımından ne kar gelebilir hesaplayarak yatırım yaparım. Yoksa Sasa, Hektaş, gitmiş bu kağıdı bağlamaz.

Sayfa 61/405 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •